שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  גולני שלי
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


גולני שלי
דובר צהל
1. כללי: "גולני" היא החטיבה הוותיקה בצה"ל, מקום המדינה (רספקט!). עם הכמות המסחרית של גולגולות אויב המשתלשלות מחגורתה, אין פלא שהיא נחשבת ליחידה של מורעלים כבדים, עם דם בעיניים ואש על הפנים.

2. תפקיד היחידה במלחמה: "גולני" (חטיבה 1) כפופה לפיקוד צפון. מאז הנסיגה הגולנצ'יקים עוזרים בלחימה, מתאמנים, וממשיכים לשמור על השקט בצפון. במלחמה, הם מתמחים בהסתערות על גבי נגמ"ש "האכזרית" (חטיבת חי"ר כבדה), ששמה הולם את רוכביה. בחטיבה שלושה גדודים ("ברק" 12, "גדעון" 13, ו"גדוד הבוקעים הראשון" 51) - גדוד הסיור (הגדס"ר), הכולל את היח"טיות (היחידות החטיבתיות), ויחידת "אגוז".

3. תנאי הקבלה ליחידה: פרופיל 82-97.

4. טירונות: רובאי 05. 16 שבועות בבא"ח (בסיס אימונים חילי) "רגבים", הכוללים שישה שלבים, שאמורים להפוך את הנער התמים לג'ולנצ'יק מוטרף: משמעת, קליעה, כושר גופני, שדאות, מקצועות (הכרת הנשק), וחינוך. בסיום מגיע מסע הכומתה המפרך (40 ק"מ, ועוד 10 ק"מ של מסע אלונקות), המסתיים בצומת גולני (בואכה "מק'דונלדס"), בטקס סיום חגיגי, בו זוכים החיילים בכומתה החומה.

5. תנאי הלוחמים: בא"ח "גולני" מכונה "לונה בא"ח", ולא בכדי. הבסיס, שנבנה על פי מודל אמריקאי, כולל מרכז ספורט, מפלסי מגורים, מרפאה מתקדמת ועוד. בקיצור – תענוג (יחסי).

6. מסלול: לאחר הטירונות ממשיכים הגולנצ'יקים לאימון המתקדם בבא"ח (רובאי 07) - עשרה שבועות של לוחמה בשטח פתוח ובשטח בנוי, הסתערות עם ה"אכזרית" ועוד. אח"כ מצטרפת הפלוגה לגדוד כפלוגת מסלול לקו של ארבעה חודשים, כאשר המצטיינים שבחבורה יוצאים לקורסי מ"כים וקצינים. בסוף הקו מסיימים הלוחמים מסלול, מקבלים סיכת לוחם (אחרי מסע, אלא מה?), ומתפזרים בין שלוש הפלוגות הוותיקות בגדוד – הפלחו"ד (שמתעסק בחבלה, פטרול וצלפים), המבצעית (דומה לפלחו"ד) והמסייעת (סיוע, מרגמות, נ"ט ורתק).

היח"טיות:
"פלחה"ן גולני": יחידת ההנדסה, שלוחמיה עוברים אימוני הנדסה כגון חבלה, מיקוש, גישור, התחפרות ופריסת דרכים, ובמלחמה מוליכים את החטיבה לשדה הקרב (ב"אכזריות").
"עורב גולני": יחידת הנ"ט, המתמחה בלחימה נגד טנקים באמצעות טילי הנ"ט "עורב" ("טאו"), על גבי נגמ"שים.
"פלחי"ק גולני": פלוגת הקשר, שחייליה יוצאים לאחר שלושה חודשי טירונות לקורס הייעודי, בו הם מוכשרים לתפקידי הקשר השונים (קשרים, אלחוטנים וכו').
"סיירת גולני": לוחמי "הנמר המעופף". אחרי מסלול של שנה וארבעה חודשים, הכולל אימוני חי"ר מתקדמים, לחימה בטרור, צניחה וכו', הלוחמים נוטלים חלק במבצעים מיוחדים, בהתאם למסורת המפוארת של היחידה.
7. כושר גופני נדרש: בחי"ר כמו בחי"ר, אין כמו רגליים חזקות, ריאות רחבות וגב איתן כדי לעבור את הצבא קצת יותר בקלות. וב"גולני" אוהבים לרוץ. לא סתם יש מרוץ על שמם.

8. הבסיסים: בא"ח גולני ברגבים (ליד כפר קרע, עשר דקות מבנימינה). "מחנה שרגא" (ליד קיבוץ לוחמי הגטאות) הוא בסיס הגדס"ר.

9. יציאות: חייל מסלול יוצא בד"כ אחת לשבועיים. בהמשך, היציאות משתנות בין קו לאימון, בהתאם למשימות ולכוח האדם.

10. מה אומרים על "גולני": ל"גולני" יש היסטוריה של בלגנים, שהוציאה להם מוניטין של הילדים המופרעים של צה"ל, אבל המקרים האלו טופלו ביד קשה. ולראיה - דורות של חיילים שרדו את "גולני" עם חיוך ענק ומוטיבציה בעננים.

11. קישורים:
אתר גולני- החטיבה מספר 1 בצה"ל
מיומנו של חי"רניק...

"פעמים רבות מוצא עצמו החי"רניק בדילמה לא קלה. לצד ההילה, החתירה למגע או במילים אחרות 'מתי ניתקל?', ישנן המטלות הסיזיפיות כגון שמירה ומטבחים. לטעמי, לשני הצדדים תרומה משמעותית להתפתחותו האישית של כל לוחם, לא רק כחייל מקצועי אלא כאדם בכלל – דברים שממשיכים איתו הלאה גם לאחר השירות.

מעל הכול בשירות יש "אחוות לוחמים" ולמי שלא חווה זאת – המונח 'חברות' מקבל משמעות אחרת, לאחר שלמדת אחוות לוחמים מהי. חברים מן השירות הם כאלו שאהיה מוכן לעשות בשבילם כול מה שיתבקש (הכול), אין גבולות, אין אני, יש אנחנו. בסך הכל מדובר בשירות מאתגר, מהנה עם אינסוף חוויות וגם לא מעט... קשיים". (יוסי)

        
שתף    
כתבות נוספות
לוחמת אב"כ
ראש לשכה
מש"ק התרעה
בישולי שדה
מאבחן/ת פסיכוטכני
יוסי בכינור
123456789
> > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
6. Mr
מאת:lasaconation       08/08/2012

5. אחרוני האפאצ'ים
מאת:גולנצ'יק 51!       10/04/2011

4. גולני
מאת:גבעתי בדם!!       10/07/2010

3. בזמני כומתה חומה אחרי מסע 90 ק"מ! (1980)
מאת:גולנצ'יק לנצח       05/09/2009

2. תגובה חריפה
מאת: גולנצ"יק        28/03/2007

1. שתוק צעיר שלא מבין מהחיים שלו
מאת:גולני       23/06/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.