שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  לא רוצים להתפנות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


לא רוצים להתפנות
לא זז מפה!
קיבלתם תותחנים והחלום שלכם הוא בכלל לצנוח ממטוסים? קיבלתם קרבי אבל את הקרבות היחידים שלכם אתם מוכנים לעשות בתור בכניסה לקריה? אמרתם את כל זה לקצין מיון והוא לא בדיוק שם על זה? תוכלו לסרב להתפנות מהבקו"ם. שלא תטעו, לא מדובר במעשה שצריך לעשות. לפי חוקי הצבא מדובר בעבירה ומכאן הדרך למשפט ולכלא. חישבו טוב, האם אתם באמת לא מוכנים ללכת ליחידה ששובצתם אליה וכמה אתם מוכנים להילחם בשביל זה והאם לא כדאי לנסות קודם כל בדרכים המקובלות (כמו הגשת טופס 55, טופס בקשה למעבר יחידה במהלך השירות)?
 
כמו כן חייבים להכיר בעובדות, אם אתם עם פרופיל 72 ולא עברתם שום מיונים ואתם רוצים להגיע ליחידות עילית כמו שלדג, זה לא יקרה בדרך הזאת. אם תדרשו לעבור ליחידה אחרת הדורשת את אותם נתונים ויום הגיוס שלה באותו שבוע, יש סיכוי שאולי יחליטו בכל זאת להעביר אתכם. קרביים שמבקשים להגיע לתפקידים ג'ובניקים זוכים ליחס הכי פחות טוב. בכל מקרה שתסרבו להתפנות יתחילו לשכנע אתכם שכדאי לכם לנסות, שזה לא רע כמו שזה נשמע, שמדובר בתפקיד איכותי ושתמיד תוכלו לבקש לעבור אם לא תהיו מרוצים. אחרי השכנועים יתחילו להגיע האיומים על כלא, משפט ואיך תדפקו את העתיד הצבאי שלכם. אם תמשיכו בסירוב, תופנו לטרום המעצר, שם יעמידו אתכם עם כומתה על הראש איזה שעה, כדי לייבש אתכם קצת וכדי שהמפקדים יוכלו לעבור עם החיילים המתפנים ולהראות להם את "הסרבנים". אם תמשיכו להתעקש, תועברו למעצר בקו"ם, שם יתחילו לתזז אתכם ותשהו שם (ואולי גם תישנו בלילה) עד לפגישה עם קצין המיון שישפוט אתכם.
 
הקצין יבקש לדעת מדוע אתם לא מתפנים ויאמר לכם שבצבא לא מקבלים מה שרוצים ושמדובר בסירוב פקודה ותלכו על כך לכלא. תוצאות המשפט תלויות בסיבה שסירבתם להתפנות. אם אתם רוצים מסלול קרבי אחר, אולי תקבלו אותו ותצאו לדח"ש (דחיית שירות) עד הגיוס למסלול זה. אם תסרבו להתגייס למשטרה צבאית או בכלל לקרבי – רוב הסיכויים שדרככם לכלא 4 (ליד צריפין). אם תמלאו את העונש שלכם בכלא, לרוב הצבא כבר יותר יתגמש איתכם ותקבלו תפקיד אחר, אבל לרוב מדובר בתפקידים הפחות איכותיים. רוב המסרבים מתפנים אחרי שכנוע קצר או לאחר כמה שעות בטרום המעצר, אז אם אתם ממש לא בטוחים שאתם רוצים לצאת למלחמה הזאת בצבא, אל תסרבו מלכתחילה. אין כל כך הרבה סיכוי להגיע לתפקיד איכותי עם רקורד של כלא בתיק האישי.

   
שתף    
כתבות נוספות
אני תציפיתנית גאה!
קצונה ייעודית
מדריך/ת אב"כ
מדריך/ת אוכלוסייה לשעת חירום
כומתה מתנפחת- המצאה גאונית!
שותים, מבלים ולא נוהגים!
123456
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. כן הולכים לכלא
מאת:אכלתי אותה       02/09/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.