שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  אחריך לצנחנים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


אחריך לצנחנים
בוגי בוג
באופן כללי: נעליים אדומות זה כבר לא מיוחד, ירכית זה לבנות, ובכלל – מי צונח היום? תגידו מה שתגידו, לצנפים עדיין יש את הרספקט הצה"לי, עם היסטוריה מפה ועד לחווה הסינית, ועם קו ישיר למטכ"ל, למי שמכוון גבוה כבר מהבקו"ם.

תפקיד היחידה במלחמה: חטיבת הצנחנים (35) כפופה לפיקוד מרכז, ומורכבת משלושה גדודים: "אפעה" 890, "פתן" 101 ו"צפע" 202, וכן היחס"ר (יחידת הסיור) "שרף" 5135, הכוללת את היח"טיות (יחידות חטיבתיות). הצנחנים מתאמנים לצנוח (דה! כאילו, צנחנים?) מעבר לקווי האויב, להסתער ממסוקים ומנחתות, להשמיד טנקים ומטוסים, ולדהור על "האמרים" (חטיבת חי"ר קלה). פלא שהם כיכבו כמעט בכל פרק בתולדות מדינת ישראל?

תנאי קבלה ליחידה: פרופיל 82-97. זו יחידה התנדבותית, וכדי להגיע לגיבוש, חובה לסמן את הצנחנים במנילה כעדיפות ראשונה (דרך הגיבוש ניתן להגיע גם ליחידת המסתערבים של מג"ב).

טירונות: רובאי 05. ארבעה חודשים בבא"ח (בסיס אימונים חילי) "שפיפון", הכוללים הכשרה בסיסית בנשק, קליעה, שדאות ועוד, וכן תכני חינוך ואימוני כושר גופני.

התנאים ללוחמים:
לא סתם החבר'ה קוראים לבא"ח "לונה בא"ח" – קריית לימוד, אולמות ספורט וחדר כושר, ספריית פנאי ועוד. אפילו על האוכל הם משתפכים.

מסלול:
האימון המתקדם בבא"ח (רובאי 07) כולל כחודשיים וחצי של עבודת שטח – לחימה בשטח פתוח ובנוי, האמרים, תרגילים משותפים עם חיל האוויר ועוד, וגולת הכותרת – קורס צניחה (מ-400 מ'). בסיום – איך לא – מסע הכומתה, הארוך בצה"ל (90 ק"מ). אח"כ עולה כל הפלוגה לגדוד, לקו של 4 חודשים, ובסיומו מתפצלת לפלוגות ייעודיות - הפלחו"ד (שמתעסק בחבלה, פטרול וצלפים), המבצעית (דומה לפלחו"ד) והמסייעת (סיוע, מרגמות, נ"ט ורתק). המצטיינים יוצאים לקורסי מ"כים (כבר אחרי 8 חודשים) וקצינים.

הכי חשוב, ורק בצנחנים – עוברים לפלוגות המבצעיות עם כל המחלקה, ולא טוחנים צעירות בפלוגות הוותיקות, כי כולם צעירים וכולם מזדקנים ביחד.
מי שמתקבל ליח"טיות ממשיך מהאימון לשבעה חודשי הכשרה. היח"טיות:
"פלחה"ן צנחנים": פלוגת ההנדסה, שמיועדת לבצע פשיטות חבלה בעורף האויב, ומבצעים הנדסיים – רגליים, רכובים ומוצנחים.

"עורב צנחנים": פלוגת הנ"ט, המתמחה בהשמדת טנקים באמצעות טיל הנ"ט "עורב" ("טאו") המשודרג, גם מעל גבי האמרים.
"פלחי"ק צנחנים": פלוגת הקשר, המכשירה את הקשרים והאלחוטנים שישמשו את הכוח בשטח, בלחימה ובשגרה, בתפעול הקשר ובתחזוקתו.
"סיירת צנחנים": ספינת הדגל של החטיבה, נצר ליחידה 101 המיתולוגית של אריק שרון, השתתפה מאז בעשרות פעולות נועזות מעבר לגבול (כמו "מבצע אנטבה" ו"אביב נעורים"), ושלחה את בניה לצמרת צה"ל (כולל מופז ובוגי).

כושר גופני נדרש: גבוה, אלא מה? צנחנים-צנחנים, אבל לא כל היום קופצים ממטוסים. בדרך רצים, קופצים, סוחבים. ומסע כומתה 90 ק"מ כבר אמרנו?

הבסיסים:
הבא"ח "שפיפון" (בשפלה, ליד קיבוץ שומריה, לא רחוק מקרית גת). בסיס היח"טיות נמצא בבית ליד.

יציאות:
בטירונות היציאות פעם בשבועיים בד"כ, אבל אח"כ זה משתפר, אבל משתנה כמובן בהתאם למשימה ולכוח האדם.

מה אומרים על הצנחנים:
לצנחנים יש מורל גבוה וכוח אדם איכותי, כיאה לאנשים שביקשו להתנדב ליחידות הקרביות המובחרות. כבוד לא חסר להם.
            
שתף    
כתבות נוספות
לוחמת אב"כ
ראש לשכה
מש"ק התרעה
בישולי שדה
מאבחן/ת פסיכוטכני
יוסי בכינור
123456789
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. ואולי הדרישה היא לעבור גיבוש..
מאת:תומר       01/09/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.