שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  יום הגיוס- חלק ב'
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


יום הגיוס- חלק ב'
יום הגיוס
איך יצאתי?
 
תגידו צי'ז
תכירו, ה"פוטו-רצח" הצבאי, התמונה שאף אחד (אפילו לא אגם רודברג ורוני סופרסטאר) לא יוצאים בה נורמלי ושתלווה אתכם כל שירותכם הצבאי. אל תחכו שיגידו לכם לחייך או משהו כזה כי ברגע שרק תעמדו במקום כבר יצלמו אתכם הפקידות ויגרשו אתכם החוצה עוד לפני שהבנתם מה קרה. חבל על הניסיון לבקש לראות את התמונה או לעשות עוד אחת, זה לא ילך לכם. אם החלטתם שלא להסתפר לפני (למה אתם אף פעם לא מקשיבים להמלצות שלנו?) או שהחלטתם שצבעים, גוונים ומוהיקן נכנסים תחת ההגדרה "תספורת צבאית", תצטרכו להכיר אישית את הספר הצבאי בבקו"ם שמתגאה בתואר "הספר הכי מהיר (וגרוע) בעולם". וטיפ קטן: אם תצטלמו לא מגולחים בחוגר, תוכלו להישאר עם הזקן עד לגילוח הראשון (אי אפשר לגלח מתי שבא לכם, זה חד פעמי). יש שיגלו שזה מאוד מועיל בטירונות, בה יהיה לכם דקה להתגלח.
 
טביעות אצבע
יום הגיוס
תחתום לי כאן, כאן וכאן
אחרי שתצטלמו (או גם תסתפרו) יילקחו מכם טביעות אצבע. אתם תתבקשו לצבוע את הידיים בחומר שחור ומסריח ולאחר מכן להניח את היד על נייר הלבן כדי להעתיק את טביעות האצבע. תיהנו בלנסות להוריד את החומר המגעיל מהידיים בעזרת המגבות שתגלו על השולחן. (לא שמעו על מים וסבון בצבא?!)
 
צילום שיניים
כמו טביעות האצבע, גם צילום השיניים הפנוראמי הוא כיום חובה לכל חייל (או חיילת קרבית) ונועד למקרה חירום (טפו טפו).
 
אימות נתונים
לא מדובר באימות נתונים כמו בצו ראשון. אלה מספר שאלות רק כדי לבדוק שהצבא מעודכן בדברים החשובים שאולי השתנו מאז (כמו מצב משפחתי). בחוסר טאקט מוחלט, דווקא ביום שאתם מתגייסים, נפרדתם מכולם ואתם די לחוצים, ייזכרו בצבא לשאול אתכם למי תרצו להוריש את רכושכם (יעני המיליונים שתרוויחו מהצבא) אם יקרה לכם משהו (טפו טפו טפו). למתגייסים המאוהבים, להוריש את כל הרכוש לחברה הנוכחית שלכם זה ממש מצחיק וצעירותי ביותר (במילא רוב הסיכויים שעוד כמה שבועות תיפרדו), אז לכו על ההורים. ובכל מקרה, תמיד תוכלו לשנות זאת דרך השלישות.
 
חיסונים
הגענו לשלב הכי ידוע בשרשרת החיול – החיסונים. אין מי שלא שמע את האגדות על חיילים שלא יכלו להזיז את היד במשך שבוע מרוב שיתוק או שהתעלפו (נו טוב, יש כמה כאלה). במציאות, עוד לא תספיקו להתיישב וכבר החובשים יתנו לכם את הזריקות ויקראו לבאים בתור. כיום מקבלים שלוש זריקות: טטנוס, צהבת ודלקת קרום המוח. המתגייסים בחורף יקבלו גם חיסון נגד שפעת. תהיו רגועים, הסתכלו הצידה ולא על המזרק והרפו את היד, אחרת זה סתם יותר כואב. לאחר הזריקה תופנו לחדר נוסף ליד בו ייקחו מכם דגימת דם, לצורך בדיקת DNA.
 
חלוקת תעודות
אחרי כל השלבים הרפואיים והביורוקרטים, הגיע הזמן לקבל את תעודת החוגר עם התמונה האישית שלכם, הדיסקית לצוואר ולנעליים, דף נייר ועליו עיקרי רוח צה"ל ופנקס חיסונים (הנקרא פנקס שבי). שמרו על כל אלה טוב, חובה על כל חייל להסתובב איתם תמיד (כן, גם עם החתיכת נייר של רוח צה"ל). 

ליום הגיוס- חלק ג'


      
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
קורס צו ראשון
מכינת גל בעכו
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
12345678910הבא
> > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
8. מצטרת לשאלה      ל"ת
מאת:שירלי       06/01/2011

7. חיסונים
מאת:נטלי       04/01/2009

6. אמאלההה לא רוצה זריקההה      ל"ת
מאת:אורטל       27/11/2007

5. התמונה דווקא יצאה טוב!!!      ל"ת
מאת:*       02/11/2007

4. מי שעשה את החיסונים כבר בעבר,
מאת:ספיר       01/11/2007

3. חייב לתת בדיקת דם?....אין מצבבבבב      ל"ת
מאת:זקו מעכו       11/04/2007

2. כן גם בשירות רגיל צריכות לעשות צילום
מאת:אני       12/03/2007

1. גם חיילות בשירות רגיל צריכות לעשות
מאת:מעיין       15/09/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית