שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  קרביים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


קרביים
צילום: דובר צהל
חייל, בוא לקרבי

יחידות השדה
במהלך המיונים והמבדקים בלשכת הגיוס יגבש צה"ל את נתוניך האישיים – נתוני איכות, פרופיל רפואי וסעיפי ליקוי (אם יש). זאת, במטרה לשבץ אותך בבוא העת במקום ההולם ביותר את יכולותיך ואת צורכי הצבא (בדגש על צורכי הצבא, שלא תהיה שום טעות!). אם נתוניך האישיים מתאימים (בעיקר הפרופיל הרפואי), יעדיף הצבא לשבץ אותך באחד התפקידים במערך הלוחם – בקיצור, אתה הולך להיות קרבי. להיכן שלא תשובץ, צפוי לך שירות קשה אך מאתגר, עם הרבה כושר גופני, הכשרות מקצועיות בכלי נשק, וחישול מנטאלי. קל זה לא יהיה, אבל מספק? כנראה שכן. אם זה מה שתכננת – מה טוב, תתחיל להקיף את השכונה, הולכים לקרוע לך את התחת. אם זה לא מה שתכננת – כדאי שתתחיל להתרגל, ולפחות לעשות את המקסימום כדי שתלך למקום שיתאים עבורך ביותר. ואיך תמצא את המקום הזה? הו. בדיוק בשביל זה כתבנו את הסעיפים הבאים.
פירוט על יחידות קרביות
מודל הסיירות- איזה גיבוש מוביל לאיזה?

שאלון העדפות ליחידות השדה
לאחר שהצבא יחליט האם אתה מתאים להיות לוחם – בהתאם לנתונים האישיים שנאספו עליך במהלך הצו הראשון – יחל תהליך המיון והשיבוץ לשירות חובה. התהליך הזה נועד להביא לכך שביום הגיוס, מרבית עבודת המיון כבר תבוצע. למרבה ההפתעה, צה"ל לא מתכוון להתעלם לחלוטין מההעדפה האישית שלך (למרות שטכנית – מותר לו). איכשהו, בין צורכי הצבא, מה שאתה רוצה, ומה שאתה יכול, ימצא לך השיבוץ המתאים ביותר (או כך אפשר לפחות לקוות).
אז איך צה"ל יודע מה אתה רוצה? הוא שולח אליך שאלון, בצירוף חוברת הסבר עם מידע על המערך הלוחם בצה"ל. כדי שתוכל לבצע בחירה נבונה ומושכלת, כדאי שתכיר היטב ככל שניתן, את האפשרויות הפרוסות בפניך. ואם החוברת הצה"לית לא מספיקה לך - בשביל זה אנחנו כאן.
 
שיבוץ בנים בצה"ל
צילום: דובר צהל
אחי זה הכי
אחרי שסיימת את כל הפרוצדורות בלשכת הגיוס, ייקבע לך מועד גיוס. ישנם שלושה מועדי גיוס ליחידות הקרביות – יולי, נובמבר ומרץ – ושניים ליחידות הכלל צה"ליות. בגדול, מועד הגיוס נקבע לפי הגיל, ולרוב המבוגר יתגייס לפני הצעיר (אם כי יש חריגים). גיוס לקורסים ספציפיים או ליחידות התנדבותיות עשויים לגרום לשינוי משמעותי במועד הגיוס. אם מועד הגיוס לא מתאים לך מסיבה כלשהי (אבל רק אם זה מסיבה באמת טובה, כי אחרת זה לא יעניין אף אחד), אפשר לפנות למרכז המידע בלשכת הגיוס האיזורית
ולבקש שינוי. אגב – מי שמתכנן לשפר בגרויות או לעשות פסיכומטרי, גם אם לפני הגיוס, צריך אישור בכתב מלשכת הגיוס האיזורית.

שיבוצך בצה"ל יתבצע לפי צרכי הצבא, כמובן, מתוך שקלול נתוניך האישיים, הפרופיל הרפואי, מצבך המשפחתי, וגם העדפותיך האישיות. יתכן שתשובץ עוד טרם הגיוס, לאחר שתעבור מיון לתפקידים שונים; או לאחר הגיוס, בבקו"ם (בסיס קליטה ומיון). לפי נתוניך, תשובץ ליחידות השדה או ליחידות הכלל צה"ליות.

לימודים על תיכוניים (עתודה, השלמת בגרויות)
אם אתה בונה על לימודים על-תיכוניים, דע לך שהחוק לא מאפשר זאת ללא היתר מהצבא. צה"ל מאפשר לך – אם נתוניך מתאימים, כרגיל – להתחיל בלימודים אקדמיים לתואר ראשון, במסגרת העתודה האקדמית. ניתן להירשם במהלך כיתה י"ב, בין נובמבר לינואר, אך זה כרוך בהתחייבות לשלוש שנים של שירות קבע. בוגרי מגמה טכנולוגית המבקשים להמשיך את לימודיהם לתואר טכנאי או הנדסאי צריכים להירשם באחד מבתי הספר המאושרים ע"י צה"ל ומשרד החינוך. למי שמבקש להשלים בגרויות ניתנת האפשרות להירשם (עד פברואר של כיתה י"ב) ל"הזדמנות שניה" – דחיית הגיוס למרץ. חוץ מכל אלו, יש גם את המסלולים הייחודיים של גרעיני נח"ל, שנת שירות, ומכינות קדם צבאיות (חילוניות ודתיות).

פורום מתגייסים
              
  
שתף    
כתבות נוספות
טיפים לגיבוש לחטיבת צנחנים
מודל הסיירות
טיפים לגיבוש טיס
גיבוש
יום מיון
מסלול הלוחם
12
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית