שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  דן חלוץ יכין את הטייסים העומדים בפני שחרור לאזרחות
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר מומלצי שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
דן חלוץ יכין את הטייסים העומדים בפני שחרור לאזרחות
גם דן מרידור יטול חלק בקורס חדש לאנשי הקבע
כתבתנו בחיל האוויר, ‏יום רביעי ‏03 ‏דצמבר ‏2008
משתחררים?
ארכיון: עמוס חלפון

בחיל האוויר גיבשו סדרת ימי עיון לבוגרי קורס טיס שישתחררו במהלך השנה הקרובה. בתוכנית: הרצאות מפי הרמטכ"ל במיל' והשר לשעבר, שיעודדו את הטייסים להמשיך לתרום למדינה גם בחייהם האזרחיים. חרף העובדה שההתייצבות לסדנה אינה חובה, 85 אחוז מבני המחזור הגיעו למפגש הראשון מתוך ארבעה


סדנה התנדבותית חדשה של חיל האוויר תנסה לעודד את הטייסים לתרום לקהילה ולמדינה גם לאחר שחרורם מצה"ל. במסגרת הסדנה, שיצאה לדרכה בשבוע שעבר תחת הכותרת "השמים הם לא הגבול", מנסים בזרוע האוויר לרתום את כלל בוגרי קורס טיס שעתידים לסיים את שירותם בקבע במהלך השנה הקרובה.

בחיל החליטו לפרוס את התוכנית על-פני ארבעה ימי עיון, שהראשון בהם נערך בשבוע שעבר. במהלך סדרת הפגישות, עתידים הטייסים להאזין לשורת הרצאות בנושאים שונים ומגוונים מפי מרצים חיצוניים מתחומי התקשורת, הפוליטיקה והצבא. עם המרצים האורחים נמנים הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') דני חלוץ, והשר לשעבר, דן מרידור.

האורחים יציגו בפני הטייסים המשתחררים את כל האפיקים בהם יוכלו לסייע למדינה במהלך חייהם האזרחיים. בין היתר, ידונו ההרצאות באתגרים השונים הניצבים בפני החברה הישראלית בשנים הבאות, ביניהם תחומי החינוך ואיכות הסביבה.

בחיל הכחול החליטו כי ההשתתפות בסדנה תהיה על בסיס התנדבותי בלבד, וכי הטייסים לא יחויבו להתייצב לימי העיון. אף על פי כן, סיפרו השבוע במטה זרוע האוויר, כי כ-85 אחוז מאוכלוסיית היעד הגיעו ליום העיון הראשון, ושיעור היענות דומה ואף גבוה ממנו צפוי להירשם ביום העיון הבא, שייערך במהלך חודש דצמבר.

"אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת שבוגרי הקורס ימשיכו להתברג במשרות משפיעות בחברה הישראלית, כדי שיוכלו לתרום למדינה גם לאחר השחרור", הסביר גורם בחיל האוויר המעורה בנושא. "הזרוע מקצה משאבים רבים לטובת בוגרי קורס הטיס במהלך שירותם הצבאי, וזה יהיה נפלא אם המדינה תוכל להמשיך ליהנות מיכולותיהם הרבות גם כאשר יפשטו את המדים".


 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.