שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  נספח צבאי
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
נספח צבאי
דנאל אל-פלג, ‏יום רביעי ‏25 ‏פברואר ‏2009
אחת מהגלויות שנשלחו לאתר

 ארצות הברית

אילו סודות מסתירים הלוחמים האמריקאים מחבריהם ליחידה?

משאלות לב לעזוב את שדה הקרב והרצון העז לחזור הביתה למשפחה, לאישה ולילדים - הם רק חלק מהסודות הכמוסים שפרסמו חיילים מצבא ארצות הברית באתר האינטרנט "פוסט-סיקרט", שציין באחרונה חמש שנים להיווסדו.
אתר האינטרנט, שהוקם על-ידי פרנק וורן האמריקאי, מזמין את המשרתים לעצב גלויות על גביהן הם חושפים את סודותיהם הכמוסים ביותר באנונימיות מלאה. על הסודות הנשלחים להיות כתובים, מצוירים או מצולמים על גבי גלויה, והכי חשוב - עליהם להיות אמיתיים לחלוטין. כיום מפרסם האתר מדי שבוע כ-20 גלויות, ובמהלך חמש שנות קיומו הצטברו בו כ-2,500 גלויות ומכתבים.
בין אלפי הגלויות ניתן למצוא לא מעט מסודותיהם של החיילים האמריקאיים המוצבים בחזיתות הלחימה בעיראק ובאפגניסטן. בעוד שרבים מגלים כי קרוביהם בכלל לא מודעים למקום הימצאותם, חלק מביעים תרעומת ומחאה נגד המלחמה, כשאחד מהם אף כתב כי "רוב האמריקאים אינם שווים את המלחמה".
לצד חששותיהם והערותיהם של הלוחמים, ניתן למצוא גם את מחשבותיהם ופחדיהם של ילדי החיילים מרחבי העולם השולחים לא אחת גלויות בהן הם מספרים על המחשבות הגרועות מכל. גם בנות הזוג המודאגות שולחות מדי פעם חששות כתובים, דוגמת "אתה עוזב בעוד חודש, אבל תהיה אבא בעוד שבעה".
גולשי האתר אף יכולים לשלוח את תגובותיהם לגלויות ואלה מתפרסמות בצמוד לסודות. בשנים האחרונות החל וורן לפרסם ספרים הכוללים בתוכם עשרות מהסודות שהתפרסמו במהלך התקופה האחרונה, וניתנים לרכישה דרך האינטרנט. עד כה יצאו לאור ארבעה ספרים, ובשנה הקרובה הוא עתיד לפרסם את החמישי.
כתובת האתר: 
www.postsecret.com

עיראק

דיוטי פרי לכל חייל

בקרוב בבסיסי צבא ארצות הברית בעיראק - סניפים של רשת הדיוטי פרי המקומית. הבעלים העיראקי של רשת החנויות הפטורות ממכס הצהיר באחרונה כי הוא עתיד לחתום עם רשויות הצבא האמריקאי על הסכם, במסגרתו יחלו חנויותיו לשרת גם את המשרתים בבסיסי הצבא ברחבי המדינה.
על-פי התוכנית, הסניף הראשון של הרשת בתוך תחומי המחנות הצבאיים עתיד להיפתח בבסיס חיל האוויר. "אנחנו בדיוק מסיימים את בניית הקומפלקס הראשון במחנה האמריקאי בבגדד, ומתחילים במכירת החנויות לחברות המותגים השונים", סיפר המנהל בפועל של הרשת, אחמד מונטר, שהבטיח כי הפתיחה הגדולה והחגיגית תיערך כבר בחודשים הקרובים.
חנויות הדיוטי פרי החדשות אמורות לספק את צורכיהם הבסיסיים של החיילים המשרתים במדינה - החל ממוצרי אלקטרוניקה, דרך סיגריות וטבק וכלה בציוד טקטי לו זקוקים הלוחמים בשטח.
כיום פועלת בעיראק רק חברת דיוטי פרי אחת, המאחדת תחתיה את כלל החנויות הפטורות ממס בשלושת שדות התעופה - בסולימאניה, בבגדד ובבצרה. בנמל התעופה בבגדד, הגדול מבין השלושה, מתפרסות החנויות לאורך הטרמינל ומציעות בעיקר מוצרי קוסמטיקה וטיפוח, לצד משקאות אלכוהוליים במחירים מוזלים.

בריטניה

זה לא הטנק - זה אתה

כשחייל בריטי לוקח טנק לנסיעת תענוגות ומידרדר במורד הכביש, זה חוסר אחריות ותשומת לב. כשבאותו היום הוא נכנס בעץ עם הטנק החלופי שלקח, זו כבר בעיה רצינית.
ה"קורבן" הראשון של הצעיר הבריטי בן ה-18, היה טנק סיור בו נסע החייל עם רדת החשיכה ממפקדת השריון של הצבא הבריטי בגרמניה לעבר העיר ברגן. החייל לא הספיק לעבור 500 מטר וכבר הידרדר במורד הכביש, סטה מהדרך ונאלץ לעצור ולחלץ עצמו.
מאוכזב מהנסיעה שנקטעה באיבה אך משוכנע כי אין דבר העומד בפני הרצון, דיווח החייל על האירוע וצעד בחזרה לבסיס, שם בחר לעצמו טנק נוסף, נכנס לתוכו והתניע. כוח סיור של המשטרה הצבאית הבריטית איתר אותו, חסם את דרכו ונעמד במרכז הכביש במטרה למנוע את התרחקותו מהמחנה. כתוצאה מכך, איבד הצעיר שליטה ברכב והתנגש בעץ בצד הדרך.
לאחר שהזדחל החוצה מהכלי, עצרו אותו קציני המשטרה והביאו אותו לחקירה במשטרה המקומית. במהלך חקירתו עבר הנאשם סדרה של בדיקות, בהן בדיקת אלכוהול שהראתה כי בדמו 0.1 אחוז אלכוהול, בגבולות המותר על-פי החוק הגרמני.
ממשרד ההגנה של בריטניה נמסר בתגובה כי "מי שעובר על פקודות הצבא ואינו עומד בסטנדרטים הגבוהים שלו, יטופל בחומרה. הנושא ראוי לחקירה ארוכה, והענישה תהיה בהתאם".

אינדונזיה

לאור מחסור במורים בבתי-הספר התיכון המקצועיים במדינה, מצא שר החינוך האינדונזי מאגר חדש לגיוס מורים - שורות אנשי הקבע בצבא המדינה. על-פי נתונים שחשף מנהל התיכונים המקצועיים, בשלוש השנים הבאות תוכפל הדרישה למורים במוסדותיו ותגיע לכ-217 אלף אנשי חינוך. "מערכת החינוך לא תוכל לספק לבדה את הכמות הנדרשת", אמר והוסיף כי העבודה בבתי-הספר תיחשב לאנשי הקבע כשירות חינוכי.

ניגריה

שני אזרחים רוסים העובדים במפעלי אלומיניום בניגריה, נחטפו במהלך שהותם בג'ונגלים הסבוכים של המדינה. לאחר מספר ימים בשבי, הצליחו השניים להימלט מהמחנה של ארגון הגרילה והסתובבו לבדם ביערות, עד שנמצאו כעבור חמישה ימי שוטטות על-ידי כוח סיור צבאי. "שחרור בני הערובה הנו תוצאה של תיאום פעולות ושיתוף פעולה בין מנהלי המפעל הרוסי לצבא הניגרי", אמר השבוע מנהל המפעל. לאחר טיפול רפואי ראשוני צפויים שני החטופים לחזור בקרוב לביתם.

תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
נספח צבאי
נספח צבאי
נספח צבאי
נספח צבאי
נספח צבאי
נספח צבאי
1234567
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.