שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  תאוריית הקשר
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


תאוריית הקשר
אתם מוקפים בחברים מהתיכון, מהשכונה, מהילדות. תתחילו להתרגל לרעיון שהצבא כנראה ישנה את זה.
נינה נאמני, ‏יום שלישי ‏06 ‏דצמבר ‏2005

איכס, לא התקלחת שבוע
אל הבקו"ם מגיע כל טירון פוטנציאלי מלווה בעשרות חברים. מה זה, כל השכבה באה להיפרד ממנו. זה רלוונטי, כמובן, למחזורי יולי אוגוסט. אלה שמתגייסים באוקטובר מגיעים כבר רק עם בן / בת הזוג, ואת אלה שמתגייסים במרץ/אפריל אמא או אבא מורידים בדרך לעבודה. זו דרכו של עולם. מרגע שמתחילים להתגייס וכל אחד פונה לדרכו הג'ובניקית או הקרבית, הקל"בניקית או בביסל"ח, קשה לשמור על קשר ולא יעזרו הפרסומות הסלולריות שבעולם. אז הנה שאלת המיליונים, האם יישארו לך חברים עד שתשתחרר?
 
האמת, כנראה שלא. אבל זה לא אומר שלא שווה להתאמץ כדי למנוע את זה. כדי לשמור על קשר עם חבר'ה מהתיכון אתה צריך להיות בן-אדם מיוחד. כזה שלא שוכח ימי הולדת גם כשהוא טוחן שטח כבר שלושה שבועות. כזה שכשהוא מגיע לסופשבוע אחד בבית לא מנצל את כל הזמן לשינה ולבליסה, אלא אשכרה יוצא החוצה ופוגש חברים. אנחנו קוראים לאנשים כאלה סופרמנים, וכשהם עוברים ברחוב אנחנו בדרך כלל חושבים שמדובר בציפור. 

כבר אין ציצי משותף

היחסים יתדרדרו באיטיות. בהתחלה, אחרי חודשיים שלא נפגשתם, יהיה סופר מרגש לראות את החבר'ה, לשבת על איזה נרגילה. אבל אז תגלו שהסיפורים שלכם כבר לא מעניינים אחד את השני. אתם, שישבתם כל כך הרבה שנים ביחד, יצרתם לכם עולם משותף שכולל את המורה להתעמלות ואת השדיים של יעל מי"א 5. פתאום מה שמעניין אתכם זה המ"מ והפקידה הפלוגתית והמסע כומתה, ולכל אחד מכם יש מ"מ משלו ופ"פית משלו.
 
אחרי הטירונות ואחרי ההכשרה, כל אחד מכם יקבל עולם שלם: זו יכולה להיות יחידה קטנה, זה יכול להיות בסיס ענק, אבל כל אחד מהם יהפוך להיות הבית שלכם. סביר להניח שפה תפגשו את מי שיהפכו לאט לאט לחברים הכי טובים שלכם. זה לא קורה בבת אחת. זו השבת הראשונה שאתה מעדיף להיפגש עם החבר'ה מהמחלקה במקום עם החבר'ה מהבית, זו מסיבת היומולדת שלך, שבה פתאום אתה קולט שתי חבורות נפרדות עומדות בסלון של אמא שלך: בצד ימין, החבר'ה מהמסלול, בצד שמאל, החבר'ה מהשכונה. 

שיט, שכחתי

כדי לנסות לשמור, בכל זאת, על קשר, אל תשכחו ימי הולדת. אתם יכולים לכוון את רוב הטלפונים הסלולריים לצפצף בימי הולדת. נצלו כל אירוע רשמי להרים טלפון: ראש השנה, למשל. סוף מסלול. עייפים? תמיד תוכלו לישון בקבר. תגנבו שעתיים יקרות של שינה ורדו העירה לשבת על כוס קפה. אין לכם סבלנות לשמוע על קורס הקשר המשעמם של עידו? תקשיבו עשר דקות בזמן שאתם מפנטזים על קורס הצניחה שהבטיחו לכם, ואחר כך תספרו לו על קורס המודיעין המרתק שלכם. תן וקח, בכוח, עד שהכל יחזור להיות טבעי כמו פעם. 

קשה לשמור על קשר בצבא: כל הזמן עוברים מקומות או שכל הזמן תקועים באותה ביצה. פוגשים אנשים חדשים, ושבועיים אחר כך הם משתחררים. כל אחד צריך לעשות לעצמו את החשבון באופן מודע ולדעת על מי הוא בשום אופן לא מוותר. ואז להתאמץ לעשות את זה. 

      
שתף    
כתבות נוספות
מיונים דצמבר 2006 - אפריל 2008
בחינת דמה בעברית2
סטי"לים, דבורים ודבורות
זכרונותיי מהחמ"ל
בחינת דמה בעברית
עובדת מעבדת צילום
123
> > > > > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
14. תגידו לי אתם גנובים?!
מאת:מלש"ב       21/12/2013

13. בשביל זה המציאו גרעיני נח"ל      ל"ת
מאת:בן       15/03/2009

12. עוד לא התגייסתי אבל לדעתי זה לא כזה קשה
מאת:דור       04/10/2008

11. כנסו ותראו משהו חשוב....
מאת:ניאון       01/09/2008

10. לכל דבר יש סוף
מאת:אסף       16/09/2007

9. נכון ומר..
מאת:NO       13/08/2007

8. כמה שזה נכון .. אתם לא מבינים :/
מאת:לילו        12/01/2007

7. לא! לא! לא!
מאת:אני       01/01/2007

6. יופי של כתבה
מאת:אנה       07/12/2006

5. האמת כואבת      ל"ת
מאת:גדד       09/09/2006

4. פשש זה נכון אבל מבאס
מאת:יוסי       09/09/2006

3. זה נכון אבל..
מאת:אני       15/08/2006

2. לש"ש ומכיניסטים זה יותר גרוע...
מאת:יאנה       09/08/2006

1. אתה צודק
מאת:רועי       01/08/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית