שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
העלייה אינה מיוחסת לפעילות הלוחמים בעזה, שכן שאלוני ההעדפות מולאו עוד בטרם החל המבצע
נועה הורוויץ וגילי כהן, ‏יום רביעי ‏25 ‏פברואר ‏2009
הרמטכ''ל בגיוס לגלני
ארכיון: עמוס חלפון

3.9 מועמדים לשירות ביטחון יתמודדו על כל מקום פנוי בשורות חטיבת גולני במחזור מארס הקרוב. "בשנתיים האחרונות. היו לנו הצלחות מרשימות שיצרו דימוי חיובי לחטיבה והשפיעו גם על בחירת המלש"בים", הסבירו בגולני


חטיבת גולני צפויה לרשום לזכותה את אחוזי הביקוש הגבוהים ביותר בתולדותיה, במסגרת מחזור הגיוס של חודש מארס הקרוב. מסיכום הנתונים של שאלוני ההעדפות שמילאו המלש"בים מסתמן כי 3.9 מועמדים נלחמים על כל מקום פנוי בחטיבה החומה. גולני אף שומרת על מעמדה כחטיבה המבוקשת ביותר מבין היחידות הלוחמות שאינן התנדבותיות.

"גולני מהווה עבור רבים מהמתגייסים כתובת לערכים המזוהים לאורך השנים עם החטיבה, בהם משפחתיות וגאוות יחידה", הסביר מפקד בא"ח גולני, סא"ל עמית פישר. "בשנתיים האחרונות היו לגולני הצלחות מרשימות, בעיקר בעזה, שיצרו בקרב רבים בציבור דימוי חיובי של החטיבה, ואין ספק שיש לכך השפעה רבה על הבחירה של המלש"בים".

אחת ההצלחות שרשמו לזכותם לוחמי החטיבה - פעילותם במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" - לא באה לידי ביטוי בנתוני הביקוש שנאספו לרגל מחזור מארס, שכן שאלוני ההעדפות מולאו בטרם החלה הפעילות ברצועה. עם זאת, בחטיבה הוותיקה מעריכים כי פעילותה הבולטת במהלך ימי הלחימה בעזה תשפיע על אחוזי הביקוש במחזורי הגיוס הבאים. "אני מקווה שנמשיך לעלות בסולם הביקוש בעקבות המבצע", ציין סא"ל פישר, "מבחינתנו גם מקום ראשון זה לא מספיק".

בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית ומתמדת בביקוש לשירות בשורות החטיבה החומה. להערכת רבים, אחד הגורמים לתופעה זו הוא מינויו של רא"ל גבי אשכנזי, ששירת כלוחם בחטיבה ופיקד עליה, לתפקיד הרמטכ"ל.

לשם השוואה, במחזור נובמבר 2006 התמודדו 1.9 מלש"בים על כל מקום פנוי בשורות החטיבה, ואילו לאחר כניסתו של רא"ל אשכנזי לתפקיד, לקראת מחזור הגיוס של חודש מארס 2007, זינקו נתוני הביקוש ל-2.7 מלש"בים. במחזור הגיוס המקביל בשנה שעברה הגיעו אחוזי הביקוש לשירות בחטיבה ל-3.5 מתגייסים על כל מקום פנוי.

  
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
השליחות הדרומית של המורות חיילות
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.