שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  סרטים בירוק
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


סרטים בירוק
גיהנום לא קטן

הקולנוע תמיד אהב לצלם את הצבא. בטח, כל הפיצוצים ותרגילי הסדר האלה מצטלמים נהדר. אבל האם מישהו צילם את פעם התיזוזים הסיזיפיים, או את השמירות המשמימות? יוק. הנה ארבע דוגמאות לסרטי צבא ייצוגיים. אם אתה לא יודע בדיוק מה מחכה לך, אתה מוזמן לבדוק כמה מהסרטים האלה. רק אל תשכח שזה רק סרט, אז אל תנסה לבקש מהמפקד שלך לגלוש גלים בגוש קטיף. זה עלול להיגמר בעוד שבת בבסיס. לעסק, סרג'יו, לעסק. 

הצבא כגהנום: אפוקליפסה עכשיו
 
כנראה סרט המלחמה האולטימטיבי. דם, אש ותמרות נפלאם. יצירת מופת של פרנסיס פורד קופולה. מרטין שין הלום הקרב חוזר לווייטנאם כדי לחפש איזה משוגע בשם קולונל קורץ (מרלון ברנדו הענק) שערק והקים לעצמו ממלכה בג'ונגל, אבל מגלה בדרך שבמלחמה הזאת, כולם משוגעים. למתקדמים מומלץ לצפות גם "בלב המאפליה", סרט תיעודי על הפקת הסרט, אבל לא מהזן הרגיל: אפוקליפסה כמעט הטביע את קופולה בביצות ווייטנאם מרוב חובות ואסונות שנחתו על ההפקה, ו"לב המאפליה" היה שם כדי לראות איך מאסון פוטנציאלי נוצר יהלום מונומנטאלי.
  
הצבא כחופשה: גבעת חלפון אינה עונה
 
שמח בדיונות
סרט הקאלט הישראלי הגדול של כל הזמנים, בבימויו של אסי דיין ובכיכובם של הגשש החיוור. סרג'יו קונסטנזה, חמקן מילואים סדרתי, נאלץ לרדת למילואים כדי לברוח מנושים, ביניהם ויקטור חסון, שמגיע בצורת שופל לגבות את החוב שלו, ומגלה שבתו הקטנה יעלי מסתתרת באותו מקום עם אהובה ג'ינג'י. וזו רק ההתחלה של קומדיית הטעויות המטורפת הזאת. אין רגע דל, וכדאי להכין את הפנקס כדי לעמוד בקצב הציטוטים שהסרט הזה מנפק. ויש בונוס– טוביה צפיר מתחיל להשתולל כבר כאן, כמפקד החרמן שמגר. בלגן בדיונות.


הצבא כפארסה: אוונטי פופולו
 
עם תום מלחמת ששת הימים שני חיילים מצרים מחפשים את דרכם הביתה, משוטטים כנוודים בשטח הפקר, ועוברים שלל חוויות סוריאליסטיות, כי הרי איך אפשר להסביר מלחמה במושגים ריאליסטיים? בתקציב זעום יצר רפי בוקאי את אחד הסרטים הישראליים החשובים שהיו לנו (נכון שלא היו לנו הרבה), סרט סהרורי ומשעשע, שנותן פרספקטיבה אחרת על כל העניין הזה שנקרא מלחמה.
 
הצבא כצחוקיה: שים פס על הפס
 
ביל מאריי, האיש והפאפי-פייס, שמתחיל כבר כאן לתרגל את זריקת הפאנצ'ים בפנים חתומות, נזרק ע"י חברתו, ועושה מה שכל גבר שפוי היה עושה– מצטרף לצבא (ווט דה פאק?). אלא שכציניקן עם דיפלומה הוא מתקשה להתרשם מכל הטראראם הצבאי, ומתחיל לעשות צרות לסרג'נט האמריקנו-נאצי שלו. יצרן הקומדיות איוון רייטמן ("שכחו אותי בבית", "מכסחי השדים") ביים, עוד כמה מכוכבי התקופה מככבים (ג'ון קנדי, ג'אדג' ריינהולדס, הרולד ראמיס), והאנרכיה זוקפת ראשה בגאווה.

      
 
שתף    
כתבות נוספות
אני תציפיתנית גאה!
קצונה ייעודית
מדריך/ת אב"כ
מדריך/ת אוכלוסייה לשעת חירום
כומתה מתנפחת- המצאה גאונית!
שותים, מבלים ולא נוהגים!
123456
> > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
4. יש עוד סרטים
מאת:סתם שתדעו       12/07/2009

3. פול מטאל ג'אקט הכנה נחמדה לטירונות
מאת:שחר       16/01/2008

2. מילכוד 22
מאת:ענבר       04/04/2007

1. =
מאת:איציק מיוזיק       27/11/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.