שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  מבחני מיון בדרך לעבודה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


מבחני מיון בדרך לעבודה
מבחני מיון הדרך הנפוצה לבצע סלקציה בשוק התעסוקה
מבחני מיון
 
מבחני מיון הם דרך מיון סלקטיבית שקיבלה בשנים האחרונות מימד גובר של אהדה בקרב המעסיקים. יש מעסיקים שיבקשו המלצות וישוחחו עם הבוס שלכם לשעבר, ויש כאלה שיגדילו לעשות וידרשו חוות דעת של גורם חיצוני שאתם זרים לו. זה יכול להיות מבחן גרפולוגי,אסטרולוגי או נומורולוגי, אך הדרך הנפוצה ביותר בישראל היא מבחני מיון.

למה מבחני מיון? 

מבחן מיון נועד לאפשר למעסיק לקבל דעה על המועמד שהיא כביכול אובייקטיבית. הערכת אישיות ויכולות של מועמד לתפקיד, הנערכת ע"י גורם חיצוני, ומנותקת משיקולי כימיה בין אישית, הבדלי רקע מקצועיים וכדומה. מבחני מיון מעניקים אפשרות להשוות בין מספר מועמדים שיש להם כביכול את אותם הנתונים ויכולות. לרוב, מבחני המיון יערכו רק לעובדים בדרג ניהולי. כמובן שאי אפשר לנהל לכל עובד בחברה תהליך קבלה שהוא כל כך יסודי ויעיל. לרוב אנו נסמוך על האינטואיציות שלנו.
חשוב להבין כי המבחנים אמנם בודקים יכולות חשיבה אבל אינם בודקים ידע מקצועי. כמו כן ניתן ללמוד מן המבחנים לגבי אישיות, מאפייני התנהגות ויכולת עמידה במצבי לחץ.
 

התחלת מבחני מיון

בכל מכון מקצועי שבו נערך המבחן נוכחים צוות ובו פסיכולוגים קליניים ותעסוקתיים, ומורכבים ממגוון של מבדקים שונים המעריכים יכולות חשיבה ויכולות אישיות של הנבחן.
יום של מבחני מיון הוא יום מתיש שצריכים להיות בו מאוד ממוקדים. הכינו את עצמכם לכ 7-8 שעות ואפילו יותר של מבחנים אינטנסיביים, עם מעט מאוד הפסקות.
מה כוללים מבחני מיון?
 
מבחני חשיבה
זה השלב שבו נבחנת האינטליגנציה של הנבחנים. המבחנים כוללים מגוון מבדקים שונים ובהם ידע כללי, לוגיקה, סדרות חשבונאיות, מבחני זיכרון התאמת צורות ועוד. יתכנו מבחנים נוספים על פי צרכי הארגון והתפקיד הספציפיים.
מבחן זה מתבצע בישיבה מול מחשב או ליד שולחן בכתיבה בדפי בחינה. כל מבחן מוגבל בזמן ובנוי כך שתאלצו לענות על השאלות תחת לחץ. מישהו אמר פסיכומטרי?
 
מבחנים פסיכולוגיים.
גם הם כוללים מגוון מבדקים, שברובם הכוונות של הבוחנים לא יהיו גלויות לעיניכם. רוב מהמבדקים מפוזרים בין מבחני החשיבה (העתקת צורות, ציור דמות או עץ, השלמת משפטים,תיאור תמונות ועוד). בנוסף (כן, יש עוד) כוללים המבדקים הפסיכולוגיים גם ראיון אישי מול פסיכולוג ומבחני דינאמיקה קבוצתית. אתם תתמודדו מול סיטואציה של דיון בקבוצה, הקבוצה תאלץ להגיע להחלטה משותפת במשימה המוטלת עליה תוך פרק זמן מוגדר. המשתתפים נבחנים כמובן לא רק על יכולת עמידתם במשימה בזמן המוגבל אלא בעיקר על ההתנהגות שהפגינו בקבוצה: יכולת מנהיגות (או לחילופין שתלטנות ותוקפנות), כושר שכנוע, פתרון בעיות ועוד.
 

 איך מתכוננים למבחני מיון ?

 
מבחני מיון יכולים להיות חוויה מעיקה, מלחיצה ובמקרים מסוימים טראומטית. אם לא מספיק, שבמשך יום שלם תאי המח שלכם התאמצו עד כדי כאב ראש, ותרגלתם שליטה עצמית , בסופו של יום תצאו בלי שום מושג ברור לגבי מידת ההצלחה שלכם. אם תכשלו, אין מועד ב' וגם לא תדעו למה נכשלתם. אנו ממליצים להתכונן למבחנים גם אם זה אומר שהמראיין שלכם ירגיש שבאתם מוכנים. זה ישדר לו שאתם רציניים בקשר לתפקיד כי השקעתם מזמנכם החופשי כדי להתכונן אליו.
 
איך מתכוננים למבחני מיון ?
 
1. למד את עצמך – ספר הכנה למבחני מיון. מעין קורס הכנה בגרסה מוקדמת. לא לכולם יש את הזמן (חלק מאיתנו עובדים), הכסף (חלק מאיתנו לא עובדים), הרצון והסבלנות להשקיע שעות וימים בלימודים והכנה לקראת מבחני המיון.  הספר מספק את כל המידע אבל חסר את המימד האמיתי שקורס יכול לתת. למי שצריך לדעת מה שאפשר וסומך על יכולות הלימוד שלו זה עשוי להתאים.
2. אחוזים גבוהים- קורסי הכנה למבחני מיון. המכונים המומחים בקורסים מסוג זה טוענים לאחוזי הצלחה גבוהים של לקוחותיהם בהשוואה למי שלא עשה קורס הכנה חנה סלע, מנהלת הדרכה במכון הדס, מספרת על התהליך ומודיעה שמדובר בתהליך מתיש במיוחד ולכן, מכון הדס מציע למי שזומנו למבחני מיון להגיע למכון לצורך הכנה למבחנים. "התהליך כולל ארבע פגישות במתכונת דומה למה שקורה בשטח - ראיון אישי, דינאמיקה קבוצתית וכולי ולאחר מכן, פגישה אישית עם פסיכולוג אתו עוברים על המבחנים, בודקים מה היה מוצלח ומה פחות. עוברים התנסות נוספת בהתאם להערות ומתרגלים כל מני וריאציות לחיזוק הנבחן. כמו למשל מה כדאי להבליט ביחס לתפקיד ולדרישות התפקיד".
 
3. שיטת החבר 
 מתחקרים חבר שעבר את המבחנים ומבקשים ממנו לספר לכם מה הוא עשה נכון ומה אחרים עשו לא נכון. תהיו בטוחים שיהיו לו סיפורים מצחיקים על נבחנים שעשו פדיחות ענקיות.
תצרבו לכם בראש. לפעמים לפתוח חלון יכול גם להפיל אתכם במבחנים.
המאמר נכתב על ידי   Alljobs.co.ilאתר דרושים הגדול במדינה.
 
שתף    
כתבות נוספות
לברור הצעות עבודה באמצעות האינטרנט
יחידת ימ"מ
עבודה בציורי שמן
עבודה בעגלות בחו"ל – מה צריך לדעת?
מתי פונים לעבודות זמניות?
טיפים למציאת עבודה
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.