שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  לעבוד חוקי בחו"ל
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


לעבוד חוקי בחו"ל
מספר טיפים כדי שתצאו, תעבדו אבל גם תחזרו הביתה כמו שצריך
עבודה

 

לא מעט ישראלים יוצאים לאחר הצבא לעבוד בחו"ל. בין אם זה בארה"ב, קנדה, יפן או אוסטרליה. הצעירים הישראלים נוסעים עמוסי תקוות לעשות כסף ולעיתים מוצאים את עצמם בבית הסוהר המקומי או מגורשים מהמדינה בגלל שהם לא חוקיים ואין להם אשרת שהייה רלוונטית.
 רויטל הנדלר, מנכ"לית אתר AllJobs מציעה מספר טיפים כדי שתצאו, תעבדו אבל גם תחזרו הביתה כמו שצריך:

•בדקו היטב מהם תנאי ההעסקה שלכם ועגנו אותם בחוזה בכתב. אם יש תוספות מיוחדות שקיבלתם בדקו שהן מופיעות בחוזה. במידת הצורך קחו את החוזה לעו"ד. 

•דעו כי גם אם יש לכם חוזה בכתב קחו בחשבון שאם המעסיק שלכם לא ישלם לכם או יפר תנאי אחר בהסכם ההעסקה – יכולת האכיפה שלכם היא קלושה מפני שאתם לא בדיוק אזרחים שווים באותה מדינה. לכן, הכינו גם במקרה כזה  "תכנית מילוט" למעסיק אחר.

•חשוב לזכור שהמעסיק יכול לפטר אתכם, גם בהתראה קצרה. אם תכננתם להיות שם חודש ימים ואחרי שבוע פוטרתם, אתם בבעיה. חשבו מראש על בעיה כזו, דברו עם חברים אליהם תוכלו לפנות במידת הצורך או מקומות עבודה שיקלטו אתכם במהירות כאלטרנטיבה. 

•במקרים רבים מעסיקים מקזזים לכם מהמשכורת תשלומים שונים (שכ"ד, ביטוח, נזקים לסחורה וכד') בדקו מה הוא יכול לקזז ומה המשכורת המינימאלית שלכם. לא הייתם רוצים לשלם לו על זה שאתם עובדים אצלו. 

•מול מי אתם עומדים? האם יש אדם קונקרטי שפרטיו ודרכי ההתקשרות אליו ידועות או שזהו נציג של חברה אמורפית מחו"ל? במקרים רבים המגייסים בארץ הם סוכנים של החברה ויכולתם לסייע לכם מוגבלת. בדקו האם המעסיק נחשב גוף משפטי שניתן יהיה, במידת הצורך, להתדיין איתו.
 
•למדו עד כמה שאפשר את המדינה שאתם נוסעים אליה. האם היא מקבלת את הרישיון הישראלי? איפה ניתן למצוא בית כנסת, בית חולים, סופרמרקט שפתוח עד מאוחר וכד'. דברים אלו ייקלו עליכם את השהות וההתאקלמות.
זכרו כי קיימות אפשרויות עבודה שונות בחו"ל, לאו דווקא זו שחשבתם עליה מתלכתחילה. תמיד כדאי לבחון את כל האופציות העומדות לרשותכם בטרם תבחרו. 

הכתבה באדיבות Alljobs

   לוח דרושים 

שתף    
כתבות נוספות
לברור הצעות עבודה באמצעות האינטרנט
יחידת ימ"מ
עבודה בציורי שמן
עבודה בעגלות בחו"ל – מה צריך לדעת?
מבחני מיון בדרך לעבודה
מתי פונים לעבודות זמניות?
1234
> >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
2. Mr
מאת:lasaconation       08/08/2012

1. קצת יותר פרטים..?
מאת:קרין       15/11/2008

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.