שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  סגן ליעוז שעשוע
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
סגן ליעוז שעשוע
מסיים קורס קצינים
עמרי קירון, ‏יום חמישי ‏19 ‏פברואר ‏2009

צילום: ענת ברקאי
תפקיד: מסיים השבוע קורס קצינים. בקרוב - מ"מ טירונים בבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים.
גיל: 22.
מגורים: בת ים.
דרכי לבה"ד 1: "לא סיימתי בית-ספר, והתגייסתי כנער מקא"ם. עשיתי טירונות בחוות השומר ולאחר מכן רציתי להיות לוחם. בהתחלה לא נענו לבקשתי, ובמשך ארבעה חודשים שירתתי כנהג באגוז. אבל בסופו של דבר יצאתי לגיבוש והגעתי לגדוד 890. בהמשך יצאתי לקורס מ"כים, אותו סיימתי בהצטיינות, ולבסוף הגעתי לבה"ד 1. תמיד ידעתי שיש לי את היכולת לעשות את זה".
מפקד שהשפיע עליי במיוחד: "לאורך כל הדרך, כולם תמכו בי. ההורים, המפקדים - מכולם קיבלתי השראה. אבל סרן ניסים אלוק, מ"מ הטירונים במסלול הקרבי, השפיע עליי במיוחד. הוא לימד אותי ערכים שלא היו לי והטמיע בי את האהבה לארץ ואת הדאגה לפרט, שמובילה אותי עד היום".
רגע זכור מקורס הקצינים: "בפעם הראשונה שנכנסתי למשרד של סא"ל אבי דהן, מפקד גדוד גפן, הוא אמר לי: 'אני יודע שאתה נער המקא"ם הראשון שיוצא לקצונה, אבל אנחנו נעבור את זה יחד'. והנה - הגענו לסוף. אני מאוד מתרגש".
תמיד אומרים עליי: "שהמשפט 'רק המעז מנצח' נכתב עליי".
פק"ל הכיס שלי: "פתק שקיבלנו בטירונות - 'הזורעים בדמעה ברינה יקצורו'. הוא מלווה אותי לכל מקום - גם בזמנים הטובים וגם ברגעים הקשים".
אם הייתי חיה הייתי: "פרפר. הגעתי לצבא כגולם בעולם חדש ולאט-לאט הסתגלתי, תוך לימוד ושיפור עצמי מתמיד. עכשיו אני פרפר, שיכול לפרוח ולעוף רחוק".
מסר לנערי המקא"ם: "אתם יכולים לעמוד בכל דבר - מתורנות מטבח ועד קרב. השאלה היא רק עד כמה תרצו את זה".
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
סרן לודה אברמקין
סג"ם ליאור אלון
סמל אורי בן-און
רב"ט שני פדר
סמ"ר יניב טייטל
סרן אמיר בן-דוד
1234567
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.