שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  מסלול ייעודי וישיר לקצונה בחיל הלוגיסטיקה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מסלול ייעודי וישיר לקצונה בחיל הלוגיסטיקה

לחייל הזה יש אוכל בזכותכם
כללי: בזמן שהלוחמים נמצאים באור הזרקורים, מישהו צריך לעשות את העבודה מאחורי הקלעים – להביא אוכל, לדאוג להספקה, לתאם הסעות, לפקח על תקלות בינוי. לראש הגדול הזה קוראים קצין לוגיסטי.

תפקיד היחידה במלחמה: חיל הלוגיסטיקה אחראי על תכנון ותמיכה בצה"ל בשגרה ובחירום. קצין הלוגיסטיקה משמש כמפקד מחלקת הלוגיסטיקה הגדודית, המנהל את פעולות התחזוקה ביחידה: רכש, בינוי, אספקה, תכנון פיתוח וניהול תקציבים. הוא אחראי לתת מענה לוגיסטי מיידי לכל צורך שעולה. בהמשך הוא מיועד להתקדם לתפקיד מפקד פלוגת המפקדה (מחלקות הלוגיסטיקה, החימוש, הרפואה, הקשר והשלישות) וקצין הלוגיסטיקה החטיבתי. זהו תפקיד הדורש שילוב בין ניהול משאבי אנוש לניהול מקצועי של משאבים לוגיסטיים.

תנאי קבלה ליחידה: פרופיל 72-97. קב"א 52-56 (קצונה). יש לעבור ראיון ומיון ראשוני בחיל הלוגיסטיקה, לעבור בהצלחה מבדקי קצונה, ולהתחייב לשנת שירות בקבע. המסלול, אגב, פתוח גם לבנות.
במיונים תקבלו מידע על התפקיד, תמלאו שאלון אישי (תקציר קורות חייכם, תכונות חיוביות ושליליות וכו'), תעברו ראיון אישי, ותשתתפו בסימולציה קבוצתית, אשר תבחן את יכולת השתלבותכם בצוות: יכולת ההשפעה על אחרים, מנהיגות, עמידה בלחצים ועוד.
מבדקי הקצונה נועדו לבדוק את התאמתך בעזרת מבחנים פסיכוטכניים שונים (כמו העתקת תרשימים), מבחן 300 (שאלות שונות, שחלקן חוזרות על עצמן, ולכן הכי חשוב – לענות בעקביות), מילוי שאלון אישי (דומה לזה שבמיונים), ובסיום – ראיון קצר ומכריע עם פסיכולוג (אל תנסו לעבוד עליו, זה לא הולך). מי שיש לו קשרים יכול לברר את הציון שקיבל – 1-5 פסול קצונה, 6-12 פסול לתקופה מסויימת, 13-30 עובר (גם לקב"א יש חלק בשקלול).

טירונות: רובאי 02. נמשכת כחודש.

התנאים ללוחמים: בבסיסי טירונות 02 המצב לא משהו, צריך להודות, בשל התחלופה הגבוהה של המחזורים הקצרים. בהמשך, בביה"ס ללוגיסטיקה (בה"ד 6), התנאים טובים למדי. אח"כ זה משתנה בהתאם ליחידה אליה משובץ הקצין.

מסלול: לאחר הטירונות מתקיים קורס יסוד בלוגיסטיקה בבה"ד 6, שלאחריו מסופח החייל ליחידה מבצעית ומתמחה בתפקידו במשך 14 שבועות. לאחר מכן יחזור לבה"ד להכנה חילית לקצונה במשך חודש – הכנה בעיקר בפן הפיסי, אך גם בתכני חינוך, משמעת ועוד. קורס הקצינים הבסיסי בביה"ס לקצינים אורך כ-10 שבועות, וכולל תכנים פיקודיים וניהוליים. לאחר הקורס יחזור הקצין לבה"ד 6 להשלמה חילית של כ-10 שבועות, בה ילמד את התכנים המקצועיים הרלוונטיים לתפקידו, ויזכה בדרגות הסג"מ. אורך המסלול – כ-11 חודשים.

כושר גופני נדרש: סביר. העבודה הפיזית מתמצה בעזרה בסידורים במחסן, מקסימום. ככה זה כשאתה מנהל.

בסיסים: בה"ד 6 נמצא בצריפין, עד שיעבור לעיר הבה"דים בצומת הנגב (אי שם ב-2009). ביה"ס לקצינים (בה"ד 1) נמצא במצפה רמון.

יציאות: בהתחלה סופ"ש בשבועיים, אח"כ זה הופך לחמשושים כמעט קבועים, גם בגדודים (בהתאם לכוננויות).

מה אומרים על קציני הלוגיסטיקה: יש מי שרואה בהם קציני תחזוקה, אבל בפועל הם מתעסקים עם תקציבים, ניהול פרויקטים ומשימות רציניות, שדורשים ניהול ברמה גבוהה.

בירורים:
מדור איתור ומיצוי קצונה, ד.צ. 02306. טלפון: 03-7379333

קישורים:
 
 
 
     
שתף    
כתבות נוספות
ס"טילים, דבורים ודבורות
גדוד הסיור המדברי (יחידת הבדואים)
חיל הלוגיסטיקה
חיל הרפואה - חר"פ
חיל החינוך והנוער
חיל החימוש
12345
> > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
5. תיקון
מאת:רומי       29/12/2015

4. האמת
מאת:מסווג       14/10/2009

3. שקר וכזב
מאת:קצין עתודאי       14/10/2009

2. צודקת אין כמו להיות קצין בחיל- מהיר מאוד
מאת:א       30/06/2009

1. אני ממליצה בחום אחד המסלולים הכיפיים
מאת::-) במסלול       07/09/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית