שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  השבוע של סמ"ר אופיר סעדה
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
השבוע של סמ"ר אופיר סעדה
לוחם בכותרות
גילי כהן, ‏יום ראשון ‏27 ‏אפריל ‏2008
סמ''ר סעדה
צילום: ענת ברקאי

הלוחם: בן 20 ממושב מאור, לוחם בצוות תקיפה ביחידת הכלבנים עוקץ.

הגזרה: צפון רצועת עזה.

הפעילות: במבצע משותף עם גדוד שקד של חטיבת גבעתי, שנערך בשבוע שעבר, חבר סמ"ר סעדה עם כלבו, וואקס, לכוח שמשימתו הייתה לעצור מבוקש פלסטיני. בעת שהיית הצוות באזור, זוהתה דמות רצה לעבר שדה חיטה סמוך. חוליית התצפית ביצעה לעברו ירי. לאחר עצירת המבוקש, שוגר וואקס לשדה על מנת לזהות את ריחו של האדם שנס ולתת אינדיקציה לגבי מצבו. על-פי נביחותיו של הכלב, הבינו הכוחות כי הפלסטיני שברח אינו חמוש וככל הנראה חי. לבסוף, עצרו הלוחמים גם אותו.

מפיו של לוחם: "שלחתי את הכלב פעמיים למבנה, כדי שיסרוק את השטח. נעזרנו בוואקס גם כשהבחור התחיל לברוח לשדה הפתוח. המ"פ רצה לסרוק את השטח לבד, אבל שכנעתי אותו שהכלב יכול לזהות את האדם עם חוש הריח. אז, וואקס התחיל לנבוח ושמענו צעקות של הבחור, וידענו שהוא לא חמוש. זו פעילות שגרתית בעבורנו. הייעוד של כלבי תקיפה הוא לאתר מחבלים ו'לסמן' אותם, גם במבנים וגם בשטח, והם נותנים מענה למקרי בריחה כאלו".

דבר המפקד: "קיים קשר מיוחד בין חיילי עוקץ לכלבים", סיפר מפקד פלוגת התקיפה, סרן גיל אליה. "זו פעילות של 24 שעות ביחד. בדיוק כמו שלוחם מחפה על חברו לצוות, כך הכלב עומד לצד הלוחם שמפעיל אותו. אופיר הוא חייל מסור. זו הייתה אחת הפעילויות הראשונות שלו אחרי קורס הפיקוד, ואני צופה לו עתיד גדול".

 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
כתבות נוספות
השבוע של סמל בוריס פרידמן
השבוע של סמ"ר ארז לבנון
השבוע של סמל ויקה בריק
השבוע של רב"ט גרי מרגולין
השבוע של סג"ם יניב זוליכה
השבוע של סמל מתן סדון
1234567
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית