שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  דיאטה בצבא
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


דיאטה בצבא
אומרים שהצבא צועד על קיבתו, אבל מה בעצם אתם יודעים על דיאטה?

מיכל אהרוני
דיאטה בצבא
עליתי?

1. בדיאטה אסור לאכול פחמימות.

לא נכון. ממש כמו שטרטורים, שמירה ושביזות הם חלק אינטגראלי מהשרות הצבאי, כך פחמימות הן חלק בלתי נפרד מאבות המזון. פחמימות ממלאות יותר ולכן ארוחה שכוללת פחמימות, כמו פסטה או אורז, תשביע אותנו לאורך זמן. חוץ מזה, בפרוסת לחם יש כ - 75 קלוריות, כך שסנדוויץ' משתי פרוסות לחם, גבינה 5% וירקות אומנם יתרום לכם 220 קלוריות, אבל הוא משביע, טעים ולא נותן תחושה של דיאטה. 

2. אם אוכל 800 קלוריות ביום ארזה מהר יותר.

לא נכון. קלוריות הן כמו תורנויות- יש מינימום שחייבים. אפשר לאכול גם 500 קלוריות ביום ולרזות 5 ק"ג בשבועיים, אבל זה לא יתרום לנו כלום. ברגע שהגוף לא מקבל מספיק קלוריות הוא מפסיק לשרוף את השומן ומתחיל לשרוף את מסת השריר. כשתחזרו לאכול כרגיל הגוף לא יידע כיצד להתמודד עם הקלוריות הנוספות ולכן הוא יאגור אותן כשומן, שלא לדבר על המחסור בויטמינים ומינרלים שייגרם לו. מתברר שהדיאטה הכי משמינה היא זאת שאוכלים בה הכי מעט.


3. אסור לחטוא.

לא נכון. חטאים קטנים, כמו רכילות פיקנטית על המפקד, יכולים לגרום לנו להנאה מרובה. אנחנו רק בני אדם, העולם מלא בפיתויים, ולפעמים בא לנו משהו טעים עתיר קלוריות. אף אחד עוד לא קפץ ממידה 40 למידה 42 מגלידה אחת או מבורקס שהוא אכל במסיבת שחרור של אחד החבר'ה. אם חטפנו משהו פשוט ממשיכים את הדיאטה כרגיל כאילו כלום לא קרה ולא מתחילים לוותר על ארוחת ערב כדי לאזן. תירגעו, חברים, כולה בורקס.


4. אסור לאכול יחד פחמימות ושונים.

לא נכון. מעולם לא הוכח שהפרדה בין סוגי מזונות עוזרת להפחית משקל. מותר לאכול הכול על פי חלוקה נכונה של פחמימות, שומנים וחלבונים. כמו שצבא שמשרתים בו בנים ובנות יחד הוא צבא מגוון, איכותי וסובלני יותר, כך הדיאטה צריכה לכלול את כל אבות המזון.


5. כדאי לוותר בדיאטה על ארוחת הבוקר. 


לא נכון. במהלך הלילה יורדת באופן משמעותי רמת הסוכר בדם, ולכן ארוחת הבוקר מהווה ספק אנרגיה חשוב. היא מסייעת לשמר על ריכוז וערנות לאורך שעות היום, וחשובה במיוחד לאלו שאמונים על ביטחון המדינה. בבוקר לא חייבים לאכול ארוחה דשנה- אפשר להסתפק בסנדביץ' מזין או בצלחת דגנים עם חלב דל שומן, שיתנו לכם זריקת אנרגיה לקראת יום ארוך. 


6 . אסור לאכול דברים שאוהבים.

לא נכון. דיאטה היא לא מסע כומתה ואסור בשום פנים ואופן להפוך אותה לסיוט מתמשך. הכינו לכם רשימה של מאכלים שאתם לא מוכנים לוותר עליהם ורשימה של מאכלים שממש לא אכפת לכם להעיף מהתפריט. אח"כ בחרו מאכל אחד מתוך רשימת האהובים שתפרגנו לכם טעימה ממנו בכל יום. לפעמים תגלו שיש מאכלים שאתם אוהבים והם מזינים וחשובים לכל דיאטה, ולפעמים תגלו שאתם יכולים לוותר על מאכלים שנראים הכי חשובים בעולם. בכל מקרה, הרשו לעצמכם ליהנות ממה שאתם אוהבים. אם לא בחרתם לעצמכם תפקיד בצבא, לפחות תבחרו מה לאכול.   

הדרכה לתזונה נכונה בהתאמה אישית


                               

     
שתף    
טיפים נוספים
כך תכין עצמך לאזרחות
איך תמצאו מקום ברכבת?
איך תשיג גימלים בלי להיות חולה?
כל הדרכים להעביר משמרת לילה בלי למות (משעמום)
איך תצא הביתה מוקדם? עשרת הדיברות לחייל
מה תעשה אם המפקד שלך עצבני?
1234
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. אכן- לא מה שחשבנו...      ל"ת
מאת:מ'       23/08/2005

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.