שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  סטי"לים, דבורים ודבורות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


סטי"לים, דבורים ודבורות
מערכת שבוז, ‏יום שני ‏03 ‏אפריל ‏2006
צילום: דובר צהל
כללי: שייטת ספינות הטילים (שייטת 3) היא הזרוע הארוכה של חיל הים, ועל רבות מפעולותיה אי אפשר לספר יותר מדי (מותר להזכיר את הפעילות האינטנסיבית בהפגזות קיני מחבלים בלבנון מן הים בשנים עברו, ואת לכידת ספינת הנשק "סנטוריני"). הסטי"לים בשירות החיל הם "סער 4", "סער 4.5" ו"סער 5". פלגות הבט"ש, המשתמשות בספינות הדבור והדבורה, מפטרלות לאורך חופי המדינה בסיורי ביטחון שוטף, מונעות חדירות מחבלים ולוכדות מבריחים. השירות על כלי שיט אינו פשוט. הצוות קטן, העבודה תובענית, מרחב המחיה מוגבל, והעבודה היא מסביב לשעון.

הקבלה ליחידה: פרופיל 72-97, ללא סעיפים פוסלים. מי שיצליח בסדרת מבחנים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים בביתן חיל הים בתל השומר, ויעבור גם את המבדקים הרפואיים הקפדניים, יזומן לגיבוש סטי"לים/דבורים. הגיבוש מתקיים במשך יומיים בבסיס ההדרכה של חיל הים בחיפה, וכולל בין השאר מבדקי ים שונים: חדר הצפה (לאטום חדר תוך כדי הצפתו), סירת ההקאה המפורסמת (שלא בהכרח מקיאים בה, וגם אם כן – לא בטוח שנופלים) ושיט על סטי"ל.

ההכשרה: לאחר טירונות כלל צה"לית (רובאי 02), מתחילה ההכשרה המקצועית בבסיס ההדרכה של החיל. כל אחד מוכשר במקצוע אליו יועד (בקר אש, מפעיל סונאר ועוד), בקורס שאורך בין 10 ל-28 שבועות. לקראת סיום הקורס מתבצעות ה"שהיות", בהן החניכים נמצאים בין שבוע לחודש על הספינה ולומדים על אורח החיים הסטי"לני. לאחר מבחן סוף קורס (מקצוע ימי 07) מתפצלים החבר"ה ומוצבים בספינות (לפעמים לבד, לפעמים עם חבר נוסף מהקורס, ולעיתים נדירות עם שניים). במשך 16-20 חודשים לומד החייל את תפקידיו על הספינה (סיכת סטי"לן אחרי 6 חודשים). לאחר מכן יעבור מבחן שלב 09 ויוסמך כסמל. במשך הזמן יכול החייל לעבור על הספינה הסמכות רבות: מא"גיסט, תאורן, מפקד תותח ועוד.

חודשים קבועים לגיבוש סטי"לים: אפריל, אוגוסט ודצמבר.


  
שתף    
כתבות נוספות
מיונים דצמבר 2006 - אפריל 2008
בחינת דמה בעברית2
זכרונותיי מהחמ"ל
בחינת דמה בעברית
עובדת מעבדת צילום
תאוריית הקשר
123
> > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
9. 03 לא 02
מאת:שייט       18/12/2010

8. ליקוי ראייה קל
מאת:רותם       03/07/2010

7. סנפיר
מאת:אוהד       20/05/2010

6. סעיפי ליקוי
מאת:צפע קטלני        01/10/2007

5. קצונה מסטילים\חובלים
מאת:צפע קטלני        01/10/2007

4. קצונה
מאת:צפע קטלני (מופיע בפורומים של אתר היחידה )       01/10/2007

3. איך אפשר להתקדם מסטילים?
מאת:..       06/09/2007

2. אני יודעת שלחובלים לא, אז בטח גם לא לשאר      ל"ת
מאת:לילי       24/02/2007

1. ליקוי ראייה קל נחשב סעיף פסול??      ל"ת
מאת:דני       18/02/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.