שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  ואת הנשק תשאיר בבית
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


ואת הנשק תשאיר בבית
אל תביאו איתכם נשק

בשבוע שעבר, ילדים וילדות, דנו באופן ענייני במעבר מהצבא לאזרחות וההיפך (ממש כאן), ובדקנו מהם הדברים שמומלץ להעביר בין שתי הישויות הנפרדות האלו. אפעס שכחנו גם כי יש דברים שמוטב לא לקחת איתך כשאתה עובר ממקום למקום. למשל, לא כדאי להגיע לבקו"ם עם פוסטר של עמירה הס, וכדאי גם למחוק את "בצלם" מהחיוג המקוצר. במקביל, עדן נתן זאדה, לא כדאי לקחת את יכולת הצליפה שלך מבט"ר זיקים. הננו להגיש בפניכם את המצעד השלם, מה לא לקחת מכל מקום.

 
מה לא לקחת מהצבא

1. את התחת. אנחנו יודעים שכולם משמינים בצבא, אין טעם לטלטל את המשמנים ממקום למקום. אם תכווצו את הישבן כל הזמן, יכול להיות שהכול יהיה בסדר. הכול עניין של אמונה.

2. את הפוזה. זה לא מרשים אף אחד באזרחות שביום יום אתה מ"מ טירונים או ע' רס"ר. וזה לא יעזור אם תגיד לאישה מהסופר "שלושים שניות היית פה" כשהיא הולכת לברר לך כמה עולה חבילת מרגרינה.

3. את הגרביים. לא, זה לא סקסי. לא, הם אפילו לא נוחים. כשתיסעו למסע הגדול לאלסקה, אז אפשר. אבל נייקי עם גרבי צבא אפורים? אפילו מוטה גור לא היה לובש את זה.

לא, זה לא חינם
4. את המחשבה המוטעית ששיחות בטלפון הסלולארי הן בחינם. הן לא. וגם אם אתם רואים מכשיר וי.פי.אן, או כזה שדומה לו, זרוק איפה שהוא, זה לא בהכרח אומר שהוא בחינם. אל תתקשרו ממנו. כנ"ל לגבי נסיעות באוטובוסים. בכלל, ידידיי, בחיים האזרחיים דברים עולים כסף.

5. את הכוננות, וזה כמובן מתחלק לשניים. אין טעם לקחת ציוד כוננות הביתה ובהחלט אין טעם לישון עם כל הפק"ל עליך. במקביל, אין טעם לקחת את הלחץ הקבוע בו אתם נתונים בצבא, ובעיקר לפני הקפצות, הביתה.
 
 
מה לא לקחת מהאזרחות

1. את הנשק. בצבא כבר יתנו לכם, ובכלל, אנשים שבאים מהבית עם אם- 16 נורא מדאיגים את הקצונה הבכירה.

2. את הראש הגדול ואת הצורך להשוויץ. אינדיבידואליזם. את הצורך להיות מיוחד ולהתבלט. בצבא זה רע.

3. את הסטנדרטים של הנהיגה באזרחות. כן, את כזאת גבר, רישיון כבר כמעט שנה ואת לא צריכה לנהוג עם מלווה, קורעת את העיר במאה עשרים. בצבא יש לך אחריות על עוד אנשים, והם סומכים עלייך.

4. את הרגלי השינה. הצבא חייב לך שש שעות מטכ"ליות. שש. זה חצי ממה שאתם רגילים. ואין שלאף שטונדה בצהריים. ואי אפשר לקום בארבע אחה"צ. אם אתם רק עכשיו מתגייסים וצפויה לכם טירונות ארוכה, אז כדאי להקדיש את השבוע האחרון של החופש להתרגלות לשעות שינה צבאיות. כמו בשבוע האחרון של החופש הגדול.

5. את אמא. אתם ילדים גדולים עכשיו, היא לא צריכה לקחת אתכם לבסיס ולהכין את האוכל שאתם אוהבים על בנזיניה. היא לא צריכה לכבס לכם את המדים. היא לא צריכה לסדר לכם את המיטה לפני מסדר מפקד. אתם תסתדרו בלעדיה. 

בואו לפורום התייעצויות  
     
שתף    
כתבות נוספות
אני תציפיתנית גאה!
קצונה ייעודית
מדריך/ת אב"כ
מדריך/ת אוכלוסייה לשעת חירום
כומתה מתנפחת- המצאה גאונית!
שותים, מבלים ולא נוהגים!
123456
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.