שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>   מסלול ייעודי וישיר לקצונה בחיל החימוש (ממח"ג)
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


מסלול ייעודי וישיר לקצונה בחיל החימוש (ממח"ג)

מסכות עליונה באמצעי לחימה

כללי: קצין החימוש הוא הסמכות הראשונה במעלה ביחידה בתחום אמצעי הלחימה, היועץ הקרוב לאוזנו של המפקד. ולמי שחושב שזה תפקיד לא מספיק מכובד, רק נזכיר - עמיר פרץ היה קח"ש (קצין חימוש) בצנחנים!

תפקיד היחידה במלחמה: הקצינים משמשים כמפקדי מחלקת החימוש בגדודי יחידות השדה (בקיצור - ממח"ג). התפקיד משלב פיקוד על המשאב האנושי, ומקצועיות ברמה גבוהה ביותר (האחריות על אמצעי הלחימה ביחידה). חוץ מזה, אחד האתגרים הגדולים בתפקיד הוא להתמודד עם אנשי הקבע המבוגרים והמנוסים, שלא תמיד ששים לקבל הוראות מהילדון החדש בתפקיד (אבל יעשו את המוטל עליהם ביחס ישר לגודל הביצים של הילדון הזה). בהמשך יכול הממח"ג להתקדם לתפקידי עוזר קח"ש חטיבתי, קח"ש גדודי הכפוף ישירות למפקד היחידה ועוד.

תנאי קבלה ליחידה: פרופיל 72-97. קב"א 52-56 (קצונה). יש לעבור מיון ראשוני לחיל החימוש, לעבור בהצלחה מבדקי קצונה, ולהתחייב לשנת שירות בקבע. המסלול, אגב, פתוח גם לבנות.
במיונים תקבלו מידע על התפקיד, תמלאו שאלון אישי (תקציר קורות חייכם, תכונות חיוביות ושליליות וכו'), תעברו ראיון אישי, ותשתתפו בסימולציה קבוצתית, אשר תבחן את יכולת השתלבותכם בצוות: יכולת ההשפעה על אחרים, מנהיגות, עמידה בלחצים ועוד.
מבדקי הקצונה נועדו לבדוק את התאמתך בעזרת מבחנים פסיכוטכניים שונים (כמו העתקת תרשימים), מבחן 300 (שאלות שונות, שחלקן חוזרות על עצמן, ולכן הכי חשוב – לענות בעקביות), מילוי שאלון אישי (דומה לזה שבמיונים), ובסיום – ראיון קצר ומכריע עם פסיכולוג (אל תנסו לעבוד עליו, זה לא הולך). מי שיש לו קשרים יכול לברר את הציון שקיבל – 1-5 פסול קצונה, 6-12 פסול לתקופה מסויימת, 13-30 עובר (גם לקב"א יש חלק בשקלול).

טירונות: רובאי 02. נמשכת כחודש.

התנאים ללוחמים: בסיסי טירונות 02, חייבים להודות, אינם מהמצטיינים בצה"ל, כיוון שמחזורי הטירונים הקצרים מתחלפים במהירות. בביה"ס לחימוש (בה"ד 20) התנאים כבר טובים למדי. בהמשך – זה תלוי ביחידה אליה שובצת.

מסלול: לאחר הטירונות מתקיים במשך כחודשיים בבה"ד 20 קורס מקצועי, במהלכו נלמדים גם "מושגי יסוד לקצין". אחר כך מסופח החייל ליחידות השדה, שם הוא עובר הכשרות מקצועיות במשך 4-5 חודשים. קורס הקצינים הבסיסי בביה"ס לקצינים נמשך כ-10 שבועות, ואחר כך עובר החייל השלמה חילית בבה"ד 20 במשך 3 חודשים. למצטיינים מוצעים אפיקי לימוד אקדמיים ומסלולי שירות ותפקידים ארוכי טווח בצבא. אורך המסלול – כ-14 חודשים.

כושר גופני נדרש: סביר, לא יותר. מספיק בשביל טירונות 02, ובשביל להעביר ארגזי כדורים במחסן. טוב, בכל זאת, אתה הבוס.

הבסיסים: בה"ד 20 נמצא בצריפין, עד שיעבור לעיר הבה"דים בצומת הנגב (בסביבות 2009). ביה"ס לקצינים (בה"ד 1) נמצא במצפה רמון.

יציאות: מתחיל מסופ"ש בשבועיים, אחר כך חמשושים כמעט קבועים, גם בגדודים (בהתאם לכוננויות).

מה אומרים על קציני החימוש: לא קל להיות בחיל החימוש. זו עבודה מתישה, מלוכלכת, ומאוד לא מוערכת. הקצין גם נדרש לבגרות גבוהה, ומתמודד לעיתים עם חיילים מאוד לא פשוטים. אך מכל אלו דווקא עולה הידיעה, שהתפקיד מספק חוויה לכל החיים.

  
       
שתף    
כתבות נוספות
ס"טילים, דבורים ודבורות
גדוד הסיור המדברי (יחידת הבדואים)
חיל הלוגיסטיקה
חיל הרפואה - חר"פ
חיל החינוך והנוער
חיל החימוש
12345
> >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
2. משקרים לכם במודע
מאת:יהודה       25/12/2015

1. קצונה ייעודית
מאת:גדי       07/11/2008

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית