שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  איך תצא הביתה מוקדם? עשרת הדיברות לחייל
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


איך תצא הביתה מוקדם? עשרת הדיברות לחייל
הפז"מ, התפקיד, המפקד- עזוב אותם. אתה תקבע מתי תצא

ריבי קסטן
צילום: דובר צהל

10. הפז"מ קובע –  כל יום שצברת עד כה מקרב אותך יותר ויותר ליציאה המוקדמת – הרי כך גם מתרבים הצעירים ממך והרי ידוע שלעולם "לא יצא צעיר לפני פז"מניק".

9. דרגת המפקד – אם המפקד שלך הוא סג"מ, הוא חסר ביטחון ויפחד לשחרר אותך. אם הוא סא"ל ומעלה, הוא ירצה שהחיילים שלו יהוו דוגמא לשאר הבסיס. אין ספק שעדיף להיות חייל של סרן או רס"ן. "עדיף סרן ביד מאשר שני אל"מים על העץ".

8. תפקיד – "לא תדפוק רעך לתפקיד". אחד החוקים הבלתי רשמיים של תפקידי משמרות (טבחים, נהגים, סמב"ציות...) בין אם בבסיס פתוח ובין אם בבסיס סגור, הוא איסור הוצאת גימלים או כל הברזה אחרת, מוצדקת ככל שתהיה. הברזה חד פעמית שלך תגרור להעלאת מישהו מהבית, מה שיביא להוצאתך מהמיטה החמה שלך באיזשהו יום שישי על ידי אותו חייל ממורמר שהועלה בפעם שעברה בתואנת "הכלב של סבתא שלי הלך לאיבוד ואני עומד בראש משלחת החיפושים".

7. ת"ש –  "תנאי השירות שלך הם חבריך!". היעזר בהם.

6. מצפון – היצור הלבן הזה על הכתף שלך לא תמיד טועה. מותר גם להתחשב במפקד ולא לברוח לו לפני ביקורת אלוף... " הקשב! לצו מצפונך".

5. התחשבנות – מצד שני – בביקורת אלוף הקודמת המפקד הרשע השאיר אותך בבסיס עד 21:00?? צירוף מקרים אומלל הביא לכאב הראש הנוראי ששולח אותך חיש מהר למרפאה האזורית. "חשוב על עצמך, ורק אחר כך על מפקדך".

4. מצבי חירום – "עצור בטרם תעבור" -  נו באמת... נראה לכם רציני לברוח באמצע עוצר יציאות? אני בטוחה שמה שהזמנתם ב-VOD יחכה לכם גם אחרי שיתפסו את חוליית המחבלים שמסתובבת באזורכם.

3. כמות עבודה – "מכת חושך" - זו באמת לא חוכמה לברוח הביתה כשבמשרד מחכה לכם ערמת תיוקים. המפקד לא יאהב את זה אם תנחת ביקורת באזור וגם עינכם יחשכו ביום למחרת למראה כמות העבודה שמצפה לכם.

2. "בין קודש לחול" – הרגע חזרת מרגילה? מחרתיים מתחילה הדממה בבסיס? חישוב פשוט יראה לך שעדיף לסחוב את השעות עד שהמפקד יתעופף הביתה, מאשר שאתה תצא לפניו.

1. רצון – "חייל, החזק מעמד!" – בכלל, בא לך לצאת מוקדם הביתה? גם אם השעות האלו לא מחושבות, זכור שיש גם מפקדים שרק מתנהגים כסניליים, אבל למעשה מחשבים כל דקה בה אתם לא בבסיס. אם אתם יכולים למשוך עוד שעה, החזיקו מעמד.

       
שתף    
טיפים נוספים
אישור עבודה בצבא
טיפים למנגל "מקצועי"
הקלות בתנאי שירות (הת"ש)
טיפים: מתכונים ביתיים בתחום הקוסמטיקה
טיפים לתזונה נכונה
לימודים לתואר ראשון במהלך השירות הצבאי
1234
> >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
2. צוות האתר
מאת:אלכס       21/03/2008

1. ל - 1... לא כל הרס"רים מנייאקים.
מאת:חייליקו?       06/09/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.