שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  תן וקח
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


תן וקח
החברים

לעתים נדמה כי המרחק בין החיים לצבא דומה למרחק במשחק הילדים הנושן ים יבשה. רגע אחד אתם פה, רגע אחד אתם שם, והחוקים בשני המקומות לא דומים בכלל. מספיק שמישהו צועק "ים" והנה אתם לבושים ירוק ומצייתים לפקודות של מישהו שגדול מכם בשלושה חודשים. צעקו "יבשה"? הנה אתם במלוא הדרכם, צווחים על מישהו מבוגר מכם בשלושים שנה (אמא, אבא, איש ברמזור). ובכל זאת, יש כמה דברים טובים בכל אחד מהמקומות. ריכזנו עבורכם את חמשת הדברים הטובים ביותר שכדאי לכם להעביר מהצבא לאזרחות, ומהאזרחות לצבא.

 מהאזרחות לצבא

1. את בן/ בת הזוג. לא משנה איפה אתם משרתים, ולא משנה שצה"ל הוא סוכנות השידוכים הגדולה בישראל, אין דבר מנחם כמו זרועות אוהבות כשחוזרים הביתה, ואין משהו שקל יותר לאבד בצבא. חוץ מפין שבת.

2. את הרגלי התזונה שלכם. לא משנה כמה הם מחורבנים, בצבא המצב הרבה יותר גרוע. או שתאכלו כמו חזירים (אם אתם ג'ובניקים) או שתפסיקו לאכול בכלל בזמן שאתם מתעמלים פי עשרים ממה שהתעמלתם באזרחות (אם אתם קרביים). 

3. את הבגדים התחתונים שלכם. כדי להזכיר לעצמכם שגם מתחת למדים אתם עדיין בני אדם, שיכולים ללבוש חוטיני מנומר וגומיות וורודות. כן, גם אם אתם בנים.

המוזיקה
4. את המוסיקה שלכם. לא רק לנסיעות, גם בבסיס אפשר להכניס את ה- mp3 לאוזן ולשכוח לרגע את האבק מסביב, לדמיין שהוא חול ואתם עדיין ביוון.

5. את הרופא שלכם. למרות שהרפואה בצה"ל השתפרה לאין ערוך בשנים האחרונות, כשאתם באמת חולים אתם זקוקים למישהו שאכפת לו. אם תישארו בקשר מספיק טוב עם הרופא, הוא יסכים לראות אתכם– רק לייעוץ– גם בלי תשלום. 
 
מהצבא לאזרחות

1. את הסנדלים הצבאיים. אלו ודאי הנעליים השטוחות הראשונות שנעלת מאז שהתחלת לבחור לעצמך את הנעליים. זה בריא. לבנים, את המדרסים. זה אמנם נכנס בקלות רק לנעל צבאית, אבל בריא ללכת עליהם גם באזרחות. 

2. את הראש הקטן. את הידיעה שאסור להתנדב לכלום ולא להתבלט. מי שמרים את הראש שלו גבוה מדי, עתיד להיות הראשון שיחטוף מכה.

3. 
המקצוע
. את המקצוע הצבאי שלכם. אם אתם צלפים זה אולי יהיה קשה יותר, אבל אם למדתם להקליד, זה משהו שכדאי לקחת אתכם. הביטחון העצמי שטחנו לכם בקורס מ"כים יכול להיות מאוד שימושי כשתפרידו בין ילדים בשכונה שהולכים מכות. 

4. את מנות הקרב. במיוחד את אלו שחילקו בהתנתקות, שהיו מנה מנה. ואם לא, אז רק את החלבה. 

5.  את החברים. כי חברים כמו שעושים בצבא, לא עושים בשום מקום אחר. ואחרי שראית איך החברים שלך נראים בהקפצת חצות, לעולם לא תוכל לשכוח אותם.
 
בשבוע הבא: מה לא כדאי לקחת מהצבא לאזרחות ולהפך

בואו לפורום התייעצויות  
            
שתף    
כתבות נוספות
אני תציפיתנית גאה!
קצונה ייעודית
מדריך/ת אב"כ
מדריך/ת אוכלוסייה לשעת חירום
כומתה מתנפחת- המצאה גאונית!
שותים, מבלים ולא נוהגים!
123456
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.