שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  ועדה רפואית בצבא
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


ועדה רפואית בצבא
ועדה רפואית בצבא

במסגרת הצו הראשון, אחת התחנות שתטצרכו לעבור היא הועדה הרפואית לשם קביעת הפרופיל הרפואי מה עושים בועדה? צריך להתפשט? תשובות לכל שאלותיכם!

אם ציפיתם לראות שולחן ארוך ועליו רופאים מומחים, תתאכזבו לגלות שהוועדה הרפואית היא לרוב רופא יחיד שיבצע את הבדיקות ויחליט על הפרופיל. ראשית כל תתבקשו לעבור ב"משתנה", שזה הכינוי לבחורה המסכנה שכל היום מקבלת בדיקות שתן. אלה שלא הצטיידו בבדיקות שתן מראש יצטרכו לקחת כוס מהדלפק ולבקר בשירותים (אם אין לכם, חבל. תתחילו לשתות מהקולר ליד. ואנחנו נסתפק ב-אמרנו לכם להביא בדיקות). בנות שנמצאות בתקופת המחזור, יתבקשו לחזור ללשכת הגיוס בתאריך אחר ולעשות אותה (אבל אנחנו שוב נמליץ לעשות בקופת חולים ולפקסס ללשכת הגיוס).
 

לפני הכניסה לחדר הרופא, תתבקשו להתפשט. בנים מוזמנים להישאר בתחתונים ובנות במכנס קצר וחזייה (הצטיידו בו מראש, הרופא אולי ייהנה מהחוטיני שלכן, אבל אנחנו לא יודעים עד כמה אתן תהנו). האחות תבקש מכם לקרוא מספרים הכתובים על דף או על הקיר כדי לבדוק את הראייה והאם אתם עיוורי צבעים. אלה שלא ילך להם בבדיקות יתבקשו לאחר מכן לעשות בדיקות ראייה מקיפות יותר. עכשיו הגיע הזמן למסור את השאלון הרפואי שקיבלתם עם הצו הראשון, אישורים על הבעיות הרפואיות שלכם ולספר כמה מילים עליהם. פה מגיע החלק שתצטרכו לחשוב מה אתם רוצים לעשות בצבא. ניפוח בעיות רפואיות יגרור פרופיל נמוך, שישלח אתכם לתפקידים עורפיים (להיות ג'ובניקים, במילים אחרות). פרופיל גבוה משמעו להתראות בית ובוקר טוב מהיום למוחמד בשטחים. הרופא יבקש מכם להתכופף (כדי לראות אם יש לכם עקמת בגב) וכמו כן להשתעל ולנשום כמה נשימות. הבנים יתבקשו להוריד תחתונים ולתת לרופא למשש קצת, הבנות יישארו עם החזייה והתחתונים.   
שתף    
כתבות נוספות
תפקידים נוצצים
קורס צו ראשון
מכינת גל בעכו
חשבון חייל
מש" ק קישור לכוחות זרים
יום עידוד לחיל הנדסה
12345678910הבא
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.