שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  כך תכין עצמך לאזרחות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


כך תכין עצמך לאזרחות

ריבי קסטן

דאגו לתעודת שיחרור נוצצת
עולם האזרחות שלאחר הצבא שונה לחלוטין ממה שחוויתם לפני ובמהלך תקופת ה-"צ" שלכם.
פתאום לא מספיק להתלונן על זה שאין כסף, אלא צריך ממש לקום ולעשות אותו. פתאום אי אפשר לזרוק "אני סוגר שבת" על כל בר מצווה של הבן דוד מדרגה שלישית שלך. פתאום אף אחד לא אומר לך מה לעשות, ותאמינו או לא, זה לא תמיד דבר טוב.
 
אז איך תכינו את עצמכם לאזרחות? כמו תמיד, אנחנו כאן בשבילכם.
את סדנת האזרחות שלכם תתחילו לא לפני שאתם עומדים 4 חודשים לפני קו הסיום. לפני התאריך הנקוב זו תהיה פשוט חוצפה לשמה, ומערכת "שבוז" לא תהיה אחראית על התגובות שיגיעו מצד המ.א (מחזור אחרון) שמסביבכם.
 
Yeh baby, yeh!
הדבר הראשון שכדאי שתעשו יהיה לתרגל קצת את האנגלית שלכם. בין אם לפסיכומטרי, לטיול שאחרי הצבא או בשביל לעשות קצת מובינג בלוס אנג'לס, אנגלית היא מצרך הכרחי לאזרחות. 
תסחבו מהאחים הקטנים שלכם ספרים באנגלית שאמורים להכין אותם לבגרות ותתחילו לדקלם לעצמכם. החבר'ה מסביב אולי יחשבו שאתם רואים אנשים מתים שמרחפים במוצב מימי המנדט הבריטי, אבל עוד נראה מי יצחק אחרון על המטוס לניו יורק!!
 
פגישת מחזור
הדבר השני יהיה להתחיל להשקיע בכל הקשרים שזנחתם בזמן הצבא. כל הפעמים שהחלטתם לא לצאת לפאב עם החבר'ה מהתיכון בגלל שאתם נורא עייפים, עוד יתנקמו בכם אחרי השחרור.
אולי עכשיו זה נראה כאילו החבר'ה מהצבא יצעדו איתכם באש ובמים, אבל תהיו מציאותיים: אין יותר מדי סיכויים שתשמרו על קשר עם יותר מאחד-שניים מהם (אם אתם ג'ובניקים).
אז תרימו טלפון לחבורה הישנה שלכם מהתיכון, תתעדכנו, תחליפו חוויות מהצבא ותשקמו את הקבוצה. זה יהיה מאוד שימושי חודשיים אחרי השחרור כשתשבו בבית וכל החברים מהבסיס הצעירים מכם יסגרו שבת.
 
לט מיי פילפל גו
עוד דבר שכדאי להשקיע בו הוא תעודת שחרור זוהרת. לאף מקום תעסוקה לא יהיה אכפת מזה, אמנם, אבל יהיה נחמד לשלוף תעודת שחרור עם אינסוף תכונות נפלאות ונהדרות, בה תוכלו להשוויץ מול החברים. 
זה גם לא קשה כל כך: רק תזכרו לפנות למפקד שלכם עם הטופס מהשלישות, ותשבו לו על הראש כך שימלא את כל הסעיפים שאתם רוצים, או שתספרו לסמח"ט את כל מה שאתם יודעים עליו ועל הפקידה של הרס"ר.
 
שתף    
טיפים נוספים
אישור עבודה בצבא
טיפים למנגל "מקצועי"
הקלות בתנאי שירות (הת"ש)
טיפים: מתכונים ביתיים בתחום הקוסמטיקה
טיפים לתזונה נכונה
לימודים לתואר ראשון במהלך השירות הצבאי
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.