שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך
אם אתם רוצים תפקיד שווה, יש סיכוי גדול שתעברו מיון. אז מה רוצים מכם? מה אתם צריכים לדעת? להכין משהו מראש? בשביל זה, הכנו עבורכם את הקטע הבא. לחצו על המיון שמעניין אתכם וקבלו הסבר וגם כמה עצות שיעזרו לכם לעבור אותם.
תחקיר בטחוני
האם יש לכם קשר לארצות עוינות? האם ביקרתם פעם באירן? האם יש לכם סבא בעירק? אם אתם מיועדים לתפקיד אחר שדורש סיווג בטחוני, תצטרכו לתת את התשובות.
הרצאות
אחרי כל ההרצאות ששמעתם מטעם הצבא – עכשיו תורכם לנאום. פה ייבדקו כישורי הרטוריקה שלכם עבור תפקידים בהם נדרשת הדרכה ועמידה מול קהל, כמו מד"נים, מש"קי חינוך ועוד.
דינמיקה קבוצתית
הנה לכם הזדמנות לעשות את כל מה שלא העזתם: לבנות גשר מלגו או ארמון מפלסטלינה, לבחור את מי לשלוח לחלל, או להתווכח עד צאת נשמתכם בנושא דמיוני לחלוטין.
מבחני ידע
מבחני ידע כללי ואחרים באים לבדוק את ההתאמה שלכם לתפקידים שיש בהם עיסוק עם מידע, תקשורת וטכנולוגיה. תעשו אותם אם תתמיינו למשל לדובר צה"ל, מודיעין או לגל"צ.
שאלוני אישיות
מבחני אישיות הם אחד מהכלים הנפוצים למיון לתפקידים איכותיים. שאלונים אלה קובעים מה המיומנויות שלך, המוטיבציה שלך, הנטייה שלך לתחומים מסוימים והיכולת החברתית שלך.
ראיון אישי
חלק גדול מהתפקידים בצה"ל עוברים דרך ראיון אישי, ולפעמים קיימת אף סדרה של ראיונות. כך יחליטו אם אתם מתאימים להתעסק עם אנשים, מכשירים, או כלי נשק מתוחכמים.
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.