שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  חיל ההנדסה – יחידת האב"כ
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


חיל ההנדסה – יחידת האב"כ
צילום: דובר צהל
התנאים טובים מאד

כללי: אם יש משהו שסאדאם חוסיין לימד את כולנו – חוץ מזה שגם אם הוצאת להורג אלפיים מתנגדים, מספיק אחד חי שילשין עליך – זה שבמלחמות של השנים הבאות עלול להיות מעורב נשק מהסוג שלא הכרנו: במקום רובים וטנקים – בקטריות וגזים. בשביל זה יש לוחמי אב"כ


פרטים על גדוד ינשוף: גדוד ינשוף הוא הגדוד מטכ"לי של חיל ההנדסה הקרבית. הגדוד משלב לוחמת חי"ר, והנדסה בתנאים בלתי קונבנציונליים. פלוגות הגדוד מבצעות תעסוקה מבצעית ומשימות ביטחון שותף בגזרות הלחימה השונות. הגדוד מתחלק לשלוש פלוגות והם: אנקור, ברקן וגרניט שהם פלוגות סיור וטיהור מבצעיות. מסלול הלוחם בגדוד הוא : טירונות 4 חודשים שבמהלכה הוא רוכש רובאי 03 ומטהר 05 (מקצוע) לאחר מכן הוא עובר לאימון מתקדם  במשך 4 חודשים שבמהלך האימון רוכש מטהר 06, פלוגה מבצעית 4 חודשים(מגדרית) במהלך השרות הלוחם יכול לצאת לקורסים מקצועיים בנושא האב"כ כמו נהג האמר (בפלוגת הסיור) או נהג מנור (בפלוגת הטיהור) וכמובן קורס מפקדים, קצינים, סמבסים, חובשים, מדריכי כושר קרבי, מדריכי קרב מגע, ועוד.

תפקיד היחידה במלחמה: בחיל ההנדסה קיים גדוד אב"כ – ינשוף –  המתחלק לשלוש פלוגות: ברקן, אנקור, גרניט. ברקן הינה פלוגה מגדרית, אנקור וגרניט הן פלוגות גו'ז וטיהור(ותיקות). לוחמי האב"כ אחראים על זיהוי שטחים בחזית אשר נגועים בחל"כ (חומרי לחימה כימיים/ביולוגים) וטיהורם, כדי לאפשר את מעבר הכוחות בשטחים המזוהמים. הם מתכוננים בעיקר לאפשרות של מלחמה כוללת, אך מיועדים לסייע גם בזירות של פיגוע כימי. חוץ מזה, אחראית היחידה גם על הכשרת חיילי צה"ל בהתמודדות ובהתגוננות מפני חל"כ. הרכב הייעודי של היחידה מכונה "מנור".

תנאי קבלה ליחידה: פרופיל 72-97.

טירונות:
רובאי 03, והסמכת מטהר 05. הטירונות בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"צ) נמשכת כ-4 חודשים, במקביל לטירונות של הנדסה קרבית, וכוללת תכני טירונות רגילים לצד הסמכות אב"כ.

התנאים ללוחמים:
בבהל"צ התנאים טובים מאוד, עם חדרים ממוזגים ואוכל לא רע.

מסלול:
האימון המתקדם כולל 4 חודשים של התעמקות בנושא האב"כ במרכז האב"כ, והסמכת מטהר אב"כ 06. המטהרים מצטרפים לפלוגה המבצעית, "אנקור" ", והגוז'ניקים מצטרפים לפלוגה המבצעית "גרניט".  שבשגרה מבצעים פעילות ביטחון שוטף (שמתאימה לרובאי 03). המתאימים נשלחים לקורס מ"כים של 7 שבועות בביה"ס לחי"ר (רובאי 07) ול-5 שבועות של השלמה למש"קי אב"כ בצריפין (מטהר 07), וילמדו לפקד על מחלקת סיור, מחלקת טיהור. אחר כך יוכלו להמשיך לקורס קציני יבשה של 12 שבועות בביה"ס לקצינים ולהשלמה חילית של 9 שבועות במרכז האב"כ.

כושר גופני נדרש:
לוחמי האב"כ נדרשים למשימות ברמת החי"ר, לכן צריכים להגיע עם כושר גופני טוב.

הבסיסים:
הטירונות נעשית בבהל"צ (בנגב, ליד צוקי עבדה, 40 דקות מאילת). מרכז האב"כ, בו מועברת ההכשרה המקצועית, יושב בצריפין.

יציאות:
כמו חי"ר רגיל, תלוי במשימת הבט"ש (ביטחון שוטף) ובכוח האדם.

מה אומרים על היחידה:
לא, לוחמי האב"כ לא מסתובבים כל היום בתוך ניילונים ומסיכות גז, מלקטים חיידקים מהאוויר ואוספים דגימות אבק. רוב הזמן, בעצם, הם חיילים קרביים לכל דבר, שטוחנים קווים ושמירות כמו כולם. אבל הם יודעים שכשייפול כאן הטיל הכימי הראשון – כולם יחפשו את מי מסתתר מאחורי המסיכה.

קישורים:
עמותת "פלס"
    
שתף    
כתבות נוספות
גדוד "חרב" - גדוד הדרוזים והצ'רקסים
גבעתי
נח"ל
גולני
צנחנים
12345
> > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
3. כללי
מאת:גם לוחם אבכ מרץ 12 ברווז        12/04/2012

2. זה ממש לא מדויק
מאת:לוחם אב"כ       25/11/2011

1. אחי הם רובאי 05      ל"ת
מאת:יקיר       20/03/2010

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.