שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  יום הגיוס - חלק ג'
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


יום הגיוס - חלק ג'
יום הגיוס
מיון רפואי, תור ארוך
 
מיון רפואי
המיועדים ליחידות הקרביות יבקרו ביום הגיוס אצל רופא שיבדוק שמצבם הרפואי לא השתנה מאז הצו ראשון. היה ותצטרכו לעשות בדיקות כדי לראות אם יש צורך בסעיפים או בשינוי הפרופיל הרפואי שלכם, תופנו לוועדה רפואית. הוועדה הרפואית בבקו"ם היא אחת הקטסטרופות הכי גדולות בשרשרת החיול. רופא מומחה אחד לכל אלף חיילים, או משהו כזה. ההמתנה לרופא יכולה להגיע גם עד לשבוע, במהלכה תישנו בבקו"ם ובכל בוקר תתייצבו מחדש להמתין בתור, בתקווה שיגיע תורכם. בסיום הבדיקות שאליהם הופניתם תפגשו שוב את הוועדה הרפואית (כמו בצו ראשון) והם יקבעו אם יש צורך בשינוי הפרופיל או בנתינת הקלות. אם ישתנה הפרופיל, תופנו לשיבוץ מחדש או לדחיית גיוס ואם לא – תחזרו ליחידות אליהן הייתם מיועדים.
 
קצין מיון
"קצין" המיון הוא לרוב בכלל רב"ט או סמל, שיודיע לכם לאן שובצתם בסופו של דבר. הוא ישאל האם אתם מרוצים מהבחירה ולאן הייתם רוצים להגיע. לצערכם, מה שתגידו לרוב ממש לא ישנה דבר, אז חבל לריב יותר מדי עם קצין המיון. מי שמיועד לתפקיד קרבי יכול לשכוח מתפקיד עורפי ולהיפך. ואם יהיו ממש נחמדים באותו יום בבקו"ם ויהיו חסרים חיילים בגיוסים אחרים שמתבצעים באותו יום, יכול להיות שיוכלו להחליף ביניהם (כמו שריון, תותחנים).
 
ציוד צבאי
יום הגיוס
שאלת קיטבג
מכיוון שאתם רשמית חיילים, הגיע הזמן גם להיראות כך ולכן תחתמו על מדים, נעליים וציוד, כל אחד לפי ייעודו הצבאי (קרביים חותמים על יותר ציוד וחיל האוויר וחיל הים מקבלים מדי בז'). בדקו פעמיים את הציוד שקיבלתם וספרו אותו, שכן בסופו של דבר תצטרכו להזדכות עליו וכל דבר שיחסר לכם תצטרכו לשלם עליו. לכן אם חסר משהו, פנו לאפסנאי והודיעו לו על כך. ביום הגיוס תקבלו 3 זוגות מדים וגם נעליים (2 זוגות נעליים קלות לקרביים, זוג אחד לתומכי לחימה). למרות שבזמן שתמדדו יצעקו עליכם למהר, קחו את הזמן. להחליף מדים ונעליים זה כאב ראש אחד גדול אז עדיף מלכתחילה לקחת ציוד שיתאים לכם. אם הנעליים לא מתאימות חזרו שוב ושוב ובקשו מידה שונה עד שתרגישו נוח איתם. אל תשכחו שהנעליים ילוו אתכם לכל אורך השירות ולכן בחרו בנעל המתאימה ביותר. גם לגבי המדים, המידה שכולם מקבלים היא לרוב 42, אבל עצה שלנו לבנים לפחות, אם אתם לא רוצים להיראות צעירים ביותר עם מכנסיים עד לחזה, קחו 2 מידות מעל המידה שלכם כך שהמכנסים ישבו כמו שצריך וגם יוכלו ללוות אתכם בהמשך. 
מה להביא לטירונות? 
מה תקבלו מהצבא?
 
התארגנות למחלקות
יום הגיוס
מתארגנים במחלקות
זהו, סיימתם את שרשרת החיול, ברוכים הבאים לצה"ל. לאחר המתנה ברחבה יקראו בשמכם ותשובצו למחלקה שלכם. אם עוד לא אכלתם, תלכו לחדר האוכל בבקו"ם. אל תתלהבו יותר מדי, האוכל בצבא לא באמת נראה כך. חדר האוכל בבקו"ם די ידוע כאחד הטובים בצבא (נו טוב, בחיל האוויר יותר טוב), אז תאכלו כמה שיותר, שכן את מבחר האוכל החופשי יחליפו בקרוב שניצל ואורז יבש. לאחר האוכל רוב החיילים יעלו על האוטובוסים וייסעו לבסיס הטירונות או היחידה אליה שובצו. החלק השני - אלה שממתינים לוועדה רפואית- יישארו לישון בבקו"ם (ושוב ייהנו מהאוכל האיכותי!). הנשארים בבקו"ם יופנו לאזור האוהלים, יקבלו מזרון ומיטה מתקפלת, יפגשו את המ"פ והמ"כים שיבהירו לכם קצת משמעת צבאית, מה מותר ומה אסור ומתי תפגשו את קצין המיון או תיסעו לבסיסכם החדש.
 
לא רוצים להתפנות מהבקו"ם
קיבלתם תותחנים והחלום שלכם הוא בכלל לצנוח ממטוסים? קיבלתם קרבי אבל את הקרבות היחידים שלכם אתם מוכנים לעשות בתור בכניסה לקריה? אמרתם את כל זה לקצין מיון והוא, כמו שכבר אמרנו, לא בדיוק שם על זה? תוכלו לסרב להתפנות מהבקו"ם. שלא תטעו, לא מדובר במעשה שצריך לעשות. לפי חוקי הצבא מדובר בעבירה ומכאן הדרך למשפט ולכלא. חישבו טוב, האם אתם באמת לא מוכנים ללכת ליחידה ששובצתם אליה וכמה אתם מוכנים להילחם בשביל זה והאם לא כדאי לנסות קודם כל בדרכים המקובלות (כמו הגשת טופס 55, טופס בקשה למעבר יחידה במהלך השירות)?
 
כמו כן חייבים להכיר בעובדות, אם אתם עם פרופיל 72 ולא עברתם שום מיונים ואתם רוצים להגיע ליחידות עילית כמו שלדג, זה לא יקרה בדרך הזאת. אם תדרשו לעבור ליחידה אחרת הדורשת את אותם נתונים ויום הגיוס שלה באותו שבוע, יש סיכוי שאולי יחליטו בכל זאת להעביר אתכם. קרביים שמבקשים להגיע לתפקידים ג'ובניקים זוכים ליחס הכי פחות טוב. בכל מקרה שתסרבו להתפנות יתחילו לשכנע אתכם שכדאי לכם לנסות, שזה לא רע כמו שזה נשמע, שמדובר בתפקיד איכותי ושתמיד תוכלו לבקש לעבור אם לא תהיו מרוצים. אחרי השכנועים יתחילו להגיע האיומים על כלא, משפט ואיך תדפקו את העתיד הצבאי שלכם. אם תמשיכו בסירוב, תופנו לטרום המעצר, שם יעמידו אתכם עם כומתה על הראש איזה שעה, כדי לייבש אתכם קצת וכדי שהמפקדים יוכלו לעבור עם החיילים המתפנים ולהראות להם את "הסרבנים". אם תמשיכו להתעקש, תועברו למעצר בקו"ם, שם יתחילו לתזז אתכם ותשהו שם (ואולי גם תישנו בלילה) עד לפגישה עם קצין המיון שישפוט אתכם.
 
הקצין יבקש לדעת מדוע אתם לא מתפנים ויאמר לכם שבצבא לא מקבלים מה שרוצים ושמדובר בסירוב פקודה ותלכו על כך לכלא. תוצאות המשפט תלויות בסיבה שסירבתם להתפנות. אם אתם רוצים מסלול קרבי אחר, אולי תקבלו אותו ותצאו לדח"ש (דחיית שירות) עד הגיוס למסלול זה. אם תסרבו להתגייס למשטרה צבאית או בכלל לקרבי – רוב הסיכויים שדרככם לכלא 4 (ליד צריפין). אם תמלאו את העונש שלכם בכלא, לרוב הצבא כבר יותר יתגמש איתכם ותקבלו תפקיד אחר, אבל לרוב מדובר בתפקידים הפחות איכותיים. רוב המסרבים מתפנים אחרי שכנוע קצר או לאחר כמה שעות בטרום המעצר, אז אם אתם ממש לא בטוחים שאתם רוצים לצאת למלחמה הזאת בצבא, אל תסרבו מלכתחילה. אין כל כך הרבה סיכוי להגיע לתפקיד איכותי עם רקורד של כלא בתיק האישי.
    
שתף    
כתבות נוספות
אגוז
יחידת מיתר
לוט"ר
יחידת האלפינסטים
יחידת מגל"ן
יחידת יהל"ם
12345678910הבא
> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
27. קיבלתי מ"צ ואני לא יכול לשרת שם רפואית
מאת:מתגייס טרי       13/08/2011

26. העברה
מאת:מישהו       14/10/2010

25. משמר הגבול
מאת:מישהי       12/09/2010

24. צנחנים
מאת:ק.מיון       08/07/2010

23. לא עברתי את הגיבוש ואני עדין מעוניין ללכ
מאת:רוצה צנחנים       17/05/2010

22. נוו ומה יוצא מזה ?
מאת:הנדסה       25/02/2010

21. רוצה גולני וקיבלתי קרקל לא מתפנה מהלשכה      ל"ת
מאת:גולני       30/10/2009

20. מידות מדים
מאת:דניס       24/09/2009

19. מיון רפואי
מאת:דביר       14/07/2009

18. אל תגיסו
מאת:חחחחח        01/05/2009

17. קצין מיון...
מאת:afraell       15/03/2009

16. אוף...
מאת:אני...[=       06/11/2008

15. הקציני מיון מניאקיםםם
מאת:שמעון       05/09/2008

14. אני התמיינתי והכל ובסוף קיבלתי כלל צהלי
מאת:תהילה       18/08/2008

13. בעייה
מאת:צקיך עזרה...       20/02/2008

12. חרא
מאת:מה זה משנה       04/01/2008

11. העברה מיחידה קרבית לאחרת
מאת:גולנצ'יק        21/11/2007

10. עלק לי זה רושם לי כמו אריק ברמן
מאת:שושו השועל       11/10/2007

9. באמת עושים בדיקת דם?
מאת:תומי בוי       16/06/2007

8. שאלה בקשר למיון הרפואי?
מאת:אורן       20/04/2007

7. קח בחשבון שדח"ש לא נמנה בתקופת השירות
מאת:אלון       20/12/2006

6. אל תתפנו עד לדח"ש
מאת:סרוון       01/12/2006

5. ya toje xyueu
מאת:dev4enka       27/11/2006

4. BCE! BCE!      ל"ת
מאת:...       04/10/2006

3. .
מאת:.       15/09/2006

2. !PIZDETS      ל"ת
מאת:PIZDETS       14/07/2006

1. לא מתפנים?
מאת:מי אם לא אני       17/04/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.