שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  בזרוע היבשה החליטו: קשנ"ר יהיה רק קשנ"ר
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
בזרוע היבשה החליטו: קשנ"ר יהיה רק קשנ"ר
מדיניות חדשה של הזרוע תשים סוף לכפילות תפקידים
גילי כהן, ‏יום שני ‏19 ‏מאי ‏2008
תא''ל צור
צילום: חגי הירשפלד

המינוי המשני של מספר קצינים בכירים יזכה מעתה בתקן נפרד. במסגרת המדיניות, יפסיק קצין השריון הראשי למלא במקביל את תפקיד מפקד אוגדת המילואים עידן. נשקלת הצבת אלוף בראש המרכז לאימוני מפקדות


תפקיד קצין השריון הראשי לא ילווה עוד במינוי משני. במסגרת עבודת מטה של זרוע היבשה, הוחלט לבחון מחדש שורה של תפקידים שהוגדרו עד כה כ"נוסף על תפקידם" של קצינים בכירים - ולקבוע בעבורם תקנים נפרדים.

עם מימוש המדיניות, ייפרד קצין השריון הראשי, תא"ל חלוצי רודוי, מתפקידו כמפקד עוצבת המילואים עידן, ויתרכז במשימות המונחות על שולחנו בחיל השריון. גם מחליפו כקשנ"ר ישמש בתפקיד זה בלבד.

בזרוע היבשה הסבירו השבוע כי המהלך נובע מההבנה כי קצין המאייש שני תפקידים בו-זמנית אינו מעניק לשניהם התייחסות שווה, וכי אחד מהם נוטל באופן טבעי רמת קשב גבוהה יותר מהשני. "אנו עוסקים בהכנת הצבא למלחמה ועלינו לדאוג שכלל התפקידים יקבלו תשומת לב מלאה", הסביר ראש מחלקת התכנון והארגון בזרוע היבשה, אל"ם אילן פרץ.

כחלק מהתהליך, ימונה תא"ל למפקד המרכז לאימוני מפקדות (מרא"ם). כיום ממלא את התפקיד מפקד המרכז לאימונים ביבשה (מל"י), תא"ל גיא צור, המשמש במקביל מפקד עוצבת סיני.

בתוך כך, באחרונה השלימה זרוע היבשה את הגדרת המבנה הארגוני החדש של מל"י. במסגרת עבודת מטה שהתקיימה בנושא, גובש המבנה של כל ענף ונקבע אילו גופים יפעלו תחתיו.

במסגרת תוכנית זו, הוחלט על הפרדת המרא"ם ממל"י. לצורך כך, נוצרו תקנים חדשים, שיאפשרו לאנשי המרכז לעסוק באופן עצמאי בתחומים שהיו עד כה באחריות היחידות המקבילות במל"י. גורם בכיר הסביר כי הניתוק בין שני הגופים יאפשר שיפור באופי אימוני המפקדות.

במקביל, נבחנת האפשרות להרחיב את האימונים במרא"ם גם לתרגול גייסות - וכפועל יוצא - להעמיד בראש המרא"ם קצין בדרגת אלוף. "ביצענו התקדמות גדולה בנושא, ואני מקווה שהיא תסתיים בקרוב", ציין אל"ם פרץ. "הדרך הטובה ביותר לשפר את העבודה המשותפת עם מערך המילואים מתחילה במל"י".

תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
צוותי חילוץ של פקע"ר יסייעו ללוחמים בפעילות מבצעית
יפתח ז"ל פיקד על העצרת, הוריו יסגרו את המעגל
1,600 חיילי חובה פוקדים מדי חודש את ירושלים
בלוני תצפית נוספים יעופפו מעל הרצועה
"נוסחת השבת" של הרבנות הצבאית
בפיקוד הצפון נאבקים בתופעת החתולים המשוטטים
הקודם41424344454647484950הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.