שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  בסיס טירונות שבטה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


בסיס טירונות שבטה
בסיס טירונות שבטה
צילום: דובר צה"ל

 

בסיס שבטה, הממוקם בדרום הארץ הוא הבה"ד (בסיס הדרכה) המרכזי של חיל התותחנים ושם, למעשה, עוברים הלוחמים של החיל את כל מסלול ההכשרה שלהם: טירונות, קורס מ"כים (שנקרא בחיל קורס מפקדים), הכנה לקצונה ולאחר שסיימו את בית הספר לקצינים (בה"ד 1) מגיעים לעשות השלמה חיילית. 

הבסיס מחולק למספר ענפים, כשלכל ענף יש את המגורים שלו ואת כל השירותים שלו (אפסנאות, שלישות וכו').
 
ענף הכשרת הלוחם (הכש"ל)
ענף הכשרת הלוחם הוא השם היפה שאנשי שבטה העניקו ל"ענף טירונות". הענף מחולק לפלוגות כאשר לכל פלוגה מתחם אוהלים (כן, אוהלים) משלה. לכל פלוגה יש משרדים שבהם בדרך כלל יושבים המ"פ, הרס"פ (רב סמל פלוגתי) וכל שאר האנשים החשובים של הפלוגה.
 
בענף לכל פלוגה יש את הייעוד שלה, מספר פלוגות מחולקות לגדודי ה"דוהר" (תותח ממונע) כאשר מספר קטן יותר של פלוגות מיועדות ל"מנתץ" (משגר רקטות אמריקאי), תצפיות ארוכות טווח והיחידה המיוחדת "מורן" (סוד כמוס).
 
אוכל: האוכל בענף הכשרת הלוחם הוא הכי ירוד באיכותו בבסיס, בייחוד בגלל העובדה שהאוכל מגיע במשאיות מהמטבח המרכזי של שבטה (שממוקם דיי רחוק משם) ועד שהוא מגיע הוא מספיק להתקרר ומחומם במטבחי הענף.
חדר האוכל עצמו הוא קטן יחסית ולא משרה אווירה מי-יודע-כמה. מצד שני, אם אתם אוכלים שם אתם כנראה טירונים (או מפקדי טירונים) אז מצב הרוח שלכם לא צריך להיות מרומם בכל מקרה.
 
מקלחות ושירותים: שירותי הטירונים בענף הכשרת הלוחם הם נקיים יחסית (הרי הטירונים מקרצפים אותם כל היום) והמקלחות סבירות, אם לא מפריע לכם להתקלח מתחת לצינור. מצד שני המים תמיד חמים והזרם בסדר גמור כך שתוכלו לסיים את היום עם מקלחת טובה, אם תצליחו להתאפק ולעמוד בתור יחד עם כל הפלוגה. 
השירותים והמקלחות של הסגל הם אינטימיים יותר, אבל שווים ברמתם לשירותי הטירונים.
 
ענף מפקדים

ענף מפקדים בשבטה הוא ללא ספק הענף המושקע ביותר בכל הבסיס. העניין כנראה קשור למוטיבציה שיש למפקדים לעתיד של החיל טרם הם הופכים לקצינים שהמוטיבציה שלהם לעשות דברים בעצמם במקום לפקוד על אחרים היא, איך נאמר, פחותה.
הענף מחולק למספר פלוגות כשכל אחת ישנה במבנים (לא אוהלים לשם שינוי) עם מיטות וחדרים בגודל סביר עד נוח מאד. מגורי הסגל בענף הם מהיפים בבסיס והחדרים נוחים ומרווחים.
 
אוכל: חניכי וסגל ענף מפקדים אוכלים בחדר האוכל המרכזי של הבסיס, שהוא גדול מאד ומרווח אם כי איכות האוכל היא קבועה ולא משתנה: ביום ראשון, לוף מטוגן במסווה של נקניקיות, ביום שני שמן עם פסטה ושמן עם אורז והרשימה פחות או יותר קבועה לאורך כל השבוע.
לזכות המטבח יאמר כי הם מנסים לשפר את איכות האוכל כל הזמן והם עובדים מסביב לשעון כל היום כדי להאכיל את הבסיס על כל ענפיו.
 
מקלחות ושירותים:  השירותים והמקלחות של חניכי ענף מפקדים נמצאים על גבעה מעל הענף, מה שאומר שבימות החורף, להגיע לשירותים בלילה זה כיף חיים שלא יתואר. נקיון השירותים מתחלק בצורה שווה בין כל פלוגות הענף, מה שאומר שהם לעולם לא נקיים (מה גם שבקורס מ"כים בקושי בודקים אותם).
שירותי הסגל לעומת זאת נקיים תמיד וגם אם הם לא גדולים, תמיד כיף להתקלח שם.
 
בסיס טירונות שבטה
צילום: דובר צה"ל
ענף קצינים
 
ענף קצינים בשבטה הוא הענף השקט והרגוע ביותר בבסיס, בעיקר בגלל העובדה שהקצינים נמצאים רוב היום בשטח, או עמוק בתוך הספרים. המגורים גדולים, נוחים ומספר האנשים בחדר יחסית קטן. כמובן שכדי להגיע לענף קצינים תצטרכו להיות לפחות שנה וארבעה חודשים בצבא, אבל לפחות השלב האחרון בשבטה יעבור לכם בכיף.
 
אוכל: ר' ענף מפקדים.
 
מקלחות ושירותים: המקלחות והשירותים קטנים מאד, אבל מספקים. בסך הכל אין יותר מדי אנשים בענף אבל אין ספק שהם צריכים את המקלחת אחרי שלושה שבועות בשטח.
 
ענף מפקדה
המפקדה של שבטה היא זו שמנהלת את כל הלוגיסטיקה מאחורי הבסיס הענק הזה. החל מקשר, אלקטרוניקה ואופטיקה, וכלה בנשק, חימוש ודפוס. מגורי המפקדה הם במבנים איכותיים עם מעט אנשים בחדר (ודלתות!) והם אוכלים בחדר האוכל הגדול של הבסיס.
 
 
שבוז ממליץ
חיל תותחנים, כל התפקידים

טירונות קרבית, זה לא פשוט
 
מדריכת מורן, כל מה שאנחנו יודעים לספר
     

   
שתף    
כתבות נוספות
טיפים לטירונות קרבית
טירונות בחיל התותחנים
טיפים לטירונות בנות
טירונות לוחמות - חלק א'
טירונות קרבית - חלק א'
טירונות כלל צה"לית- חלק א'
123
> > > > > > > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
16. שאלה
מאת:משה       27/07/2015

15. חדר אוכל - שיבטה זוועה
מאת:טלי       02/10/2014

14. rFkwSNnUXnFqLdbN
מאת:eihkeez       24/12/2011

13. rFkwSNnUXnFqLdbN
מאת:eihkeez       24/12/2011

12. zRQhAzHNnP
מאת:tmljlfwd       12/11/2011

11. zRQhAzHNnP
מאת:tmljlfwd       12/11/2011

10. כמה שטויות...
מאת:אייל       19/12/2010

9. כדי שמישהוא יעדכן את האתר !
מאת:סתם אחד       16/12/2010

8. שבטה
מאת:אחד       08/08/2010

7. איזה קו עובר ליד שבטה?
מאת:מלש"ב       06/11/2009

6. קורס תותחן
מאת:איתן       19/03/2008

5. עשיתי טירונות כל"צ בשבטה
מאת:כל"צ       18/01/2008

4. מה אתם מזיינים
מאת:תותחןןןןןןןןןןןןןןן       23/11/2007

3. איזה שטויות. אח"כ מתפלאים שיש לנו שם רע
מאת:תותחן       17/11/2007

2. אללה שיבטה אנחנו באים נוב' 07 יעשו כבוד!      ל"ת
מאת:צעיר       16/11/2007

1. לגבי האוכל בהכש"ל אתם טועים ובגדול!!
מאת:יוגב       16/11/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.