שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  לראשונה: לוחמת ערבייה בכוחות הביטחון
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
לראשונה: לוחמת ערבייה בכוחות הביטחון
מטען דמה הונח בכניסה לבית משפחתה
שיר כהן, ‏יום ראשון ‏29 ‏יוני ‏2008
מג
צילום: איתי כהן

ר', שהתנדבה לשירות וצלחה את גיבוש הלוחמות, שובצה באחרונה למשמר הגבול. החיילת ובני משפחתה סובלים מאז גיוסה מאלימות ומהתנכלויות תדירות של תושבים באזור מגוריהם. כמה מהשכנים ניסו להעלות באש את ביתה של הלוחמת הטרייה. "הכוחות עושים כל שנדרש כדי להבטיח את שלומה", הבטיחו במג"ב


צעירה מצפון הארץ קבעה באחרונה תקדים, כשהפכה לבחורה הערבייה הראשונה שבחרה להתנדב לשורות כוחות הביטחון. ל"במחנה" נודע כי לפני מספר חודשים הביעה ר' שאיפה להשתתף בגיבוש הלוחמות של צה"ל, ולאחר שצלחה את המיונים שובצה לשירות במשמר הגבול. 

ביחידתה של הלוחמת הערבייה מספרים כי זמן קצר לאחר גיוסה, החלו בני משפחתה לסבול מהתנכלויות גוברות וממעשי אלימות קשים מצד האוכלוסייה הערבית באזור מגוריהם - תקריות המאיימות להפר את הדו-קיום בשכונה. "בפעם הראשונה שבה הגיעה ר' הביתה במדים, ניסו שכניה, ללא הצלחה, להבעיר את בית המשפחה", סיפר גורם במג"ב המעורה בנושא. 

על-פי עדויות אחרות, במהלך החודש החולף, לאחר שחיילים ביחידתה ביקרו בביתה של ר' במטרה לברכה על הצעד האמיץ שעשתה, הונח מטען דמה בכניסה לביתה. הלוחמת ובני משפחתה ממשיכים לסבול מדי יום נאצות וגידופים מאנשים רבים הסובבים אותם. "גיוס לכוחות הביטחון בכלל, ובפרט לתפקידי לחימה, אינו בגדר נורמה בקרב האוכלוסייה הערבית בישראל, וזו הסיבה לתגובות האלימות האלו", הסביר הגורם. "עם זאת, כוחותינו עושים כל שנדרש כדי להבטיח את שלום השוטרת ואת ביטחון משפחתה", הוסיף. 

חרף ההתקפות החוזרות כלפי משפחתה של ר' בחודשים שחלפו מאז גיוסה, סיפרו מכרים של המשפחה כי גם אחיה הצעיר עשוי לצעוד במסלול דומה ולהתנדב לשירות ביטחון.

ר' היא אמנם בת המגזר הראשונה שהתנדבה לשירות, אולם לפני כשלושה חודשים פורסם ב"במחנה" סיפורו של סמל משה תיתי, ערבי מוסלמי שהתנדב לשירות צבאי כלוחם הנדסה. "אין מישהו אחר שישמור על המדינה", הצהיר אז, "אבל לדעתי יש אנשים שלא מבינים את העניין לעומק".

  
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
3. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

2. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

1. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

כתבות נוספות
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית