שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  ציוד לחייל
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


ציוד לחייל
זאפ

 בין אם אתם עולים על מדים בפעם הראשונה, חיילים מהשורה או מילואימניקים, תמיד תצטרכו להביא ציוד שהצבא לא בהכרח ייתן לכם או ייתן באופן מועט. מדובר  בציוד  אישי שוטף, ציוד לירידות לשטח ולמטווחים, וציוד כללי.
חשוב לזכור כי בהרבה מקרים מוצר שבחרתם בעצמכם יגרום לשרות שלכם להיות נוח וקל בניגוד למוצר שסיפק הצבא ותאלצו "להסתגל" אליו.
יותר ויותר ישראלים מבינים כי חשוב לבחור בעצמם סוגי ציוד שונים ובהתאם לכך מתפתח שוק הציוד הצבאי בישראל משנה לשנה. ישנם מספר סוגי ציוד שחשוב להכיר,כדי לבחור נכון ולהתכונן היטב לשירותכם הצבאי.

"נשק 60 מעלות!!!"
אין חייל בצה"ל שלא לומד להשתמש בנשק, או נושא אחד עליו,לפחות למשך זמן הכשרה או קורס. הצבא מטפל יפה גם בחיילים שלו וגם ברובים שלו, אולם תמיד תוכלו להשיג יותר נוחות ובטיחות בעזרת סדרת מוצרים לנשק מסוגים שונים.

אטמי אוזניים:
נשק גורם לרעש. הרבה רעש. הצבא מספק אטמי ספוג,  פשוטים מאוד,מתכלים במהירות, ואינם נוחים לאוזניים רגישות לרעש או למגע.
חייל בעל אוזניים רגישות לרעש + מגע יעדיף לרכוש לו אטמי אוזניים מסיליקון. אלו אטמים איכותיים יותר, רכים ונוחים יותר, אשר מסננים רעשים בצורה טובה יותר. 

ניקוי נשק:
את הנשק צריך לשמור נקי מפיח ולנקות אותו באופן שוטף ויום-יומי. נשק לא נקי הוא לא רק מתכון למפקד זועם-אלא בעיקר,מסוכן. נשק לא נקי לא יירה כהלכה כשתצטרכו לירות בו.
הצבא יצייד אתכם ברצועות בד המתאימות לניקוי נשק (פלנליות) ומברג ארוך ודק (טסטר) לניקוי פנימי של מכלול הירי והכוונות של נשקכם,חוטר או משחולת לניקוי הקנה מבפנים ומברשת קשה (מגל"ר) לניקוי חיצוני.
כל אלה נוטים ללכת לאיבוד,להעלם או להתכלות ועל כן מומלץ להחזיק ערכת ניקוי נשק חליפית- מברג טסטר, פלנליות ומברשת מגל"ר.

 שפצורי מחסניות:
שפצורי מחסניות הם שם כולל להתקנים שונים שמחברים מחסנית אחת אל גוף הנשק שלכם.
להלן כמה סוגים שפצורי מחסנית:
שפצור מחסנית. עשוי גומי הפעלה.מבוסס על טבעת רחבה של גומי הפעלה אשר מחוברת במיתר גומי אל טבעת צרה יותר, אשר מתאימה לחיבור אל גוף הנשק.זהו שפצור נפוץ מאוד אשר חייל מיומן יכול לתפור בעצמו בחצי שעה,חייל לא מיומן- בשעה-שעתיים וחייל נבון פשוט ירכוש לו אחד מוכן ויחסוך לו את זמן התפירה הזה בשעת הט"ש.מתאים לחיבור לגוף הנשק מלפנים,מאחור או באמצע. זהו שפצור זול ונוח מצד אחד- אבל הוא מתבלה לאורך הזמן וצריך לתקן אותו עם ערכת תפירה או להחליף אותו.
מתאם פלסטיק.מתאם פלסטי אשר מחבר את המחסנית אל בית המחסנית, ומאפשר שליפה מהירה יחסית. נקרא גם מתאם "בננה". זהו מתאם יקר יותר משפצור מחסנית, וגם פחות מבצעי. מאידך- הוא לא מתבלה.

גומייה לנשק- גומייה גדולה ועבה מאוד, אשר מחברת את המחסנית לנשק. מתאימה לחיבור מלפנים,באמצע או מאחור. גומיות אלו הן הדרך הכי זולה לחבר מחסנית לנשק, אולם הן מסורבלות,קשה לשלוף את המחסנית ולקשור אותה חזרה בגומייה לנשק לוקח יותר זמן מאשר עם שפצורי נשק או מתאמי פלסטיק.  בנוסף- זהו חיבור פחות מבצעי לנשק. לוחמים יעדיפו שפצורים אחרים.

שיפורי נשק:
שיפורי נשק הם רכיבים מקצועיים אשר נועדו להחליף רכיבים קיימים בגוף הנשק שלכם.
מדובר ברכיבים אשר התקנתם אינה תמיד פשוטה, וחשוב לבדוק מה מדיניות המפקד לגבי חייל שלו שמגיע עם נשק שנראה כאילו הושאל מסיירת מטכ"ל.
הצבא דואג לצייד כל חייל בנשק שמתאים לתפקיד ולמשימות שלו,ולכן לרוב שיפורי הנשק יש ערך אסתטי ולאו דווקא מבצעי.
מתפסים: מתפסים הם החלק של גוף הנשק אשר עוטף את הקנה. המתפסים הצבאיים הם רגילים או מעובים- מתפס עבה נוח יותר לאחיזה. ניתן לרכוש מתפסים מעובים בעלי מסילות מיוחדות,עליהן ניתן להתקין מגוון רחב של שיפורים.
ידית אחיזה: ניתן להחליף את ידית האחיזה בידית מעט עבה יותר ובעלת חספוס ההופך את האחיזה לנוחה יותר.חשוב לזכור שעם פירוק ידית האחיזה להתקנת הידית החדשה שלכם, יקפוץ החוצה קפיץ שמורת ההדק, ועל כן כדאי לקחת את הנשק והידית לנשקייה, בה יודעים כיצד להתקין את הידית כהלכה.


" יורדים לשטח. קחו הכול,חוזרים רק עוד שבוע לבסיס.."
לא בכל יחידה מקבל החייל את הציוד האיכותי ביותר, ועדיף לו לסמוך על עצמו על מנת שלא להיתקע בשטח בלי אביזר חשוב זה או אחר- שכן השהיות בשטח הן ארוכות, ולעיתים יחלפו להם שבוע או שבועיים לפני שיגיע חזרה לבסיס.

ציוד שדאות חשוב:
פק"ל כיסים. נרתיק לציוד שכל חייל צריך לשאת איתו כל הזמן- מברג טסטר ופלנלית לניקוי הנשק, טוש לסימון,סכין יפנית ומברשת לניקוי הנשק.
הצבא מספק פק"ל כיסים ללא מקומות ייעודיים לציוד-הציוד יכול ליפול בקלות. רובם של החיילים מעדיף לרכוש פק"ל כיסים איכותי ונוח יותר. פק"לי כיסים שכאלה נסגרים ונפתחים כמו ארנק סקוץ' גדול,ויש בתוכם מקומות מאובטחים לציוד הקבוע של החייל כך שפחות סביר שילך לאיבוד.

 כיסוי שעון. לכל חייל צריך שיהיה שעון דיגיטלי בעל סטופר,רצוי שהשעון יהיה חזק ומתאים לשטח ויכול לעמוד במים, נפילות ולכלוך. הכיסוי יהיה תמיד שחור, ירוק או חום, וקיימים דגמים מבד מגבת או מבד קורדורה (זולים מאוד,נשחקים מהר) או מעור (יקרים יותר,עמידים יותר). הצבא מספק כיסוי מבד מגבת שנשחק ומתפורר מאוד מהר,ולכן מומלץ לרכוש כיסוי עמיד ומתאים יותר.
כיסוי דסקית. לכל חייל יש דסקית על צווארו עם שמו ומספרו האישי למטרת זיהוי.גם הדסקית עשויה מתכת,ויכולה להחזיר אור לכן יש לכסות גם אותה וגם את שרשרת המתכת שלה..
שאקלים. אלו אבזמים אשר נוחים מאוד לחיבור ציוד כמו פק"ל כיסים, מימיות וציוד אחר אל האפוד של החייל.השאקלים הנפוצים בצבא עשויים מפלסטיק,והם שחורים כדי למנוע חשיפה בשטח. אבזמי הפלסטיק נוטים להתפרק בסיטואציות לא נוחות,ולכן אנו ממליצים להצטייד בשאקלים ממתכת. שימו לב שהשאקל שרכשתם הוא מושחר, ואינו כסוף-מתכתי כדי שלא יחזיר אור,מה שיגרור תרעומת מצד המפקדים שלכם.

ציוד ניווט. חיילי יחידות לוחמות רבות לומדים לנווט ברמה גבוהה מאוד-וחודשים ארוכים מההכשרה הכוללת שלהם מתמקדת בניווטים מסוגים שונים. 

סוגי ציוד:
מצפן-
הצבא מספק מצפן לכל חייל בניווט,אולם אלו מצפנים פשוטים מאוד. ניתן לרכוש מצפנים בעלי מד שיפוע, שיכול להקל על ניתוח השטח ובחירת נתיב ההליכה- ומצפנים בעלי סרגלי מפות, שהם שימושיים לגם לניווט עם מפה פתוחה וגם בשלב תכנון הניווט.

מד קואורדינאטות- אלו הם שקפי פלסטיק עם חלוקה למעלות ולאלפיות, שבצידם סרגלי מפות והם כלי חיוני לתכנון הניווט. הצבא מספק מדי קואורדינאטות לחיילים, אולם הם מתבלים בקלות,הולכים לאיבוד ונעלמים ועל כן עדיף להחזיק מד קואורדינאטות נוסף.
לדרמן. בין אם הוא לוחם ביחידה מובחרת או ג'ובניק שיוצא לאבט"ש מדי כמה חודשים- כל חייל יכול להיעזר בכלי שכזה במשך שירותו.הלדרמן הוא כלי שימושי ביותר,המכיל סכין,צבת,פותחן קופסאות,מברג ועוד. 

ציוד חם. כמעט שאין חייל קרבי שלא חטף איזושהי פגיעת-חורף הצבא,מהצטננות ועד היפותרמיה. הצבא מספק מעילים עבים ומסורבלים,אשר אינם נותנים מענה טוב מספיק לקור, במיוחד כשמדובר בחורף ברמת הגולן או לילה במדבר. לשם כך קיים שוק גדול ומפותח של ביגוד תרמי- ביגוד אשר מורכב מאריגת פליז אשר משמרת חום גוף לאורך זמן. ישנם צעיפים וצווארוני פליז, חולצות פליז מסוגים שונים וכפפות פליז. 

כפפות- הצבא מספק כפפות צמר שאינן חסינות לא למים,לא לרוח ולא לקור. כפפות פליז דקות יכולות להקל את השהיה במזג אויר קשה. ללוחמים חשוב לזכור כי כפפות עבות מדי מקשות על השימוש בנשק ותפעולו ועל כן מומלץ לבחור כפפות דקות יותר. 

ציוד עזרה ראשונה. הצבא מקפיד על בריאות ותקינות החיילים שלו,אולם רצוי שלכל חייל יהיה גם ציוד אישי לעזרה ראשונה במצב חירום,על כל צרה. הצבא מספק לחיילים תחבושת אישית אחת שנועדה לעצירת דימומים. אנו ממליצים על רכישת תחבושת אישית נוספת- שכן תחבושת אישית צריכה להימצא בכל עת בכיסו של החייל, וכאשר הוא בהכשרה,אימון או פעילות ולובש עליו אפוד קרבי,לעיתים קשה ולא נוח להגיע אל הכיס התחתון בו נמצאת התחבושת. תחבושת נוספת שתהיה בתוך האפוד יכולה להיות להציל נפשות.

"על המחנה נדלק ירח..."
גם בבסיס יש צורך בציוד שמתאים לכם ולצרכים שלכם.
תיקי רחצה. אמור להכיל סבון,שמפו,מברשת שיניים+משחה,סכין+סכיני גילוח וג'ל גילוח. הצבא מספק תיק רחצה קטן ומתפורר מפלסטיק,אשר אינו מאריך ימים, וגם אין בו ממש תאים כך שהוא לא נוח לרוב החיילים. מומלץ לקנות תיק רחצה חזק ועמיד,שכן לעיתים נדרשים החיילים לקחת אותו איתם לשטח.
מנעולים. כדי להבטיח שאף אחד לא יחטט לכם בתיק או בארונית, ושלא יפתח בטעות איזה קיטבג ויפלו החוצה דברים שאתם צריכים- כדאי לשים מנעול טוב על כל תיק,קיטבג וארונית. הצבא מספק מנעול אחד אשר ממש קל לפתוח ולפרוץ, ולכן כדאי  מנעולי מתכת רגילים לשהייה בבסיס וירידה לשטח.

כתב: ניצן סדן 
להשוואת מחירים של ציוד לחיילים

      
שתף    
כתבות נוספות
רשימת ציוד למתגייס -בנים ובנות
רשימת ציוד למתגייס - קרבי
מה תקבלו מהצבא- בנות
מה תקבלו מהצבא - בנים
> > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
5. ציוד צבאי לחיי
מאת:Roy Livyatan       16/07/2019

4. אני מצאתי בריקושט מה שהייתי צריך, ממליץ
מאת:מתן       07/04/2014

3. חנות למתגייסים זולה מאד
מאת:מתגייס       01/11/2012

2. ehAKCGgGtLf
מאת:gebhatik       08/12/2011

1. ehAKCGgGtLf
מאת:gebhatik       08/12/2011

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.