שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  חיל ההנדסה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


חיל ההנדסה
חיל ההנדסה
צילום: דובר צהל

חיל ההנדסה (החה"ן) שייך למפקדת זרוע היבשה (מז"י) של צה"ל. תפקידו לפלס את דרכו של צבא היבשה אל שדה הקרב. מה זה אומר? פריצת מכשולים, בנייה והריסה, פינוי שדות מוקשים, טיהור אזורים נגועים בנשק אב"כ (אטומי, כימי, ביולוגי), פעולות חבלה, צליחה, גישור, מיגון, גינון (סתם, לא), ביצור, סילוק פצצות ומה לא.

החיל מורכב משלושה גדודי הנדסה קרבית (601, 603 ו-605) האחראים על הפעילות ההנדסית בגזרתן ומבצעות גם פעילות ביטחון שוטף; פלוגות צמ"ה (ציוד מכני הנדסי – בעיקר דחפור ה-D-9 האימתני, אבל לא רק), המבצעות פעולות כמו בניית ביצורים, פינוי מכשולים, חילוץ רכבים משוריינים וכו'; מפקדות הנדסה פיקודיות (מהנ"פ) שאחראיות על ביצוע משימות הנדסיות בגזרתן; יחידת האב"כ, שמזהה ומטהרת שטחים נגועים; ויחידת יהל"מ (יחידה הנדסית למשימות מיוחדות), יחידת העלית של החיל, הכוללת את סיירת יעל, היחידה לסילוק פצצות, ויחידת המנהרות סמו"ר. חוץ מאלה, יושבת בחיל גם יחידת יפת"ח, יחידת המחקר והפיתוח, המפתחת אמצעים הנדסיים לשימוש החיל.

   
שתף    
כתבות נוספות
ס"טילים, דבורים ודבורות
גדוד הסיור המדברי (יחידת הבדואים)
חיל הלוגיסטיקה
חיל הרפואה - חר"פ
חיל החינוך והנוער
חיל החימוש
12345
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. זהירות סמים
מאת:אריה ששון       07/06/2012

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית