שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  השבוע של סמל בוריס פרידמן
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
השבוע של סמל בוריס פרידמן
לוחם בכותרות
גילי כהן, ‏יום רביעי ‏25 ‏פברואר ‏2009
סמל פרידמן
צילום: יהונתן בן-דוד

הלוחם: בן 20 מכרמיאל, מפעיל מא"ג בפלחו"ד גדוד צבר של חטיבת גבעתי.

הגזרה: סמוך לעיר שכם, החטיבה המרחבית שומרון.

הפעילות: במהלך סיור שערכה פלוגתו של סמל פרידמן, זיהו הלוחמים חסם אבנים שהוקם על הכביש. כשהגיעו למקום כדי לפנות את החסם, הבחינו הלוחמים בשלושה חשודים שהתמקמו על גבעה באזור. בתום מרדף שניהלו סמל פרידמן וחברו לפלוגה, סמל אופיר המריך, הצליחו הלוחמים לתפוס שניים מהחשודים בסמוך למערה באזור. במהלך חיפוש שערכו נמצאו שני אקדחים מאולתרים ובקבוק תבערה.

מפיו של לוחם: "כשפרקנו מההאמר הממוגן זיהינו על הגבעה שלושה אנשים, שהתחילו לברוח ברגע שהם קלטו אותנו. התחלנו לרוץ לעברם כדי לתפוס אותם, למרות שלא היה כל-כך סיכוי. אופיר עלה אחריהם ואני באתי באיגוף כשאני שומע צעקות 'ואקף, ואקף'. אז ראיתי אותו תופס שני אנשים שישבו ליד מערה. כשהגעתי, דרכתי את הנשק וכיוונתי עליהם. שניהם החזיקו על גופם אקדחים מאולתרים ובחיפוש מצאנו גם בקת"ב".

דבר המפקד: "התצפיתנית זיהתה את החשודים והזעיקה אותנו. כשהגענו למקום בוריס וחייל נוסף רדפו אחריהם ועצרו אותם", סיפר סמל המחלקה של סמל פרידמן, סמ"ר מאור סבה. "בוריס אחד מהחיילים הטובים ביותר שלנו, הוא מורעל על המחלקה ועל הפעילות. אנחנו נמצאים פה מאז סוף 'עופרת יצוקה', ואנו רואים יותר ויותר אמל"ח, בעיקר בקבוקי תבערה. בגלל זה הגדוד מוציא יותר פעולות".

תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
השבוע של סמ"ר ארז לבנון
השבוע של סמל ויקה בריק
השבוע של רב"ט גרי מרגולין
השבוע של סג"ם יניב זוליכה
השבוע של סמל מתן סדון
השבוע של סמ"ר נתנאל פיוטרן
1234567
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.