שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
נעשה מאמץ להפיק אירוע מכובד, אך גם צנוע ואינטימי
, ‏יום רביעי ‏25 ‏פברואר ‏2009
אולמרט והרמטכ''ל מעיינים בגיליון המיוחד
צילום: ניל כהן, דו"ץ

חברי המטה הכללי נפרדו השבוע מראש הממשלה היוצא, אהוד אולמרט, באירוע צנוע ואינטימי. הפרידה כללה ארוחת צהריים משותפת, הקרנת סרטון של יחידת ההסרטה והענקת גיליון מיוחד של עיתון "במחנה", שם שירת אולמרט ככתב צבאי. "ממשלתך אפשרה לנו להפגין יוזמה, יצירתיות ולגבש פעולות מן הנועזות בתולדות צה"ל", אמר הרמטכ"ל


חברי המטה הכללי בראשות הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, נפרדו השבוע באופן רשמי מראש הממשלה אהוד אולמרט לקראת סיום כהונתו בשבועות הקרובים.

לקראת האירוע סיפרו בלשכת הרמטכ"ל כי ייעשה מאמץ להפיק אירוע מכובד, אך גם צנוע ואינטימי. ההחלטה הייתה לקיים מעמד מצומצם שכלל ארוחת צהריים משותפת ונשיאת דברים.

במהלך האירוע הוקרן סרט שהפיקה יחידת ההסרטה של דובר צה"ל ובו צילומים של אולמרט משורה ארוכה של ביקורים ביחידות צה"ל השונות. "רצינו לכלול בסרט את מרב היחידות בהן ביקר ולכלול גם את הסיורים בחיל האוויר ובחיל הים, לצד הביקורים בפיקודים וביחידות השדה", סיפר ל"במחנה" אחד המעורבים בהפקת הסרטון.

רא"ל אשכנזי הודה לראש הממשלה על חופש הפעולה הרחב שנתן לצה"ל: "הרחק מאור הזרקורים, באופן שסמוי מהעין, העניקה הממשלה בראשותך לצה"ל את חופש הפעולה הדרוש לו לצורך מילוי תפקידו ואפשרה לנו להפגין יוזמה, יצירתיות ולגבש פעולות רבות ועלומות בעלות מעוף, מן הנועזות שעשינו בתולדות הצבא", אמר הרמטכ"ל. "אני חושב שעל תרומתן למדינת ישראל אין ערעור וטוב שהן נשארו חסויות".

בהמשך האירוע החגיגי העניקו לראש הממשלה ספר תורה מהודר וכן גיליון מיוחד של "במחנה" שיצא לאור לכבוד האירוע. לגיליון, שיצא במהדורה מוגבלת של כמה עשרות עותקים, ניתנה הכותרת "סוף מסלול - המטה הכללי נפרד מראש הממשלה". בתוך הגיליון הובאו מספר כתבות שכתב ראש הממשלה בעת ששירת ככתב צבאי ב"במחנה" בשנים 1973-1970, וכן כתבת יומן שכתב אולמרט לעיתון כשהיה בקורס קצינים. בחלקו השני של העיתון הובא מגוון רחב של צילומים מביקורים של ראש הממשלה ביחידות צה"ל השונות לאורך הקדנציה שלו בתפקיד.

"עיון בלקט מכתבותיך שהתפרסמו בעיתון 'במחנה' מלמד שכבר אז, כאיש צעיר, ניחנת ביכולת לשאול את השאלות הקשות ולפעול בנחישות על מנת לקבל את התשובות, לדעת להתמקד בנקודות המפתח היכן שהדברים קורים, ולפעול לכך שבידך תהיה התמונה המלאה של הנושא בו טיפלת", אמר הרמטכ"ל בדבריו לראש הממשלה. "כתבת באופן ישיר, גלוי וחף מפוזה. תכונות אלה הן שהובילו אותך לכהן כחבר כנסת, כשר וכראש הממשלה".

בנאומו דיבר ראש הממשלה בהתרגשות רבה על הקשר שלו עם צה"ל ועם מפקדיו הבכירים, והודה לחברי המטה הכללי על הביטחון הרב שהקרינו במהלך שלוש השנים האחרונות, שסייע לו לקבל החלטות קשות.

"האופי הישראלי בכלל, והאופי שאתם מקרינים והקרנתם לי בשלוש השנים האחרונות הוא של הסתערות קדימה ולא של בלימה, של תקיפה ולא של הגנה, של נחישות שרצה קדימה על מנת לבצע את המשימה ולא של היסוס, התלבטות וחוסר ביטחון", אמר אולמרט.

בדבריו התייחס ראש הממשלה להישגי מבצע "עופרת יצוקה" וציין כי היציאה אליו נעשתה בהסכמה מלאה בין הדרג המדיני לצבאי. "עיקרה של המשימה הזו צה"ל ביצע עם שירות הביטחון בצורה יעילה, מהירה, מדויקת, נכונה ומידתית, וכל אלו שעמדו בקו הקדמי של המערכה הזו בראשות אלוף פיקוד הדרום, ראויים להערכה ולברכה, כמו גם אלה ששלטו מלמעלה במדויק, במקצועיות שאין למעלה ממנה בשום מקום בעולם".

 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
השליחות הדרומית של המורות חיילות
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.