'
שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  מוסיקה לתואר במכללת הד
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
מוסיקה לתואר במכללת הד
"הד" - המכללה התל אביבית למוסיקה ממוקמת בלב העיר וסביבה ריחות השוק הססגוני וההומה של רח' לוינסקי
מערכת שבוז, ‏יום חמישי ‏13 ‏מרץ ‏2008

 /GUI/Index/ShowInstitute.aspx?ID=195">"הד" - המכללה התל אביבית למוסיקה ממוקמת בלב העיר וסביבה ריחות השוק הססגוני וההומה של רח' לוינסקי. בסיס מיקומה הוא בעורק התחבורה המרכזי של ת"א, בחיבור הכתובות, אלנבי - עלייה - דרך יפו. כיכר המושבות המתחדש הוא הכיכר המוסיקלי של "הד", שאליו מתנקזים עשרות אלפי אנשים ביממה.
המיקום המיוחד ו"הסקסי" של המכללה נבחר מתוך התאמה מלאה להווי הסטודנטיאלי ולקונספט האקדמי. ב"הד" יודעים שמוסיקה זה מקצוע לחיים ועל מנת להצליח בחיים כמוסיקאים, צריך לעבוד קשה.

הדוגמא לעבודה קשה מועברת היטב, ביחד עם ריחות השוק. ב"הד" - המכללה למוסיקה, תל אביב רוכשים מקצוע ע"י לימודים ומיומנות בכיוונים שונים וזו השנה ה-17 לפעילותה ובוגריה השקיעו עבודה קשה במקצועות מגוונים, עד לסיום הלימודים.
המגמה הדומיננטית היא מוסיקה ללימודי תואר, בשיתוף עם אוניברסיטת אוקלהומה בארה"ב. בוגרי המגמה, בארץ ובעולם, בעלי תואר ראשון ושני ודוקטורט, מיישמים את הקונספציה שמוסיקה זה מקצוע ועובדים בתחומי ההפקה, הוראה וביצוע, במסגרות מקצועיות מגוונות, בתעשיות המוסיקה והקולנוע.
את השנה הרביעית ללימודים, משלימים בארה"ב (לאלו שמסיבה כלשהי הדבר אינו מתאפשר, קיימות אפשרויות בארץ והמבוססת מבניהן הוא סיום התואר באוניברסיטה הפתוחה, של"הד" יש הסכם עימה של הכרה בלימודים.

המגמה השנייה שאף היא מהוותיקות בתחומה היא מגמת הסאונד, שבוגריה מאיישים את הגדולים והחשובים מבין אולפני ההקלטות, חברות ההגברה ואולפני ה-Post. די אם ניקח לדוגמה את אולפני "ברדו", "DB" ו"גלקול", ש-8 מבוגרינו טכנאים במקום.
המגמה השלישית קיימת כ-8 שנים והיא מגמת יצירה מוסיקה בעזרת מחשב. זו הפעם הראשונה שמוסד אקדמי לקח על עצמו פיתוח תכנית לימודים מקצועית, ליצרית מוסיקה ממוחשבת, בתחום הפופ-רוק והמוסיקה האלקטרונית. בתחום הטרנס, בוגריה זכו בתחרויות בינלאומיות מספר שנים ברציפות.

הקמפוס המוסיקלי לאנשים עסוקים הינו הצלחה מרשימה, לא רק מההנאה שבלראות מנכ"לים, עורכי-דין ואנשי אקדמיה מנגנים, לומדים תיאוריה ומופיעים, אלא מהעובדה שיש לאנשי הקמפוס הישגים אמיתיים ללא פשרות. אחד מההרכבים מופיע זו הפעם השנייה ברציפות בקונצרט מקצועי לקהל הרחב והמוסיקה שנשמעת בהופעה זו מקצועית ועכשווית.

המגמה הרביעית היא המגמה למוסיקה שורשית ומוסיקת עולם. זו הצעירה החלה פעילותה רק השנה, אך הסטודנטים שבה הם נגנים וזמרים מקצועיים. חומר הלימוד כולל לימודי מוסיקה מזרחית שורשית ומוסיקה מערבית. זו תכנית ייחודית מסוגה בארץ ואין ספק שהיא המקצועית ביותר שניתן היה לבנות, מתוך ראייה של עומק והערכה למסורת המזרחית. במגמה פועלת תזמורת, הכוללת כ-14 נגנים והצליל הנפלא שעולה ממנה הוא מהנעימים שנשמעו בתחום נגינה זה בארץ. כלים כמו: עוד, קמנצ'ה, סנטור, טר וחליל - יוצרים תערובת צלילים בעלת ניחוח משובח.

ב"הד" - המכללה למוסיקה בתל אביב הושקעו מיליונים רבים בתשתיות, על מנת לאפשר הקלטות איכותיות ויצירת מוסיקה ממוחשבת. נבנו אולפנים לעריכת ווידאו ו-Post Production, עם ציוד התואם את הדרישות בתעשייה.
כוח ההוראה המשובח של המכללה, בכל אחד מתחומי הפעילות שלה הוא המפתח להצלחתה, כאשר אל המרצים המעולים שלה נוהרים סטודנטים מכל רחבי הארץ.

די אם נציין שמות כמו רפי קדישזון, סלאווה גנלין, אלונה טוראל, אהרוני בנארי, שלמה יידוב, רנקו ריכטמן, נחום פרפרקוביץ' ואחרים - בהוראת המכללה, או, יהודה זייתון, יובל סגל - בסאונד. אורי וורטהיים ואיל שחר - במגמת יצירת מוסיקה בעזרת מחשב, כדי לדעת שאין למכללה מתחרים. אם נוסיף את טובי המוסיקאים בארץ, שמבססים את צוות ההוראה של המוסיקה בקמפוס, כמו: קובי הס, עופר טוריאל, פי. סי. אושרוביץ וחגית גולדברג, או במגמה השורשית, עם פרץ אליהו, ניסים לוגאסי, קיהאן נאמן, יורם ארנון ומארק אליהו - על מנת להבין שעתידה עוד לפניה.
בתחום ההופעות והביצוע, למכללה אולמות וחדרי חזרות נפלאים, בהם פועלת תזמורת "הד" ביג בנד זו השנה ה-17, תזמורת מקצועית שמופיעה בארץ ובעולם.

קהל המינויים שלה מבכירי אנשי המשק, נהנים לשמוע את הג'אז הקלאסי באולמות מעוצבים להפליא, באווירה של חום ורהיטי עץ שנותנים תחושה של בית.
בנוסף לכל אלו, פועלת במקום הקונדיטוריה של "הד", שנקראת "דגנית ושבעת הגמדים". זו המכללה היחידה בעולם שהסטודנטים נהנים מדברי מאפה ומתיקה ברמה עולמית, בחנות "הד" ג'אז קפה. כל אלו הן הסיבות והתשובות לשאלה: למה דווקא הד? כי ב"הד" יש את הכל ובאווירה משפחתית, נעימה, מקצועית ומפרה.

    
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
7. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

6. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

5. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

4. התקשרתי הרגע
מאת:ימית       18/03/2008

3. בוגרת המכללה
מאת:שרון       16/03/2008

2. נישמע מקום מדליק - יש להם ימים פתוחים?
מאת:זמר וגיטריסט       16/03/2008

1. כתבה מעניינת מאוד...
מאת:מוסיקלית       16/03/2008

כתבות נוספות
נלחמים בשביל השקט- ואיפה השקט שלי בכול הסיפור?
מעניין בחזית ובעורף? רוצים לספר על החוויות?
הפגנת מחאה להחזרתו של גלעד שליט
סובל מאלרגייה בצבא?
950 טון אוזני המן יאכלו הישראלים בחג פורים
רוצה ללמוד באילת?
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית