שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  תיכוניסטיות ותושבי פריפריה - על הכוונת בבסמ"ח
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
תיכוניסטיות ותושבי פריפריה - על הכוונת בבסמ"ח
באגף התקשוב מרחיבים את פוטנציאל הגיוס
אורי טל, ‏יום חמישי ‏04 ‏דצמבר ‏2008

ארכיון: ניר אריאלי

בוגרי כיתות י"ד מהפריפריה ישתלבו בקורס חדש של בית-הספר למקצועות המחשוב. הכשרות דומות יועברו גם לבני העדה הדרוזית. תלמידות תיכון יירשמו לקורסים בשיתוף "מיקרוסופט" וישובצו בבסמ"ח לאחר הגיוס


תלמידות תיכון, דרוזים ותושבי הפריפריה - אלה הן האוכלוסיות המהוות קהל היעד של המסלולים הטכנולוגיים החדשים בבית-הספר למקצועות המחשוב (בסמ"ח) של אגף התקשוב.

בחודש הבא עתיד להיפתח לראשונה קורס תכנות לבוגרי כיתות י"ד המתגוררים באזורי הפריפריה, ושלמדו במסלול טכנאי מערכות מידע (טכ"ם). "הקורס הראשון יכלול 21 חניכים ויתבסס על התכנים שלמדו בבתי-הספר", הסביר השבוע גורם בכיר בבסמ"ח. "אנחנו מאפשרים להם לקבל הסמכה כתוכניתנים ולענוד את סיכת התוכניתן. האתגר מבחינתי הוא לתת גם לילדי הפריפריה אפשרות להגיע למקצועות יוקרתיים בצבא", הדגיש.

בקרוב צפוי להתחיל פרויקט דומה גם ביישובים דרוזיים, מתוך כוונה לשלב את בני העדה במסלולים השונים. "בדומה לפרויקטים אחרים, גם פה אנחנו מעוניינים לקדם אוכלוסייה שלרוב לא נחשפת לקורסים שלנו", הסביר הגורם. "הרעיון המרכזי הוא לפתוח את המסלולים השונים בפני האוכלוסיות האלה ולאפשר להן להיות שותפות במגוון הרחב של הפעילות התקשובית".

במקביל, מנסים בבית-הספר למשוך לשורותיו גם את בנות המין הנשי. תלמידות תיכון יוכלו מעתה לעבור קורסים בבסמ"ח במסגרת פרויקט "הדרים", הנערך בשיתוף חברת "מיקרוסופט" ומשרד החינוך. המלש"ביות שישלימו את הקורסים ישובצו עם גיוסן בבסמ"ח בתחומי התוכנה ותשתיות המחשוב.

באגף התקשוב סיפרו השבוע כי מועמדות רבות לשירות ביטחון חוששות לעתים קרובות לבחור במסלולים הטכנולוגיים השונים, וכראיה לכך, רק שליש מהמקומות בהכשרות הללו מאוישים על-ידי בנות.

"אנחנו נמצאים כעת בשלב בו טרם נתגלה קושי למלא את השורות בקורס התכנות", הוסיף הגורם, "אבל התחרות על המלש"בים הופכת לקשה במיוחד, בעיקר לאור הצמצום במספר בתי-הספר הטכנולוגיים".

 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.