שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  טיפים ליום מיון קצונה ייעודית
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


טיפים ליום מיון קצונה ייעודית
חיילת

מאת: גל מימון


הגענו לצריפין הכניסו את כל הבנות לאודיטוריום גדול , כל אחת שנכנסה קיבלה מספר ושתי מדבקות עם המספר והדביקו לנו אותם מאחורה ומקדימה. בנוסף כל אחת קיבלה דף למלא שבו היה מס יחידות, איפה ההורים עוברים, פרטים אישיים וכו.

אחרי זה נכנסו קצינים מכל החילות שאליהם אפשר להתמיין בקצונה ייעודית וכל אחד דיבר בקצרה על התפקיד שלו ,על החייל בכללי, על המסלול שנעבור ועל תפקידי הקצין בחייל.

לאחר הפסקה של חצי שעה בה קיבלנו אוכל ופירות הכניסו אותנו בחזרה לאודיטוריום וחילקו אותנו לקבוצות של 7 בנות בכל קבוצה.

לכל קבוצה היה קצין שלקח אותה לחדר.

בחדר ישבו שתי נשים שכתבו, הקצין שהוליך אותנו לחדר ועוד אחד שהנחה את הכל (אני לא בטוחה מה התפקיד שלו).

בחדר עשו לנו כמה פעילויות:

  1. נתנו לנו לבנות ספינה משולחן שקיות ניילון חוטים וצלחות פלסטיק, המטרה הייתה לבנות ספינה שתעבוד אבל לכל אחת מהבנות גם היה תפקיד ספציפי שהיא קיבלה, אני הייתי אחראית לבנות מערכת היגוי. ביחד היינו צריכות לבנות את הספינה בזמן מוקצב תוך שכל אחת דואגת לתפקיד שלה אבל גם לכל הספינה. כשנגמר לנו הזמן אותו מנחה עבר ואמר לנו שהספינה ממש גרועה והסביר למה ואנחנו היינו צריכות כל אחת להגן על החלק שלה ולהסביר למה הוא טוב.

  2. הוצגו בפני הקבוצה סיטואציות שונות כמו "אתן על אי בודד ויש לכן רפסודה, על הרפסודה אפשר להכניס רק 3 בנות (אנחנו 7) האפשרויות הן ש3 בנות יעלו על הרפסודה ינסו להגיע לאנשהו ויקראו לעזרה או שכל הבנות ישארו ביחד" נבחרו שתי בנות כל אחת מהן קיבלה אפשרות והייתה צריכה לשכנע את שאר הקבוצה למה האפשרות שלה נכונה יותר. כך היו מספר סיטואציות עד שכל חברות הקבוצה השתתפו. ואז נערכה הצבעה מי שכנעה יותר בכל סיטואציה.

  3. נתנו לנו רשימה של פריטים וכל אחת הייתה צריכה לדרג מ1-10 לעצמה מה הכי חשוב באי בודד, לאחר שכל אחת דירגה ביקשו מאיתנו לשבת כולן ביחד ולדרג ביחד מה הכי חשוב, אסור לעשות הצבעות ואסור הרוב קובע. אחרי שבדיונים ובאלגן הצלחנו לעשות רשימה ביקשו מאיתנו לבדוק כמה ממה שכתוב ברשימה הכללית תואם למה שאנחנו כתבנו ברשימה הפרטית (והם בדקו את זה גם).

 

הוציאו את כולנו מהכיתה נתנו לכל אחת דף שבו היא צריכה לדרג  באיזה חייל היא רוצה להיות קצינה והכניסו אחת אחת לראיון אישי.

בראיון נשאלו שאלות רבות על פרטים אישיים אך גם שאלות כמו למה את חושבת שאת צריכה להיות קצינה, איפה היית מדרגת את עצמך היום מבין הבנות?...

 

במהלך כל היום כדאי להיות עצמך, לא לשחק משחקים אם התפקיד מתאים לך הם כבר ישימו לב, לא להעלב מהמנחה כי הוא מעליב בכוונה כדי לראות איך תגיבו. ובראיון הם חביבים יותר וחייכנים אז פשוט תהיו עצמכן ותענו על השאלות בקלילות אל תהיו לחוצות J .

בהצלחה  

 
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
קורס צו ראשון
מכינת גל בעכו
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
12345678910הבא
> > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
4. מה זה השטויות האלו ?
מאת:אולי קצין לעתיד       15/07/2012

3. יעכחי
מאת:קורס ייעודי לקצונה - שני צדדים       09/10/2009

2. ..
מאת:..       09/05/2009

1. לא להכנס ללחץ
מאת:מישו       04/04/2009

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית