שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  מבחן בר אור
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מבחן בר אור
כושר קרבי
מאת: איציק לוין, sport therapist. מאמן אישי, מתמחה בשיקום ובפציעות, מטפל בעיסוי מוסמך. 

לכל אלו שמתכוננים לצבא ליום סיירות לגיבוש יש צרור מושגים. שאומרים לנו ואנחנו עושים תרגילים משימות מבחנים האם באמת אנחנו מבינים?
בוחן בראור, אלונקה סוצימטרי, סמוך קום, פק"ל כוח, ספרינט.
 
בוחן בראור – בוחן שמבצעים בכל יום סירות בתחילה ובגיבוש והוא מורכב מריצת 2000 בנים וריצת 1000 בנות  עליו לעבור את המרחק המצוין בזמן הקצר ביותר בא למדוד את סיבולת לב-ריאה לפי ההישג בדקות מקבלים ניקוד הכי גבוה 70.
בנוסף יש כפיפות בטן שמתבצעות כך, ברכיים כפופות כפות רגליים על הריצפה ידיים משולבות אחרי הראש ועליה עד שהמרפקים נוגעים בברכיים כדי לציין שחבר מחזיק לך את הרגליים. מקסימום חזרות ללא הגבלת זמן התרגיל מסתיים כאשר הנבחן מפסיק את רציפות התרגיל למשך שתי שניות לפחות הישג 86 ומעלה שווה 15 נקודות.
פעם הפרמטר הנוסף היה מתח אבל תודה אין יותר מתח אך יש כפיפות סמיכה כאן זה לא פחות קל ולכן בשביל "להקל" עליכם החבר שלכם מניח אגרוף מתחת לבית החזה בכדי שתרד עם כל הגוף עד למטה ותעלה עד ישור מרפקים גם כאן יש הפסקת תרגיל לאחר הפסקת רציפות התרגיל מיותר משתי שניות הניקוד כאן 75 ומעלה שווה 15 נקודות.
בנות מה קורה איתכן לכן יש טבלה משלכם אך כאן על פי הוראות מפח"ש הורידו לכם את כפיפות המרפקים ולכן יש בטן 50 שווה 15 נקודות.
1000 מטר – 4 דקות ומטה – שווה 70 נקודות.
בוחן בראור חשוב אך אל תשקיע את מקסימום יכולתם בבראור ההמלצה היא להשקיע 70% מיכולתם המירבית כדי שלא תתחילו את הגיבוש יום סירות בלי כוחות
וסוד קטן אתם מחולקים לפי סדר הגעה תגיעו בין הראשונים תהיו עם קבוצה חזק...
 
אלונקה סוצימאטרי – מה זה השם הזה לא יכלו למצוא משהו אחר טוב המטרה כאן היא רצים ספרינט עד נקודה מסוימת 4 הראשונים שמגיעים לוקחים את האלונקה ויוצאים לסיבוב נוסף אלו שללא אלונקה יוצאים גם לסיבוב רגיל ואז מניחים את האלונקה בנקודה יוצאים לנקודה אחרת ומשם חזרה לנקודה עם האלונקה ושוב 4 הראשונים יוצאים לסיבוב דאוין בריצה לא קל החלק הזה נמדד ביכולת שלכם להיות עקביים ואם אתם מוותרים לעצמכם מתי שקשה לכם חשוב להיות עקבי ולא פעם להגיע ופעם אחרון אלה לשמור על פעם אחד שתיים למטה ופעם למעלה חשוב מאוד להגיע ולהרים את האלונקה סדר ההגעה נרשם לזכור מושג  חשוב "דבקות במטרה".
 
סמוך קום – מתחילים במצב 2 (כפיפת מרפקים) וברכיים לחזה וקבוצה למעלה ידיים ישרות וחזרה למצב 2. תרגיל שמוציא את האויר.
 
פק"ל כוח – שילוב של מרפקים עם מרווחים שונים צמוד רוחב כתפיים רחב יותר בכדי לעבוד על קבוצת שרירים חזה כתפיים בזויות שונות.
 
ספרינט – ריצה קצרה שנותנים בה את כל הכוח והלב ריצות אלו נועדו גם לשפר את הסיבולת לב-ריאה ושיפור אנאירובי.
 
     
שתף    
כתבות נוספות
כושר קרבי - תוכנית אימונים
גיבוש של סיירת מטכ"ל
כושר קרבי - עקרונות ריצה לפי דופק
יום שדה (יום סיירות)
כושר קרבי
כושר גופני - ג'ובניקים
12
> > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
6. הובלות קטנות בת אביב
מאת:הובלות קטנות        08/01/2018

5. המאמר לא עדכני - חידושים.
מאת:גבר גבר       12/12/2010

4. קודם כל עברית
מאת:איש       30/10/2010

3. בגיבוש לוחמות הריצה היא 2000!!      ל"ת
מאת:לוחמת       15/09/2009

2. בגיבוש לוחמות זה לא 2000 מטר ריצה?      ל"ת
מאת:מורעלת       17/11/2008

1. סימני פיסוק, מישהו?
מאת:לשון       21/07/2008

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.