שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  מתי פונים לעבודות זמניות?
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


מתי פונים לעבודות זמניות?
עבודה זמנית היא לעיתים הפיתרון האולטימטיבי
עבודה זמנית
           
           
 
אם השתחררתם זה עתה מהצבא או שאתם בין עבודות,  עבודה זמנית היא הפיתרון האולטימטיבי עבורכם !
 
עולם הדרושים מציע לכם שפע של עבודות זמניות – אם זה אומר להחליף עובדת שיצאה לחופשת לידה, להיכנס לפרויקט גדול חד פעמי או להיכנס למשרה באופן זמני עד שיתחילו לימודים או עד שתמצאו כיוון לחיים המקצועיים שלכם.
כולנו יודעים שלרוב אנחנו במרוץ מסחרר אחרי יציבות – תנאים טובים, הסכם עבודה, משרד מסודר, עתיד מקצועי מובטח אבל לפעמים, כיף לגוון את שגרת התעסוקה ולהגיע על תקן של "אורחים" מבחוץ למקום עבודה קיים, לשדרג את קורות החיים שלכם ,לרכוש חברים חדשים, לצבור ניסיון, וליהנות מכך שלרוב הבחירה בידנו – האם להישאר במקום העבודה הנוכחי או לעשות שינוי קריירה.
לעיתים במסגרת של עבודות זמניות, לא תינתן לכם האפשרות  לבחור אם להישאר במקום העבודה, אלא מדובר בעניין פורמאלי של העדר תקנים או עובד שהחלפתם וחזר לעבודה, אבל בהחלט התקופה בעבודה הזמנית תעשיר את הידע שלכם ותוכיח לכם אם התחום המקצועי בו עבדתם מעניין  והאם אתם מעוניינים להמשיך בכוון הנוכחי. תוכלו להשתמש בכלים שרכשתם במקום העבודה הזמני כדי לשדרוג את הרזומה והעשרת הניסיון המקצועי.
 

עבודה זמנית – טיימינג זה הכול

 
לפעמים בחיים  עבודה זמנית היא האופציה המועדפת עלינו. לדוגמה כשהשתחררנו מהצבא ונרשמנו לשנת הלימודים הבאה ונשאר לנו זמן מוגבל לעבוד.מראש אנו נחפש עבודה זמנית, שמתחילה כעת ומסתיימת לפני תחילת שנת הלימודים. בזמן הזה נוכל לחסוך כסף וגם לבדוק אם תינתן לנו האפשרות להישאר בעבודה הזמנית בתור סטודנטים במשרה חלקית, בתנאי שנאהב את העבודה או היא תשתלם לנו כלכלית או לחפש במקום אחר..
 
הרבה פעמים ההעדפה היא לבחור בעבודה זמנית לא רק בתקופות של זמן מוגבל (אחרי הצבא למשל ), אלא גם בתקופה בה אנחנו מחפשים את עצמנו מבחינה מקצועית. אולי תואר ראשון כבר יש לנו ואפילו בחרנו כיוון מסוים אבל אז החלטנו שהוא לא מתאים לנו ומתחשק לנו לנסות תחום נוסף לפני שנתקבע על ייעוד מקצועי.
 
מדובר בתקופה מעניינת בחיים, בה תוכלו לבדוק את עצמכם וליהנות מהשתלבות בתחום אחר לגמרי, בלי הלחץ שקשור במושג התחייבות או שגרה. ברוב המקרים כשמגיעים לעבודה זמנית – מגיעים עם הרבה יותר מוטיבציה, אנחנו יודעים שמדובר בעבודה לזמן קצוב ולכן, מראש לא חוששים מהכניסה לשגרה או מהתנוונות תעסוקתית.
 
מצד שני, הכול תלוי באופי שלכם – אם אתם מגדירים את עצמכם כאוהבים שגרה, יתכן ותתקשו ליהנות ממשרות לטווח הקצר – כי תרגישו שעומדים להפסיק אתכם באמצע – עד שכבר התאקלמתם, הפגנתם ביצועים והתיידדתם עם עמיתים לעבודה והנה, מבקשים מכם לעזוב כי הזמן שלכם בתור עובדים במשרה זמנית הסתיים.
 
ברוב  המקרים, עבודה זמנית לא מבטיחה לכם כלום והיו מוכנים לרגע העזיבה. אם בסופו של דבר, יחליטו הבוסים להשאיר אתכם – הרווחתם ואם לא – גם לא הפסדתם, שוק הדרושים שופע הצעות עבודה אחרות, תוכלו להמשיך לעבודה זמנית אחרת או להשתלב בעבודה קבועה.
 

כולם עובדים זמניים

 
יש עבודות שמוגדרות כעבודות זמניות ביום יום, עבודה הכנה לקראת כנס, השתתפות ביריד או אירוע שרץ רק בעונת הקיץ הם כולם עבודות זמניות. משרות זמניות אלה מזמנות לנו הזדמנות להרוויח כסף וגם לחוות עבודה מסוג אחר, כיוון שלא מדובר במשרד שכולם מכירים ומתורגלים האחד עם השני עוד בטרם הגענו, אלא כולם חדשים ושווים וכך נוצר גיבוש חברתי מעניין .
עבודה זמנית זו יכולה להתאים לכם בתקופות בהן אתם מחפשים עבודה נוספת ביחד עם העבודה הקבועה שלכם, כמו למשל, סטודנטים שבמהלך השנה עובדים בחצי משרה לסטודנטים ובמהלך חופשת הקיץ מעוניינים להרוויח עוד כסף בעבודה זמנית.  גם לתיכוניסטים בחופש הגדול תתאים עבודה מהסוג הזה, בתנאי שהיא נמשכת בתקופת הקיץ ולא פולשת לשנת הלימודים – עבודת הדרכה בקייטנת קיץ או עבודה במשרד של אימא ואבא.
חשוב לזכור לא  לקבל את הסטאטוס שלכם כעובדים זמניים כגורל חתום – בדקו אם יש אפשרות להישאר, להרחיב משרה וכדומה, הראו שאתם מעוניינים להישאר ואולי תקבלו הצעה למשרה קבועה.  
בהצלחה.
 
כתבה זו נכתבה באדיבות  Alljobs.co.il  אתר דרושים הגדול במדינה.
    
שתף    
כתבות נוספות
לברור הצעות עבודה באמצעות האינטרנט
יחידת ימ"מ
עבודה בציורי שמן
עבודה בעגלות בחו"ל – מה צריך לדעת?
מבחני מיון בדרך לעבודה
טיפים למציאת עבודה
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.