שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  מה תעשה אם המפקד שלך עצבני?
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


מה תעשה אם המפקד שלך עצבני?
כמה טיפים להרגעת הרוחות

דפי הלר

מפקד במחזור

נכנסתם בבוקר לבסיס, עוד לא הספקתם לשתות קפה והרכבת איחרה בטירוף. המפקד שלכם, לא רק שהוא עצבני, אלא שהווריד בראש שלו ממש צורח שתדקרו אותו. יש מסה של טלפונים בבוקר האפרורי הזה והעולם נראה כאילו הוא הולך לקרוס. שימו לב, דבר ראשון, נשימה עמוקה וספירה עד עשר.

אחר כך תפנימו היטב את המשפט הבא: "הוא מאושר- אני מאושר". למה? כי זה מה יש, המפקד שלכם הוא אחד החלקים החשובים  בשירות, מסיבה די פשוטה: אם הוא לא מחייך אתם לא מחייכים וזאת הדרך האחרונה שבא לכם להעביר את כל השירות הצבאי. לכן, הדבר הראשון שצריך לעשות עוד לפני ברכת הבוקר, זה ללכת ולהכין לו קפה.
 
כן, גם אם אתה גבר- רד לרגע מהיכל התהילה ותעשה את זה. אחרי הקפה ועוד לפני שפצית את פיך, תתיישב ותתחיל לעבוד, גם אם אין לך שום דבר מיוחד לעשות. אין דבר שמפקדים בצבא שונאים יותר מלראות מישהו לא עסוק, בייחוד אם הוא תחת פיקודם.
 
תדאגו להשאיר אותו מנותק מאווירת המשרד הלחוצה. זה אומר שגם אם מגיעה הודעה "בהולה, דחופה, סגולה", כמו כל דבר בצבא- לא, אתם לא נכנסים לחדר ולא מפריעים לו בשלוותו לפחות בשעה הראשונה של היום, אלא אם כן הרמטכ"ל מתקשר.
 
אם אשתו של המפקד מתקשרת, מה שבדרך כלל קורה, יש שתי אופציות: האחת היא שניצלתם, כי היא בטח הרגיעה אותו, והשנייה- שהיא היתה הסיבה לעצבים שלו, מה שאומר, שאחרי השיחה אתם מוזמנים להחיש צעדיכם לעבר משרדו, לפתוח שם איזה חריץ ולשאול אותו לשלומו. כן, עכשיו זה הזמן. אם כבר יש חיוך על פניו, מכאן והלאה, אתם רגועים.
 
אם המצב הפוך, זה הזמן לעבור ל"דחיית סיפוקים" ולהפעלת קומבינות. דחיית סיפוקים זה חלק ממש משמעותי מהעניין. מה זה אומר? אם הוא לא במצב רוח טוב- גם אתם לא, אין צורך שתיקחו את זה לקיצוניות ותיראו כאילו בא לכם לדפוק כדור במוח. אבל כן, אל תיראו מאושרים מדי, זה גם לא טוב.
 
על הפסקות הסיגריה שלכם בוודאי שכבר ויתרתם מזמן, והחבר'ה בבסיס יחכו עוד יום כדי לראות את פרצופכם היפה. אם יש לכם קומבינות עם המטבח, אני במקומכם הייתי מארגנת ארוחת צהריים ספיישל לתוך המשרד. אפילו עשיתי את זה, זה עובד. קצת חנופה מה שנקרא, אבל בטוב טעם. ולא להיסחף!
 
מעבר לזה כל מה שנותר לכם לעשות, זה להתפלל במהלך היום שהוא יקבל איזה זיון הרגעה בלילה ומחר – יום חדש. גם זה חשוב, איך אומרים אצלנו בעזה, יום עסל יום בסל.

שתף    
טיפים נוספים
אישור עבודה בצבא
טיפים למנגל "מקצועי"
הקלות בתנאי שירות (הת"ש)
טיפים: מתכונים ביתיים בתחום הקוסמטיקה
טיפים לתזונה נכונה
לימודים לתואר ראשון במהלך השירות הצבאי
1234
> >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
2. להכין לו קפה?
מאת:חחח       24/09/2008

1. תסמונת "המפקד הרוגז"
מאת:ב.       06/04/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.