שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  איך תמצאו מקום ברכבת?
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


איך תמצאו מקום ברכבת?

ריבי קסטן

ימי ראשון וחמישי בתחנות הרכבת הם הימים הנוראיים של רכבת ישראל. אלפי, אם לא עשרות אלפי חיילים פוקדים מדי שבוע את התחנות, מעבירים חוגר במכונת הכרטיסים ועולים על קווי הרכבת מנהריה ועד באר-שבע. האזרחים הפשוטים לא יודעים מה נחת עליהם כשהם עולים על הרכבת בניסיון נואש למצוא מקום ישיבה וכל מה שנראה באופק הוא ירוק, ירוק ועוד קצת ירוק (וטיפונת של ירוק זוהר של הנחלאווים). 
הנה מספר טיפים שיעזרו לכם למצוא את מקומכם בתור חיילים על הרכבת, וגם הטפה אחת קטנה לסיום:
 
  1. זה אולי ישמע מוזר, אבל תאמינו לי שזה עובד: אם תחנת הרכבת הקרובה אליכם היא רק תחנה או שתיים מהתחנה הראשונה ממנה הרכבת יוצאת, שווה לנסוע קצת אחורה עם הרכב של ההורים, או עם האוטובוס, כך שתעלו על הרכבת בתחנה הראשונה שלה. כך, כאשר כל חבריכם לעיר ירמסו אחד את השני בתחנה השלישית של הרכבת בבוקר יום ראשון, אתם כבר תהיו ישובים במקומכם. כעת לכם רק נותר להמר מי יצליח להשיג מקום ישיבה ומי יישאר לחבק את התיק הענק שלו כל הדרך מהקריות עד באר שבע.
  2. אם אתם נוסעים ברכבת שמחליפה תחנות איפשהו באמצע הדרך, שווה לבדוק מאיפה היא יוצאת. בלוח הרכבת מצוינת התחנה בה ממליצים להחליף את הרכבת, אך כמעט תמיד מדובר בתחנה השנייה המשותפת לשני הקווים. לדוגמא: רכבת שנוסעת לבאר שבע תעצור פעמיים לפחות באותן תחנות: בנימינה ות"א מרכז. בלוח הרכבות ממליצים להחליף רכבת בת"א מרכז, אבל בתכל'ס, שווה לרדת בבנימינה ושוב להימנע משעת העומס. בדרך ההפוכה כדאי כמובן להחליף בתחנה הדרומית מתוך השתיים: ת"א מרכז.
  3. הייתם ערים כל הלילה בשביל למצוא מישהו שיחליף אתכם בשבת הקרובה. אין פלא שאתם הרוגים מעייפות ורק מחכים לצנוח על המושב ברכבת, לעצום את העיניים ולספור כבשים מחוות השקמים. הצעה אחת קטנה: שעון מעורר!! לכל אחד מכם יש פלאפון: כוונו אותו על 5 דקות לפני הירידה מהרכבת וככה לא תמצאו את עצמכם אצל הדודה בנהרייה.
  4. הבטחנו הטפה קטנה לסיום סיומת: חבר'ה, אל תשכחו שאתם חיילים שמייצגים את צה"ל. כשאתם עולים על הרכבת, זו לא חכמה לצעוק על אנשים, לריב איתם על מקומות ישיבה ולרמוס את כולם עם האם-16 הארוך שרק קיבלתם בטירונות. זו תופעה די נפוצה בעיקר בקרב הצעירים יותר על הרכבת, אלו שעוד מתרגשים מהנסיעה החינמית. תזכרו שהאזרחים שנמצאים על הרכבת לא פחות עייפים מכם, שילמו על כרטיס הנסיעה, וגם היו פעם חיילים. אתם לא יותר טובים מאף אחד על הרכבת, למרות הכומתה על הכותפת.
 
דרך צלחה!

   
שתף    
טיפים נוספים
אישור עבודה בצבא
טיפים למנגל "מקצועי"
הקלות בתנאי שירות (הת"ש)
טיפים: מתכונים ביתיים בתחום הקוסמטיקה
טיפים לתזונה נכונה
לימודים לתואר ראשון במהלך השירות הצבאי
1234
> > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
5. סמב"ציות יקרות...
מאת:ניר       07/02/2007

4. עוד טיפים ולצפונים שנוסעים למרכז..
מאת:מורדי       05/10/2006

3. צוק צוק צוק.....
מאת:הסמב"ציות       19/07/2006

2. לא יודע מה איתכם...
מאת:600גנבים ומג"ד עם רגל מעץ       08/06/2006

1. המלצה: לעלות על הקרון שהכי רחוק מהכניסה
מאת:ליאור       25/05/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.