שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  קורס צו ראשון
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


קורס צו ראשון
צו ראשון
צו 1
 
מקבלים את צו ראשון בערך בגיל 16, זה תלוי בתאריך העברי בו נולדתם. אם מועד צו ראשון אינו מתאים לכם יש אפשרות להעבירו. 
ביום ההתייצבות עליכם להביא מספר מסמכים: תעדות זהות, דרכון או רישיון נהיגה, תעודת עולה ודרכון זר במידה ויש, ואת צו ההתייצבות שקיבלתם. כמו כן יש להביא פרטים בסיסיים על בני המשפחה ותעודות או אישורים על לימודים עיוניים ומקצועיים. על מנת לזרז את התהליכים בלשכת הגיוס מומלץ להביא את הבדיקות הרפואיות: שאלון רפואי חתום על ידי רופא מטפל ואישורים רפואיים אחרים שרלוונטיים למצב הבריאותי שלכם, תוצאות בדיקת שתן עדכנית ל-3 חודשים לפני יום ההתייצבות ובדיקת חדות ראיה. למרכיבי עדשות – תזכרו להסיר את העדשות 24 שעות לפני ההגעה ל-צו ראשון.
ב-צו ראשון מספר תחנות: אימות נתונים, מבחנים פסיכוטכניים, ראיון אישי ובדיקות רפואיות. התחנה הראשונה בלשכת הגיוס בצו ראשון היא תחנת אימות הנתונים. בתחנה זו על המועמד לשרות ביטחון (המשל"ב) למסור פרטים אישיים כגון שם פרטי ומשפחה, שמות ההורים, האחים והאחיות, מקום מגורים, תאריכי לידה ועליה, דת, אזרחות וכדומה. אם אחרי ההתייצבות חלו שינויים בפרטים האישיים שלכם, חובה עליכם לדווח על כך ללשכת הגיוס תוך 14 ימים בתאריך השינוי.
אחרי אימות הנתונים על המשל"ב לעבור סדרה של מבחנים פסיכוטכניים. בסוף המבחנים ייקבע ציון הדפ"ר, דירוג פסיכוטכני ראשוני, אשר יכריע לגבי השיבוץ שלכם בצה"ל. במידה והינכם לקוי למידה או מקבלים הקלות אחרות בבית הספר, עליכם לשלוח אבחון דידקטי מלא ללשכת הגיוס טרם התייצבותכם וגם להביא אותו לצו ראשון. אם ייראה לנכון, יינתנו התאמות בביצוע המבחנים. כמו כן, לזכאים תינתן האפשרות להיבחן בשפה זרה. 
התחנה הבאה היא הריאיון האישי. הראיון האישי נערך בדרך כלל לבנים המיועדים לשירות הביטחון ולפעמים גם לבנות. בראיןו נבדקת מידת ההתאמה של המלש"ב לצבא בכלל ולקרבי בפרט. המלש"ב יעבור את הראישון מול מאבחן פסיכוטכני. 
בסוף, יהיה עליכם לעבור מספר בדיקות רפואיות לצורך קביעת הפרופיל הרפואי שלכם.
בהתחלה תעברו בדיקת שתן, אלא אם כן הבאתם תוצאות משלושת החודשים האחרונים מקופת החולים שלכם. בוועדה בודקים משקל, גובה, לחץ הדם, דופק, חדות הראייה ועיוורון צבעים. אתם תידרשו למסור פרטים על מחלות מהן אתם או בני משפחותיכם סובלים או סבלתם בעבר. במידה ויהיה צורך תישלחו לבדיקות אצל רופאים מומחים או תתבקשו לבצע בדיקות נוספות, כמו בדיקת דם לדוגמה.
אין ספק שהחלק של המבחנים הפסיכוטכניים הוא המכריע ב-צו ראשון. זה החלק שישפיע הכי הרבה על השיבוץ שלכם. המבחנים נערכים רק פעם אחת ואין אפשרות לבצע מבחנים חוזרים, לכן חובה להגיע מוכנים. קרוס צו ראשון של בית הספר האמריקאי הוא הקורס המקיף והיסודי אשר יכין אתכם למבחנים של צו ראשון באופן האולטימטיבי. רק עם קורס צו ראשון של בית הספר האמריקאי תוכלו להתייצב בלשכת גיוס בעודכם מוכנים לממש את הפוטנציאל שלכם במלואו.
   
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
מכינת גל בעכו
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
ביקור בחטיבת כפיר
12345678910הבא
> > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
6. רק ראשון בצו
מאת:דנה       07/01/2020

5. מדהים תודה רבה
מאת:בר רחמים       29/01/2019

4. אפליקצייה מצויינת למבחני צו ראשון-בחינם!
מאת:אלי       16/09/2014

3. אבישי אלון
מאת:תומר       19/02/2014

2. Mr
מאת:lasaconation       08/08/2012

1. אידיוטים
מאת:אידיוט       11/02/2012

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.