שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  השירות ב"במחנה": חוויה לכל החיים
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
השירות ב"במחנה": חוויה לכל החיים
יש רק מערכת צבאית אחת שיכולה להפוך אתכם לעיתונאים מן השורה – שבועון צה"ל "במחנה".
מערכת במחנה, ‏יום שלישי ‏26 ‏פברואר ‏2008
כתב
במלחמת לבנון השנייה

עומדים בפני גיוס ומחפשים שירות מרתק ומאתגר במיוחד? אם אתם מוכשרים באמת, נמרצים והכתיבה היא טבע שני אצלכם – אתם מוזמנים לנסות ולהתקבל לשירות ככתבים או כצלמים צבאיים בשבועון צה"ל, "במחנה".

רבים סבורים, במידה לא מעטה של צדק, שאי-אפשר באמת ללמוד להיות עיתונאי. בשום פקולטה, בשום קורס באוניברסיטה, גם לא בהרצאה מקיפה במיוחד. אבל השירות ב"במחנה" הוא, למעשה, בית-ספר של ממש: לכתיבה, לצילום, לריאיון, להפקה, ולעיתים אף לעריכה.

אז איך נראית השגרה ב"במחנה"? קודם כל, אין דבר כזה שגרה. ב"במחנה" כל יום נראה אחרת, אין יציאות קבועות, ויותר טוב מזה – יש לך חלק גדול בהחלטה כיצד ייראה היום שלך. אתה קובע פגישות עם חיילים וקצינים בכירים, אתה קובע סיורים בשטח ואפילו מחליט מתי תישן בבית ומתי תיזרק יומיים בבסיס נידח בצפון. לכתב "במחנה" יש עצמאות גדולה בעבודתו, רק שכמובן העבודה היא רבה, מסביב לשעון, והאחריות עצומה, כי יש רבבות חיילים שמחכים רק לכתבות או לתצלומים שלך.

לאחר סיום קורס הכתבים הצבאיים, שהוא חוויה בפני עצמו, תגיעו לעיתון, תקבלו טלפון סלולרי צבאי ותחום סיקור ותתחילו לכתוב כבר ביום הראשון. תיפגשו עם קצינים, תפתחו מקורות, תראיינו חיילים ומפקדים, תצטרפו לכוחות במבצעים ובתרגילים ותביאו את הידיעות החשובות והסיפורים הבלעדיים.

גם השירות בתוך מערכת העיתון הוא מגוון - היום אתה כתב חיל הים במחלקת החדשות, מחר אתה יכול לשמש עורך בתחום המגזיני. במערכת קיימת אפשרות למעבר בין תחומי סיקור שונים וכן התנסות בהפקה, בהדרכה ובעריכה. ככל שתוכיח את עצמך יותר, כך תצליח לגוון לך את השירות, להתנסות בתפקידים שונים, וגם להגיע מוכן יותר – בבוא העת - לעולם התקשורת האזרחית.

אם יש לכם ניסיון קודם בכתיבה או בצילום, זה חשוב, אבל ממש לא פקטור. ניסיון קודם עוזר בעיקר לביטחון העצמי שלכם, כי איתו המעבר מעיתוני הנוער אל "במחנה" הוא הרבה פחות חד. עם זאת, גם אם אין לכם ניסיון כזה, וגם אם אין לכם מושג מה ההבדל בין גולני לצנחנים, אל תדאגו - קורס הכתבים הצבאיים בוודאי ישלים לכם את כל מה שחסר לכם, והרבה מעבר לכך.

"במחנה", וזו לא קלישאה, הוא בית הספר הטוב ביותר לעיתונות. אחרי שירות מלא בעיתון תגלו שאתם מתהדרים ברקורד שלא היה מבייש גם עיתונאים הרבה יותר ותיקים. יכולת הכתיבה שלכם תשתדרג, יכולת הראיון תתפתח, ובסופו של דבר, תגלו שאתם מסוגלים לשוחח עם אנשים ואפילו לכתוב אלפי מילים על נושאים שעד לא מזמן לא הבנתם בהם שום דבר.

"במחנה" נועד למי שכתיבה היא בנפשו, למי שתמיד הרגיש שעיתון בית הספר קטן עליו, למי שקורא את המוסף של שישי ומבין גם את מה שנכתב בין השורות. "במחנה" נותן הזדמנות לחוויה שונה, לדרך חיים שונה, לשירות צבאי ששום יחידה אחרת לא יכולה להציע.

ולא פחות חשוב - כמה אנשים לדעתכם עומדים מאחורי כל אחד מגיליונות "במחנה" שיוצאים בכל שבוע? התשובה היא: כמה עשרות בודדות. לא תמצאו יחידה קטנה, משפחתית וחמה כזאת בצבא, עם הווי אדיר, טיולים, ימי כיף, אירועים חברתיים והרבה הרבה חברים חדשים.
זה אומר שמתוך מאות המלש"בים שמבקשים להגיע ל"במחנה" בכל שנה, רק בודדים זוכים; המיונים לא פשוטים ויש חמישה שלבים שתאלצו לעבור לפני שתזכו להתהדר בתואר "כתב צבאי" ובתגיות "במחנה" כחולות על המדים שלכם. אבל זה גם אומר שכדאי לכם לנסות ולהשיג הזדמנות של פעם בחיים לא רק ללמוד איך עובדת העיתונות, אלא ליצור עיתונות בעצמכם.

ב"במחנה" כולם עובדים מסביב לשעון בעבור מטרה אחת – להפיק עיתון שבועי מרתק ומקיף על הנעשה בצה"ל, בשביל הלוחמים בשמירה, החיילות בסיור, המפקדים בחמ"לים, הימאים על הספינות, הטייסים באוויר והמפקדים הבכירים בקריה.

היינו אומרים לכם שזו חוויה אדירה שלא תשכחו לעולם. אבל זה די מובן מאליו. אם תגיעו ל"במחנה", לא תשכחו כל החיים איפה התחלתם את המסע שלכם לעבר עולם התקשורת. תמיד תזכרו את שלוש השנים האלה, שהדביקו אתכם באהבה הזו. תשאלו את יאיר לפיד, עמנואל רוזן או אפילו את אהוד אולמרט. שיהיה בהצלחה, ניפגש ב"במחנה".

לפרטים נוספים ניתן לפנות למערכת "במחנה" בטל': 03-5694512, 03-5694513 או בפקס: 03-5694918

 
שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.