'
שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  מיונים להוראה והדרכה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מיונים להוראה והדרכה
מיונים להוראה והדרכה
לכי תתמייני

מאת: עינת צוקרמן

המיונים מתקיימים בסמינר שיין בפתח תקווה. היינו 90 בנות, וחילקו אותנו ל-9 קבוצות קטנות של 10 בנות.
היום התחיל בהרצאה על החיל, על התפקידים, פירוט על כל תפקיד, על תנאי השירות, מה הנתונים הנדרשים וכו´.

שלב 1: מבחן ידע כללי
המבחן עצמו היה די פשוט, הוא לא דרש ידע כללי אסטרונומי. היו שאלות די פשוטות כמו מי לא היה ראש ממשלה, מי כתב את הנסיך הקטן, כל מני עובדות על מבצע יונתן שצריך לסמן מה נכון וכו´. מה שכן, יש שם שאלת עברית עם מספרים (שכותבים לדוגמה תשע מאות אלף חמש מאות ארבעים ושמונה מחברות וצריך לסמן מה נכון מתוך 4 אופציות), והייתה שאלה של אוצר מילים (מה זה סומא, ומה פירוש הביטוי אבנים שחקו מים). היתה גם שאלה של דירוג ישובים מהצפון לדרום.

שלב 2: סימולציות
מחלקים את הקבוצה לשתי חמישיות, ולכל חמישיה נותנים סיטואציה שונה, כאשר לכל בת בקבוצה יש תפקיד שונה (עובדת סוציאלית, מורה חיילת, יועצת חינוכית וכו´), וכל אחת צריכה להביע את עמדתה בנושא (לפי פתק שהיא מקבלת) ולשכנע את חברותיה לקבוצה. בסופו של דבר הקבוצה צריכה להגיע להחלטה פה אחד לגבי הסיטואציה. לכל חמישיה נותנים סיטואציה שונה. (אגב, יש בנות שדיווחו שבשלב הזה היו צריכות לדבר על עצמן, אפשר גם בעזרת הצגה, סיפור או הפעלה)

שלב 3: בניית מוסד חינוכי
שוב חילקו אותנו לשתי קבוצות (הפעם קבוצות שונות), ונתנו לנו לבנות דגם של בית ספר ייחודי מחומרים כמו פלסטלינה, קשים, קרפים לורדים וכו´. למשימה הזאת יש 20 דקות, ובתום ה-20 דקות הקבוצה צריכה להציג את הדגם שהיא בנתה, להסביר מה מיוחד בו, למה הם בנו אותו ככה וכל מה שאפשר בעצם להגיד על הדגם. אחר כך כל קבוצה צריכה להחליט איזה ציון היא נותנת לבתי הספר (לשניהם) מ-1 עד 10 ובכך מחליטים למי ניתן התקציב לבנות את בית הספר.

שלב 4: הרצאות
נותנים לקבוצה רשימה של נושאים, וכל בת בוחרת נושא, אבל אי אפשר לבחור באותו נושא פעמיים. לכל בת יש 3-5 דקות להרצות על הנושא. יש נושאים כמו המתות חסד, תנועות נוער- לאן, אמרקינזציה, פרסומות והצרכן, ניסויים בבעלי חיים, שיבוטים וגנטיקה, הטבות ליורדים מהארץ שרוצים לעלות בחזרה וחינוך מיני. אל תדאגו, ההרצאות לא צריכות להיות מושלמות, רק תוודאו שאתן מדברות עם הידיים ולא מסתכלות על הרצפה, אלא על חברות הקבוצה שלכן. כולן מגמגמות וסוטות מהנושא... ככה זה כשלא נותנים לך זמן לבנות את ההרצאה.

שלב 5: ראיון אישי
כל הבנות מקבלות שאלון אישי, שבעקרון צריך למלא בו פרטים כמו השכלת הורים, אחים, ציוני בגרות, ספר/סרט/הצגה שראיתם ואתם ממליצים, ניסיון בהדרכה, תחביבים וכו´. באותו שאלון אתן גם תדרגו את סדר העדיפויות שלכן לתפקידים השונים. כל אחת נכנסת לראיון שבין 5-10 דקות שפשוט שואלים אותך בו על השאלון שמילית. בעקרון אלה שאלות כמו למה את רוצה להיות מורה חיילת, למה דירגת דווקא את מה שדירגת, מה הקשיים שלך, מה היתרונות שלך וכו´.

המיונים מאוד מהנים, למרות שזה היה יום ארוך. הבנות שמגיעות לשם הן באמת בנות איכותיות אחת אחת, ולא קשה להתחבר שם עם אנשים, אז אין לכן מה לדאוג אם אתן מגיעות לשם לבד. בהצלחה! 

להתייעצויות נוספות אתן מוזמנות לפנות אליי: e
inat_zuckerman@hotmail.com .

     
שתף    
כתבות נוספות
מיונים למדריכות חדר כושר
מיונים לחוקרי מצ"ח
יום מיון למורות חיילות
יום מיון לחיל השלישות
מיון לדובר צה"ל-ראיון אישי
מיונים להדרכה מקצועית
1234
> > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
11. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

10. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

9. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

8. תודה
מאת:נגה       27/03/2016

7. מבחנים
מאת:נועה       11/01/2016

6. 2
מאת:2       03/02/2015

5. מעניין
מאת:שרית       02/01/2015

4. יפה
מאת:יפה       19/12/2014

3. יפה
מאת:יפה       05/10/2014

2. לא מדויק..
מאת:!!       03/10/2007

1. מיונים בחיל חינוך - תיקון !
מאת:יובל       29/12/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית