שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  יום מיון
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


יום מיון

שאלונים על עצמכם

ימי המיון הינם שלב נוסף בהליך הקבלה ליחידות המובחרות, ואינם כוללים בחינה פיסית, כי אם אספקטים אחרים: פסיכוטכניים, פסיכולוגיים, ורפואיים.

סיירת מטכ"ל
בסיירת מטכ"ל יום המיון מושתת על "הפסיכולוג". זה קורה לאחר מילוי כמה שאלונים – פגישה אחד על אחד עם הפסיכולוג שיקבע את עתידכם. קחו עצת ניו-אייג' בגרוש: פשוט תהיו עצמכם, ועד הצהריים אולי תעברו.
שייטת, חובלים צוללות וסטי"לים
לשייטת, לחובלים ולצוללות יש מבדקים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים. מדובר במבחני ידע ימי, ידע כללי, השלמות משפטים, מבחנים פסיכוטכניים (חישובים מתמטיים, זיהוי אותיות יוצאות דופן בסדר מסוים, יחס בין מילים, יחס בין צורות ופיסיקה בסיסית). גם בסטי"לים (ספינות טילים) עושים מבדקים פסיכוטכניים, אם כי פשוטים יותר (שאלונים אישיים והשלמות משפטים).
בחובלים עושים גם מעין סימולציה קבוצתית המשמשת כבחינה פסיכולוגית – משימות במסגרת קבוצתית, בהם תישאלו על התכנון והביצוע, תעבירו הרצאה מאולתרת של דקה על כל נושא שבעולם, ותדרשו להפגין מנהיגות וכושר אלתור.
בשייטת כוללים המיונים גם בדיקות רפואיות מקיפות: דם, דופק, גובה ומשקל, ראיה, תפקוד ריאות, ואק"ג (בדיקה אותה מומלץ לבצע מראש בקופת חולים).
שאלונים
במהלך ימי המיון תמלאו שוב ושוב שאלונים על עצמכם – שאלון אישי, קורות חיים, שאלות כמו "התכונות הטובות והרעות שלי", וכמובן – שאלון 300 הבלתי נמנע, הכולל 300 שאלות שחלקן חוזרות על עצמן. הקפידו להיות עקביים (זה קל כשאומרים את האמת), והצלחתכם מובטחת.

    
שתף    
כתבות נוספות
קרביים
12
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית