שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  סוגי טירונות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


סוגי טירונות
טירונות

הטירונות היא המפגש הראשוני שלך עם הצבא.....בפעם הראשונה יהיה לך מפקד ותקבל פקודות לגבי מתי לאכול ומתי לישון...נשמע מאיים? לא בהכרח...
כל אחד ממסלולי הטירונות יקנה לך ידע ויכין אותך, כך שתוכל להשתלב במערכת הצבאית.
בכל רמת הכשרה ישנם תכנים מחייבים וכל רמה כוללת גם את התכנים של הרמה הקודמת לה.
אז לפני שאתה מתגייס,תבדוק, איזה טירונות היא הטירונות שלך- ותוכל להתארגן בהתאם!

סוגי טירונויות:

01-טירונות שנמשכת כשבועיים. אם אתה מיועד לשירות עורפי בתפקיד מטה (בבסיסים פתוחים לרוב)-זו כנראה הטירונות בשבילך!! במהלך הטירונות תלמד שימוש בסיסי בנשק, עזרה ראשונה, איך משתמשים במכשיר קשר, תלמד להתגונן מפני מתקפת אב"כ, תעבור אימונים גופניים ותכנים חינוכיים שונים. חלק בלתי נפרד מהטירונות הוא ביצוע שגרה-תוקנה לך משמעת כדי שתוכל להסתגל למערכת הצבאית. בסוף הטירונות, כסיכום להכשרה, תבצע מטווח ירי שאורכו יום אחד.

02- למתגייסים לתפקיד כלל צה"לי או לתפקיד של תומכי לחימה, בבסיסים פתוחים וסגורים כאחד. טירונות זו נמשכת 4-5 שבועות. בטירונות זו תעברו את כל התכנים של טירונות 01. נוסף על כך תשתתפו ביום מטווחים נוסף וביום שדאות שיחבר אתכם לשטח.

03- טירונות לוחמים בסיסית שאורכה 8-10 שבועות. תעניק לך הכשרה ראשונית כלוחם בשטח או כתומך לחימה המשרת בחזית (לדוגמה: חובשים קרביים, פרמדיקים, מ"כים של מגל ועוד). בנוסף למיומנויות שרוכשים בטירונות 02, תעבור גם הכשרה מתקדמת שתכלול: שבוע (שלם) של מטווחי ירי, תכני אב"כ מתקדמים, שבוע תרגילי פרט- חוליה(תרגולי הסתערות ומטווחים- לבד ובצוות), ירי במאג, שבוע שדאות ומסעות בסיסיים על פי סרגל המאמצים הנדרש (הכושר שלך עומד לעלות).
זמן ההכשרה ממושך יחסית ל-01 ו-02, לכן רמת המקצועיות שלך תעלה בכל תחום.

בנוסף לתכנים המחייבים בטירונות 03, אם אתה מתגייס ליחידה קרבית, כדאי שתדע שיחידות קרביות נוטות להכשיר את הטירונים שלהם ( זה אתה) בתכנים נוספים כגון זריקת רימון וירי בנגב או במקלעים אחרים בנוסף למאג.

04- אין דבר כזה! זהו כינוי לטירונות 03 מורחבת שבה מתווספים תכנים נוספים בהתאם לחיל שאליו אתה מתגייס.

05- לוחם בחי"ר? זו הטירונות בשבילך! טירונות לוחמי חי"ר בסיסית שאורכה 4-5 חודשים. מיועדת להכשרה של לוחמים בחיל הרגלים וחיל ההנדסה. הטירונות היא האימון הבסיסי של הלוחמים בו מועברים תכנים ברמה גבוהה יותר ומקצועית יותר. בנוסף לתכנים המועברים בטירונות 03, תתמקצע בניווט, תעבור מסעות ארוכים יותר משמעותית, אימוני ירי מתקדמים, לוחמה בשטח בנוי ושהייה ארוכה בשטח שתגרום לך להסתגל לשהייה בשטח.

07- אחרי שסיימת טירונות 05 תגיע לאימון מתקדם של יחידות חי"ר והנדסה  שאורכו כ-3-4 חודשים. התקופה זו תסכם את ההסמכה שלך על ידי ביצוע תרגילים במסגרת הכיתה, המחלקה והפלוגה. בנוסף לכך תתמקצע בלוחמה מתקדמת בשטח בנוי, רמה רובאית 07, אימוני שטח רבים ומסעות שאורכם רב יותר.

08- בתום המסלול יכולים המתאימים והמעוניינים בקידום להעלות את רמת הרובאי ל08 במסגרת קורס מ"כים.

10- מי שיבחר לצאת לקורס סמלים בכירים בחיל הרגלים יוכל להעלות את רמת הרובאי ל10.

12-השתתפות בקורס קציני יבשה תקנה לך רמת רובאי 12.

באדיבות דובר צה"ל

 
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
קורס צו ראשון
מכינת גל בעכו
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
12345678910הבא
> >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
2. מה זה טירונות 00
מאת:ע       10/11/2014

1. טירונות 04
מאת:יניב       20/03/2010

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.