שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  מכינת גל בעכו
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מכינת גל בעכו
מכינה קדם צבאית

 לפני כשנתיים הוקמה מכינה קדם צבאית בעיר עכו, מכינת גל. מכינה אשר קוראת לטיפוח דור העתיד של המנהיגים בחברה הישראלית מקרב בני נוער איכותיים וברמה אישית גבוהה אשר מגיעים מרחבי הארץ כולה (!) ממגוון רחב של ישובים, ערים, עיירות פיתוח, מושבים וקיבוצים. בני נוער חילוניים ודתיים אשר מגיעים מרקעים שונים אך עם מכנה משותף יחיד במינו. הם בעלי ניצוץ וחדווה לעשייה וליצירת אש גדולה- אנו קוראים לכך עושים יש מאש.

מכינת גל היינה מכינה קדם צבאית אשר הוקמה ביוזמה של "מרכז מעשה" ובשיתוף עם תנועת "אחריי!" ומעצם כך חניכיה לוקחים חלק ומובילים בסדרות השטח של תנועת "אחריי!" ובכך משפיעים על עשרות בני נוער נוספים תוך התנסות בהדרכת קבוצות, פעילויות, עמידה מול קהל והכנה לפיקוד.
 
בשנתיים האחרונות מכינת גל פורצת דרך בעולם המכינות הקדם צבאיות בהיותה מכינה קדם צבאית עירונית ייחודית במינה אשר בה המכיניסטים (חניכי המכינה) מתגוררים בדירות בשכונות בעיר. בכל דירה גרים בין 7-8 חבר'ה ומתוקף היותם גרים בתוך שכונה בעיר הם מעורבים בקהילה בצורה משמעותית ביותר. את הלמידה והיוזמות המכיניסטים מובילים ממתחם המדרשה אשר גם הוא נמצא בעיר במרחק של כ-10 דקות מן הדירות ובו נמצאים חדר האוכל, המדרשה, ספרייה, מחסן ציוד שטח, משרדי מכיניסטים ועוד.

אנו במכינת גל מביטים על אתגרי הציונות במאה ה-21 ואנו מבינים כי ראשיתם היינה להביא אנשים לכדי דיאלוג על נושאי עומק ולאחר מכן להכריע בהם כקבוצה וכקולקטיב ומשהתקבלה ההכרעה יש להוביל אותה לכדי הגשמה באופן משותף ובערבות הדדית. ללא הדיאלוג ויכולת ההכרעה לא הייתה מתאפשרת הקמתה של מדינת ישראל וכיום במאה ה-21 להבנתנו ללא אלו - ללא היכולות לחלום אך גם לבצע! נתקשה לממש את קיומנו כחברת מופת כראוי למדינת ישראל בהמשך דרכה.

מתוך כך ישנו דגש רב במכינת גל על תחום הניהוג המשותף אשר בו המכיניסטים של מכינת גל מקבלים אחריות מלאה ויוצאת דופן להגשים חלומות ורעיונות אשר הם עצמם מעלים וחושבים לנכון להגשימם ההגשמה באה לידי ביטוי דרך פעילותן של שש חוליות עשייה במכינה אשר כל אחת מהן אחראית על תחום אחר   ונפרט:
  

חוליית קהילה- אחראית על תחום ההתנדבות בקהילה, חברי החוליה מאתרים את הצרכים הקהילתיים בעיר ועל פיהם משבצים את המכיניסטים במקומות ההתנדבות בהם יתנדבו במהלך השנה כולה. חברי חוליה זו גם מובילים את מיזמי ההתנדבות הגדולים שהמכינה מקיימת בעיר עכו ומחוצה לה בשיתוף בני נוער, תנועות נוער וגופי התנדבות נוספים.

חוליית תכנים- אחראית על הקשר עם המרצים והעמקת התכנים במכינה, חברי החוליה נמצאים בקשר עם המרצים, יוזמים מפגשים עם מרצים נוספים מעבר לאלו המעבירים קורסים קבועים וזאת על פי תחומי תוכן ורוח המכינה. כמו כן הם אחראים על סמינרים ופעילויות כגון שיעורי מכיניסטים.

חולית אורחות חיים- אחראית על התנהלות הקבוצה תוך שמירה על סטנדרטים וערכים גבוהים מן המקובל ותוך ניהול תהליכי קבלת החלטות קבוצתיות. כמו כן החוליה אחראית על קביעת לוחות הזמנים השבועיים ועל הסנכרון בין פעילות החוליות.
 
חולית יחד ותרבות- אחראית על העשרת הקבוצה בתכני תרבות כמו גם על קיום והובלת פעילויות שוברות שגרה שיגבשו וישדרגו את ה"היחד הקבוצתי".

חולית שטח וידיעת הארץ- אחראית על סיורי השטח, היכרות עם נופי המולדת וכלל הלוגיסטיקה הקשורה לפעילויות שיא בשטח בסדרות, טיולים וסיורים ובשוטף על פי ראות עיניהם. חברי החוליה מובילים בסוף שנה את מסע חובק ישראל שנמשך כשבועיים בארץ כולה.

חולית איתור גיוס וקשרי חוץ- אחראית על איתור מועמדים למכינה לשנה הבאה וחבריה מובילים את הקשרים עם מכינות אחרות, משלחות מחו"ל והעירייה בכל הנוגע לפעילויות משותפות וקידום יוזמות.

מטרת חוליות אלו היא להוביל עשייה ולהמיר את הלמידה, החלום והחזון לכדי מציאות בפועל מכיוון שכאשר מילים גדולות פוגשות מציאות, קשה עליהן דרכן והיא דורשת מאמץ משולב ויכולות גבוהות. על מנת לעשות זאת החוליות אף מציגות תוכנית תקציבית ומקבלות סך מוסכם לפעילותן במהלך השנה שנע בין 80,000-100,000 ₪ לפעילותן כולן. כמו כן, לכל חוליה יש מדריך אשר מלווה אותה ונותן לחבריה העצמה וכלים לעשות את הדברים בצורה הטובה ביותר תוך דיון ערכי ועשייה מקצועית.

בפועל כל חוליה שכזאת היא בעצם צוות של 5-7 חברים אשר נפגשים לישיבות בכל שבוע, מקבלים החלטות והכרעות, מתכננים וכמובן לאחר מכן מבצעים את החלטותיהם.
  

חברים יקרים המכינה היא מקום המשלב בין "הלכה למעשה".
היכולת לחלום גדול אך גם לעשות גדול באה לידי ביטוי במלוא מובן המילה בכל יום ויום בשנת עשייה משמעותית זו.

נשמח לראותכם

 
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
קורס צו ראשון
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
ביקור בחטיבת כפיר
12345678910הבא
> > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
7. מידע אישי
מאת:יהונתן       22/04/2015

6. תודה
מאת:יוסי       04/01/2015

5. תודה
מאת:אוראל       24/03/2014

4. עדכון
מאת:חי       17/08/2013

3. Mr
מאת:lasaconation       08/08/2012

2. sTPXCbTPAbjWOOUw
מאת:lyrpgheyim       15/12/2011

1. sTPXCbTPAbjWOOUw
מאת:lyrpgheyim       15/12/2011

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.