שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  חיל החינוך והנוער
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


חיל החינוך והנוער
חיל החינוך
צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שיש לו חיל חינוך. מכך ניתן להסיק את גודל חשיבותו. חיל החינוך והנוער (החנ"כ) רואה בעצמו את הסמכות העליונה בצה"ל בכל הקשור לתחום הפיקודי-חינוכי ולתחום הלאומי-חברתי. הוא מבקש לסייע בידי חיילי צה"ל ומפקדיו למלא אחר ערכי צה"ל ולהשיג את יעדיו.
תפקידיו: פיתוח יכולת המפקדים (במה שאינו קשור לפן המקצועי); חיזוק שייכות החיילים לעם ישראל, לארץ ולמדינה; הגברת האחדות מתוך המפגש הבין תרבותי המתרחש בצבא; טיפוח אווירה של דיאלוג בין אנשים; הטמעת רוח צה"ל; חיזוק מקומו של צה"ל במדינה הדמוקרטית; קידום קליטת העלייה; טיפוח הנכונות בקרב הנוער לשירות משמעותי בכלל וקרבי בפרט וריכוז משימות לאומיות חברתיות וטיפוח אוכלוסיות מיוחדות.
החיל כולל מספר יחידות: מרכז החינוך, המשמש כמערכת המקצועית בנושאים חינוכיים ופיקודיים; מדור נח"ל וארגונים, המלווה את פעילותם החינוכית של בני גרעינים בטרם ובמהלך השירות; מרכז נוער ונח"ל, המרכז את פעולות צה"ל בהכנת הנוער לשירות צבאי; יחידת מורות חיילות, האחראית על המורות שעובדות עם ילדי עולים, מלמדות ערבית, מדריכות טיולים, מלמדות קרב מגע ועוד; מרכז קידום והשתלבות, המתמקד בקידום עולים ואוכלוסיות מיוחדות; בסיס ההדרכה, המכשיר את סגלי החינוך; בית הספר למנהיגות (ביסל"מ), המפתח את הפוטנציאל המנהיגותי במפקדים; ויחידות עצמאיות כמו תחנת הרדיו הצבאית "גלי צה"ל" והעיתון הצבאי "במחנה".
 
    
שתף    
כתבות נוספות
ס"טילים, דבורים ודבורות
גדוד הסיור המדברי (יחידת הבדואים)
חיל הלוגיסטיקה
חיל הרפואה - חר"פ
חיל החימוש
חיל ההנדסה
12345
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. ברכות
מאת:א       05/08/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.