שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  תכניתנ/ית (בסמ"ח)
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


תכניתנ/ית (בסמ"ח)

התפקיד פתוח לבנים ולבנות

קוד במנילה לבנות: 2901
 
קוד במנילה לבנים: 5301
 
פרופיל לבנים: 64 ומטה
 
שיבוץ: בבסיסי צה"ל בכל היחידות - תקשוב, אויר, מודיעין, ים, בבסיסים סגורים או פתוחים.
 
מה זה אומר? המערכות בצה"ל מפותחות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ובסביבות שונות ומגוונות. מישהו צריך לדעת לתפעל אותם. במסלול זה נלמד פיתוח מערכות תוכנה כגון ++ C , C, NET , J2EE . Assembler, JAVA,Web- HTML, DHTML, ASP, Visual Basic, DataBase Oracle,UNIX, MainFrame  ועוד.
 
אין מה לומר, אם אתם חזק בעניין של מחשבים, איתרו אתכם מראש, עברתם את כל המבחנים והתקבלתם, השגתם לעצמכם את אחד התפקידים המבוקשים ביותר בצה"ל. ההתחייבות לקבע אולי קצת מבעסת, אבל האפשרויות להשתלב בעולם ההיי-טק הן אינסופיות, והכסף חלומי ומפנק. אם זה נשמע לכם, כדאי שתהיו א. מאוד מאוד חכמים, וב. מוכנים לבלות המון שעות מול מסך של מחשב.
 
הכשרה: היא קדם-צבאית ונערכת לפני הגיוס. הקורס נערך בבסמ"ח - בית הספר למקצועות המחשב שיושב בבסיס השלישות ברמת גן. למרות כל מה שכולם חושבים - אין קשר ממש בין ממר"מ לקורס תכנות חוץ מזה שיחידה ממר"מ יושבת גם בבסיס השלישות ברמת גן. בדרך כלל שאנשים מדברים על ממר"מ הכוונה לתוכניתנים בוגרי הקורס (בעבר הרחוק הקורס היה בראשות ממר"מ). לאחר הגיוס עוברים טירונות בחיל התקשוב. הקורס אורך 25 שבועות, ומכשיר אנשי פיתוח ומקנה יכולת תחזוקת מערכות מחשב, לימוד עצמי, עבודת צוות בדגש על שיטות עבודה ואבטחת איכות. הקורס מאתגר ביותר ובעל שם עולמי (ממר"מ).
 
דרישות מוקדמות: לא נדרש ידע מוקדם לקורס. עם סיום הקורס בהצלחה נדרשת התחייבות לשירות חובה של 36 חודש וכן שירות מילואים ככל חייל בצה"ל. כמו כן, נדרשת התנדבות לשירות קבע למשך שנתיים וחצי. אופי שירות זה בדגש על הניסיון ותחומי העיסוק מעניק לבוגרי הקורס את התואר הלא פורמלי - "בוגר ממר"ם". למצטיינים יוצעו תוכניות שירות אישיות לטווח ארוך.
 
אפשרות קידום פיקודיות ומקצועיות: קידום פיקודי- יציאה לקורס קצינים, שירות כקציני תוכנה ושירות בתפקיד ראש-צוות תוכנה. קידום מקצועי - עבודה במסגרת פרויקטי תוכנה צבאיים משמעותיים וכן התמקצעות בעיצוב מערכות תוכנה, אפשרות לביצוע קורס ניתוח מערכות יוקרתי. ניתן במסגרת התפקיד ללמוד לתואר טכנאי/הנדסאי מחשבים המוכר על ידי משרד העבודה.

רוצים לשמוע על התפקיד ממישהו שעשה אותו?
הפעם יש לנו סיפור על הקד"צ:
"אורך הקד"צ בדךר כלל הוא 25 שבועות, הקורס שלי קיבל עוד שבועיים מכאן שהוא 27 שבועות. הקורס מחולק לשני חלקים - כל אחד מהם בערך שלושה חודשים. בחלק הראשון ההתמקצעות היא בעקרונות התכנות הפרוצדורלי בעיקר לומדים עקרונות עבודה של המחשב ולתכנת בסביבות שונות. החלק השני מתמקד בתכנות מונחה עצמים ובסיסי נתונים בעיקר - מה שאגב נחשב לחלק המעניין יותר של הקורס.
הסגל של בסמ"ח נחשב לאחד הסגלים המקצועיים יותר בצה"ל והקורס מועבר באוירה טובה, אך עם משמעת צבאית של קורסיסטים לכל דבר. הסגל ברובו מאוד מתחשב, מבין, עוזר ולא פחות חשוב - מקצועי.
הלימודים מתחילים בדרך כלל בסביבות השעה 8 בבוקר ומסתמיימים בממוצע בסביבות 21:00-22:00.
בינתיים עברתי רק את החלק הראשון של הקורס. עוד אשוב לספר לכם על החלק השני בקרוב... בהצלחה!" (גיל)

טיפים למיונים:
המיונים מתחלקים ל-2:
1. כתיבת תוכנית (אך לא בשפת תכנות) אלא באמצעות מחשבון שבו כל כפתור מתאר פקודה אחרת.
2. מבחן אנלוגיות - כאן צריך להפעיל הגיון בריא בלבד.

בהצלחה!
 
מוקד פניות המתגייס לחיל התקשוב:
*3808 מכל טלפון , פקס: 03-9579030, ד.צ. 02150 - מדור איתור, צה"ל. בית הספר למקצועות המחשב 03-6755817 ,שלוחה 2. ממר"מ באתר צה"ל
 
        
שתף    
כתבות נוספות
כנס מתגייסים בהנדסה קרבית
מפיק סרט וידאו
מפעיל/ת מכלול הגנה קרקעית
שיטור צבאי
משטרה כחולה- שח"ם
מוזיקאי מצטיין
12345678910
> > > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
12. אפשר עם פרופיל קרבי.
מאת:גיורא       27/07/2014

11. למי שחושב ללכת לזה
מאת:Dor       29/12/2013

10. לי יש פרופיל קרבי ועשיתי את הקורס, כנסו
מאת:Only Me       07/11/2010

9. אפשר פרופיל קרבי
מאת:סגל בבסמ"ח       29/10/2010

8. שאלה
מאת:איתן       19/08/2009

7. לרוב בעלי פרופיל קרבי לא מתקבלים
מאת:מישהו       15/02/2009

6. חארטה גם עם 97 אפשר להגיע לשם
מאת:ספוק       26/11/2008

5. תנאי קבלה
מאת:*       16/11/2007

4. ל1
מאת:אור       04/10/2007

3. הכל חארטה בקשר לתנאי קבלה
מאת:Bm-Elad       23/06/2007

2. כן, אי אפשר בלי פרופיל עורפי
מאת:ליאור       12/06/2007

1. במידה ואין לי פרופיל 64 ומטה אך נסיון...
מאת:_ _ _ _       09/03/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.