שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  מיונים להדרכה מקצועית
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מיונים להדרכה מקצועית
 קיבלתי מיונים להדרכה מקצועית והגעתי לבה"ד 7 בצריפין.
בהתחלה קצת נבהלתי, בכל זאת פעם ראשונה מיונים, התרגשתי מאוד.
נכנסתי לתוך הבסיס והגעתי למקום המיונים וראיתי כל מיני בנות שכבר מכירות ולא הכרתי אף אחת מהן וקצת היה לי קשה להתחבר עם הבנות למרות שאני חברותית..עדיין הייתי קצת לחוצה.
החיילים והחיילות היו מאוד נחמדים ואדיבים הכניסו אותנו למתחם, היה תור ארוך של מלא בנות שהגיעו למיונים והכניסו אותנו לתוך חדר גדול למלא שאלון, בשאלון הזה יש למלא את הפרטים על המשפחה איפה את גרה,כמה אחים,איפה ההורים עובדים ובנוסף היכן למדת/לומדת, מהם ציוניים בבית הספר, עד כמה תהיי מוכנה לשרת בתפקיד זה או אחר, קרוב לבית או רחוק, בעיות מסוימות, בעיות רפואיות וכן המצב הכספי.

לאחר השאלון, רכזת מיוני הדרכה מקצועית מרכזת אליה את כל הבנות וכולן הולכות למין אודיטוריום/ חדר ענק עם מסך או מקרן וכל נציג מעביר פרזנטציה על התפקיד שהוא רוצה אתכם בו כגון: מדריכת ERP,  מדריכת התגוננות בחיל האוויר, מדריכה בחיל החימוש ועוד מס' הדרכות שיוצגו בפניכן בזמן המיון.

אחרי המצגות של כל הדרכה ישנה אפשרות לשאול שאלות והחיילים והחיילות עונים לכן ואז חוזרים למתחם שהגענו אליו בהתחלה, שם יהיו לכם הצגה נוספת של כל הדרכה בכל חדר ואז מתחילים המיונים עצמם.

כל חייל/חיילת מקריא את הרשימה שלו כלומר מחלקים אתכן לקבוצות.
בתחילה כל אחת מציגה את מי שלידה (כמובן שישנן מס' דקות להכרות) והחיילות רושמות בפניהן דברים,
לאחר מכן, כל אחת מציגה מכשיר חשמלי אחר שהביאו לה להציג אותו  ומחלקים לך כרטיסייה שבה יש מידע על המכשיר, חשוב שתדעי שאלה שממיינים אותך, לא מסתכלים על התכונות של המכשיר אלא על היצירתיות שלך והדרך שבה את מעבירה את התכונות של המכשיר.
לאחר מכן, החיילים לקחו אותנו לחדר האוכל וזה בערך בשעה 12, האוכל שם לא משהו.. (במיוחד למפונקות שבינינו...חח) אז עדיף שתביאו אוכל מהבית או כסף לקנות אוכל בקפיטריה בבסיס.

לאחר האוכל חוזרים לחדר של המיונים והחיילים מציגים בפניכם מצב כלשהו ואתן צריכות לבנות דבר כלשהו  (במיונים אצלי זה היה אנטנה), הכל ביחד עם הוראות מפורשות, צריך לתכנן הכל מראש, ושכחתי להזכיר שזוהי משימה קבוצתית, במהלך המשימה הזו החיילים מחלקים לכן תפקידים, ומנסים להכשיל אותך (אומרים לך עכשיו יד שמאל שלך נקטעה אין לך יד או התעוורת בשני העיניים).
לאחר המשימה הקבוצתית הממיינים שאלו אותנו שאלות ואמרו לנו שכעת הגיע זמן ריאיון אישי ושכולנו נצא החוצה וכל אחת תיכנס שיקראו לה.
הראיון אישי היה קצת מלחיץ אבל בסופו של דבר נראה לי שהיה טוב.
במהלך הראיון את נשאלת על כל המשימות שהיו לך במהלך היום והאם הגשמת את עצמך בצורה הטובה ביותר, מה את לומדת בבית הספר, תחביבים, חברים, סרט מועדף, ספר מועדף, הפרוייקט שלך במגמה שבה את לומדת.
למעשה הגענו לשלב האחרון שבו נגמרו המיונים וצריך לדרג את התפקידים לפי הסדר שבו את רוצה את התפקיד.
לפי דעתי, תפקיד ה-ERP הוא התפקיד הכי מעניין אבל היו בנות שאמרו שהתפקיד הזה משעמם בגלל שהיציאות הן יומיות.
בסה"כ היה מאוד נחמד והחיילים היו נחמדים, אבל היה קצת מתיש ומעייף אבל כיף.
 
 
שתף    
כתבות נוספות
מיונים למדריכות חדר כושר
מיונים לחוקרי מצ"ח
יום מיון למורות חיילות
יום מיון לחיל השלישות
מיון לדובר צה"ל-ראיון אישי
מיונים לחיל הרפואה (חר"פ)
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.