שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  שבע יבשות לשבעה משוחררים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


שבע יבשות לשבעה משוחררים
כמו כולם, גם אתם טסים לטיול אחרי צבא. לאן? זו כבר שאלה אחרת.

נינה נאמני

מתאים לכם צפון אמריקה?
הנסיעה אחרי השחרור אמורה להיות רגע של ביטוי אישי. אחרי שנתיים או שלוש בהן כולם לבשו את אותו הדבר, אכלו את אותו הדבר וישנו באותו המקום (פחות או יותר, נו) הגיע הזמן להראות לעולם מי אתם באמת. לכן, כנראה, מקדיש כל אחד מאיתנו מספר חודשים כדי להתכונן לנסיעה ליעד שהוא מוצא הכי מעניין ומיוחד בעולם. אבל מה, בארץ שלנו כבר אין שום דבר באמת מיוחד. את כל מה שתעשו, כבר עשה המחזור שלפניכם. ארזתם? יופי. אמרו לנו באיזו יבשת בחרתם, ונאמר לכם מי אתם. סתם, אנחנו מנחשים.

צפון אמריקה
 
לכאן נוסעים מי שראו יותר מדי סרטים. הם נוסעים ברחבי ניו יורק כמו ב"נהג מונית", עושים קניות ברודיאו דרייב כמו ב"אישה יפה" וגומרים בסוף מעל תהום, כמו ב"תלמה ולואיז". התיירים מגיעים לארה"ב לשתי מטרות: הראשונה, לעשות מסע מחוף אל חוף כי ככה הם ראו בטלוויזיה, והשנייה, לשמש בתפקיד כלשהו באחד ממחנות הקיץ היהודיים לפני שהם ממשיכים בטיול. אם אתם בדרך לשם, כנראה אתם מש"קיות ת"ש, חווי"ה, או סתם בצוות בידור. או שאתם מחיל אוויר.
  
דרום אמריקה
 
היבשת הזו מיועדת למי שהטירונות לא הספיקה לו. נכון, יש כבר כמה מקומות שלמדו את הפרינציפ ומוכנים לתייר הישראלי, אבל בהחלט לא כמו במזרח (ע"ע). כאן יוצאים לטרקים אימתניים, מתקשרים עם מי שלא יודע ולא רוצה לדבר אנגלית, ונחטפים על ידי לוחמי גרילה מסוקסים. החלשים נשברים פה מהר. אם אתם פה, סימן ששירתתם בצנחנים, דובדבן, בסיירת, בשייטת וכו' וכו'. גם תותחנים מגיעים לכאן, כי הם כבר חרשים ולא אכפת להם באיזה שפה מדברים איתם. שפת הסימנים זהה בכל מקום.
 

אוסטרליה- ניו זילנד 


מתאים לכם אוסטרליה?
האי המרוחק הזה יושב לראשונה על ידי עבריינים שנשלחו לשם על ידי הכתר הבריטי. וגם כדי לאסוף סוגים חדשים של צמחים. אי לכך ובהתאם לזאת, הנוסעים הישראלים מגיעים כחוקרים מנוסים בנעלי פלאדיום, קונים ג'יפ ויוצאים לחרוש את הארץ. כרגע אנשי צבא בכירים אינם מקובלים במיוחד בניו זילנד, ולכן מתרכזים המשתחררים הטריים דווקא ביבשת עצמה. מממ, אוסטרליה, תנו לנו לבדוק בכדור הבדולח שלנו: כנראה ששירתתם בנח"ל.


אירופה
 
יש אירופה הקלאסית ויש טרנד הולך ומתחזק של מזרח אירופה. שמענו אפילו על מישהו שהתחיל ברוסיה, מצד ימין, ופילס את דרכו ביבשת עד אירלנד, שזה בחלק השמאלי של המפה. לכאן מגיעים אלו שהיה להם יותר מדי זמן לקרוא במהלך השירות הצבאי ובחיים בכלל. אנשים מפונקים שרוצים חיים טובים ונייר טואלט. בכלל, למה לנסוע עד הודו כדאי לעשות שוודית? אפשר לעשות את זה בשוודיה. אם אתם מתלבטים בין ספרד, בלגיה ופינלנד, סימן ששירתתם במודיעין. או בחיל חינוך.
 
אפריקה
 

מתאים לכם אפריקה?
האמת, אנחנו מכירים רק שני אנשים שיצאו לחקור את היבשת השחורה. לאחת היה עניין מוגזם באפריקאים, ואפילו למדה איזה שתיים או שלוש שפות. היא נשבעת שזה בגלל התרבות ולא בגלל השמועה שמתרוצצת לגבי גברים שחורים. השני היה בחור כהה עור ממוצא עיראקי, שרצה פעם אחת בחיים להרגיש לבן. אפילו לנו קשה להכליל מזה על כל האנשים שנוסעים לאפריקה. רוב המשתחררים שנוסעים לשם עושים את זה כי איזו מדינה נשכחת משלמת להם ללמד את הלוחמים שלה קצת קרב מגע ישראלי, אז אנחנו נהמר שלכאן נוסעים בוגרי 669, כלבנים, מדריכי טיסה ועיראקים.
 
אנטרקטיקה
 
זו היבשת הקטנה בקצה העולם שכמעט שכחנו כשספרנו כמה יבשות יש. באופן מפתיע, היא לא נשכחת במיוחד במפת הטיולים הישראלים הלהוטה לכבוש את העולם. ספינות דיג רעועות עושות את דרכן באופן די סדיר מדרום אמריקה לכאן. איזה בחור דרום אמריקאי יצביע על קרח ויגיד: זה אנטרקטיקה ואלה פינגווינים. אולי הוא צודק, אולי הוא לא. לכאן מגיעים בעיקר מי שעבד קרוב מדי לאנטנות במהלך שירותו הצבאי, טכנאים מקריחים ואנשים שהולכים ללמוד ביולוגיה. אם מצאת את עצמך עומד על קרקע אנטרקטית, כנראה שהיית במודיעין, בחיל תחזוקה או בשריון.
 
מזרח אסיה
 
לכאן מגיעים מי ששבע דקות מקלחת בטירונות היו יותר מדי בשבילם. אלה אנשים שאוהבים לברר תיכף ומייד מאיפה הם מכירים אותך, ויזדרזו לקבוע טרק למחר (למרות שחיות מאולפות יסחבו להם את התיקים, המדריך ינווט, ילד בן עשר יבשל להם את הארוחות וילדה בת שלוש תגיש להם בירה צוננת בסופו של יום). כאן בכל עיר כמעט כבר יציעו לכם אוכל ישראלי. לכאן מגיעים, וסליחה על הבוטות, בעיקר כדי לקיים יחסי מין עם אנשים זרים, עדיף תיירות מאירופה הקלאסית. אם אתם פה, אתם כנראה מגולני או גבעתי. או מישראל.

בואו לפורום מדריך למשתחרר
       
שתף    
כתבות נוספות
מחירה של חופשה
חזקה במספרים
שחרור קטלני
שותף בהזמנה
שיחה גורלית
12
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. מה עם חיל הים?!      ל"ת
מאת:משוחררת       20/01/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.